Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:18 pm



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
 Какво да правим, когато някой от форума ни измами? 

Как е правилно да реагираме при измама от колега във форума?
Да го напсуваме на майка! 6%  6%  [ 6 ]
Да го изклюкарим на админа! 5%  5%  [ 5 ]
Да го линчуваме публично! 15%  15%  [ 14 ]
Да подходим сериозно и да го обсъдим публично. (каквото и да значи това) 68%  68%  [ 64 ]
Да се оплачем на арменския поп и да пием една студена вода. 5%  5%  [ 5 ]
Общо гласове : 94

 Какво да правим, когато някой от форума ни измами? 
Автор Съобщение
Perfect Stranger
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2007 11:59 am
Мнения: 1285
Местоположение: Planet Earth
Skype: nikolay.kapitanov
Автомобил: двойката
Телефон: 0888 831783
Една весела анкета (за тези, които не са били потърпевши обаче :idea: )

Касае тези, които са били измамени/излъгани/подведени от търговци/сервизи във форума.

N.B. Моля да не се бърка с неразбирателство между двете страни (личното ми мнение е, че 90% от проблемите се дължат на това). Тук коментираме само и единствено случаи, при които едно лице е било умишлено подведено с цел друго лице да извлече изгода от ситуацията. Например сервиз да излъже за нужда от ремонт или автомобил да бъде продаден като читав без да е такъв, или пък да си купите масло на Приста в опаковка на Мотул. (всякакви прилики с лица и събития са случайни... уж ;) )

P.S. Ако темата не е за този форум или не е правилно формулирана, моля да бъде изтрита от правоимащите лица. Нема да се сърдим. :)

_________________
https://www.catalogmachine.com/treasure-bulgaria/catalogs

Пет Дек 16, 2011 11:56 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 10:14 am
Мнения: 1880
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2.0
Хубаво е, че пуска такава тема, но обикновено се забелязва следните реплики, ако някой се оплаче и са от сорта "Разберете се на лично", "Не ми пишете в темата" "Ей модераторите разчистете темата, какво гледате" - а пък някои са зависими чистят яко, какво да правят, може ремъка следващия път да не е толкова обтегнат, за разлика от отношенията. :giggle:

_________________
FSG - Alexander doesn't tested, but Yco did it!
Нека вън да веят бури, ...а ний до дъбовото бури!

Съб Дек 17, 2011 12:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 3:11 pm
Мнения: 349
Местоположение: sevlievo
Skype: cvetomira.marinova1
Автомобил: Subaru Justy-Corsa-UAZ-452-Trabant
Телефон: 0884652407
Не бе да се коментира за точния човек,пък той дано си вземе поука :smt136 .Със сигурност има такива хора тук(те се знаят) :^o

_________________
авто тенекеджииски,бояджииски услуги на ниски цени

Съб Дек 17, 2011 7:22 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 8:43 pm
Мнения: 1187
Местоположение: Пловдив
Yco написа:
Хубаво е, че пуска такава тема, но обикновено се забелязва следните реплики, ако някой се оплаче и са от сорта "Разберете се на лично", "Не ми пишете в темата" "Ей модераторите разчистете темата, какво гледате" - а пък някои са зависими чистят яко, какво да правят, може ремъка следващия път да не е толкова обтегнат, за разлика от отношенията. :giggle:


+1 :smt023

_________________
Family Club
Legacy 2.2GX 97г. BG7 MT
Forester 2.0XT 2004г. АТ
Legacy 2.0Gl 98г. МТ
Legacy 2.2GX 98г. BG5 MT
Forester 2.5X 2003г. AT

Съб Дек 17, 2011 9:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Напуснал форума

Регистриран на: Пет Мар 26, 2010 11:11 pm
Мнения: 875
Като идея няма лошо НО има един лаф ЗА ТОЛКОВА ПАРИ ТОЛКОВА РАБОТА или ИМАЛ СИ ДАЛ СИ........... ЛИЧНО АЗ НЯМАМ ОТГОВОР :smt023

Съб Дек 17, 2011 9:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Perfect Stranger
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2007 11:59 am
Мнения: 1285
Местоположение: Planet Earth
Skype: nikolay.kapitanov
Автомобил: двойката
Телефон: 0888 831783
Това, че някой е искал да мине ефтино и е рискувал с калпави части и не влиза в тази тема. [-X Също и не коментираме и качеството на определен ремонт, когато майсторът се оказва некадърник. Това подлежи на отделна дискусия и за целта си има раздел Черен списък...

Въпросът е дали има случаи, при които някой умишлено да е злоупотребил и да е скрил информация, като по този начин подвежда друг човек. Ясно е че по автокъщи се нареждат автомобили. Ясно е, че има и майстори, които лъжат клиенти за нуждите от ремонт на автомобилите. Възможно е да се продават резервни части и консумативи, които да притежават качества съвсем различни от рекламираните и очакванията на купувача (не говорим за евтините).

Та ... ако такъв човек случайно се появи или пък вече се подвизава във форума какво следва да бъде отношението към него?

P.S. На прима виста се сещам за примера с Бай Петко и Outback с двигател 2.0!

P.P.S. Всякакви предложения и забележки към формулировката са добре дошли.

_________________
https://www.catalogmachine.com/treasure-bulgaria/catalogs

Съб Дек 17, 2011 10:41 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
ГОРЕЩО го каним на Белмекен пък после кат се стопи снега ,ако го намерят ще го мислим :-D

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Нед Дек 18, 2011 12:44 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
ender написа:
Това, че се подвизава във форума какво следва да бъде отношението към него? [/color][/b]

.

Последната опция в анкетата ти ми се види най-реална :)
нямаш лостове във форум за споделяне за въздействаш на такъв човек, ще го порицаем пред строя ли , най много може да се банне ;) и какво от това пр...бания си остава пр.... бан, него това не го топли освен като морална утеха.

Единственото което носи като превенция е , че другите внимават с него, да не ги курдиса и тях ако е баннат скоро се появява с нов ник и т.н............

Тука опира до морал етика , възпитание, ............ колкото и да ти се иска да продадеш нещо на някой да имаш дупе да му кажеш реалното състояние на нещата , пък той да си преценява дали му изнася или не............., ние Българите трудно се справяме с коректността, някак си не ни се удава много, много :D .

Като си взех първото субару, комшия ми го тури, ама от Швейцария :-D дори и от 2000км пак го усетих, :-D оправих го, продадох го , човека още си го кара знае и какъв е бил проблема.

Като си взех второто пак , пак имаше за въздушното................не е голяма болка, нито пари , но остава кофти вкус в устата, никой не обича да го правят на балък!

Като протекоха сега главите , първата приказка на един от майсторите след като се установи беше , дай да го миеме и на пазара, аз седя гледам го .................и се обадих на Марин за гарнитури :-D , майстора ми нарежда зад гърба , балък ще ти стъпи дебело............

Това сме ние , манталитет май му се викаше ..............има и коректни разбира се и за това им се радваме толкова като ги срещнем :smt023

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Нед Дек 18, 2011 8:14 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 06, 2007 12:30 pm
Мнения: 1155
Местоположение: Planet Earth
Автомобил: R.I.P. Justy, Honda Innova 125i '10
quietriot написа:
ender написа:
Това, че се подвизава във форума какво следва да бъде отношението към него? [/color][/b]

.

............., ние Българите трудно се справяме с коректността, някак си не ни се удава много.....

.....но остава кофти вкус в устата, никой не обича да го правят на балък!

..... дай да го миеме и на пазара.......... майстора ми нарежда зад гърба , балък ще ти стъпи дебело............

Това сме ние , манталитет май му се викаше ..............има и коректни разбира се и за това им се радваме толкова като ги срещнем :smt023


Напълно съм съгласен, на такива в нашия край им викат "ИЗМЕКЯРИ" .Добре че все още не всички са такива. Преди 40-50 години Българите сме били известни като Японците на Европа. В Чехия имат израз за човек който работи много "Работиш като Българин".

Вчера се запознах в двама японци и една японка, като разбраха че съм от БГ и много се изкефиха. В Япония имаме много хубава слава - киселото мляко, което те много често ядат се казва България и Котооошу (Калоян Махлянов) е един от най-добрите по Сумо там, много често може да попаднеш и на такива, които са били в България.

"Българинът Понятието Българин, според мен е титла по Дух, а не по кръв. Българинът е силен и благороден човек и в неговата парадигма на ценности и същност е заложена изконната мисия на човешкото съществуване. Българинът разчита единствено на себе си и е готов да помага на всички, независимо от последствията. Българинът никога не ...се предaва на врага си, но винаги е готов да му прости, ако врагът му се покае. Българинът знае, че ще победи, защото следва пътя на съдбата и се подчинява единствено на закона на Абсолютната Справедливост. Българинът не е жесток, нито е агресивен, той не е зъл и арогантен, но когато се вбеси, по-добре да не се изпречваш на пътя му, защото няма сила, която да спре свещения му гняв и възмездието което носи. Българинът осъзнава, че може да притежава всичко и да покори, което реши, затова не ламти за чуждото и не се стреми към излишество. Той осъзнава, че Времето и Пространството са подвластни на неговата Воля и на силата на неговата природа и затова е щастлив в своя дом, в своя двор и няма нужда да притежава Земята, за да осмисля битието си. Българинът е свикнал да дава, а не да взема, да излъчва и твори, а не да консумира, да проправя пъртина, а не да следва чужди посоки. Българинът е в началото и в края. Той си е самодостатъчен и носи България завинаги в самия си код на съзнание, защото тя е неговата майка и неговият завет. Българинът е една неразгадаема мистерия и най-големите му врагове инстиктивно усещат, че Българинът всъщност е непобедим. Българинът дори да е изчезнал, по ирационален начин се възражда като птицата Феникс от пепелта на забравата. Българинът е обречен да Бъде, за да изнесе на плещите си тежестта на обречеността на този свят и тихо и величествено следва своя ход, наблюдаван единствено от светлината на звездите. Българинът е този, който ще разбере, ще вникне в тези думи и никак няма да ги опровергае, защото ще открие в тях своята дълбока съкровеност. Българинът е.... IYI"

_________________
1,63 l/ 100 km - Honda ANF 125i Innova(Wave) '10 ;)
Bulgaria - ಬಲ್ಗೇರಿಯ(Kannada) པུ་ར་ག་རི་ཡ (Tibetan) ブルガリア(Japanese) 불가리아(Korean) 保加利亚(Chinese) บัลแกเรีย(Thai) बुल्गारिया (Hindi) بلغاريا (Arabic)

Нед Дек 18, 2011 2:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Само дето малко Българи останаха в България. :)
Сега е пълно с измекяри. :(
Четете форума и си преценявайте за себе си, ако е казано нещо лошо за някой.

_________________
http://www.hostit.bg/

Нед Дек 18, 2011 6:59 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Perfect Stranger
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2007 11:59 am
Мнения: 1285
Местоположение: Planet Earth
Skype: nikolay.kapitanov
Автомобил: двойката
Телефон: 0888 831783
Аз го разбирам така - форумът е създаден с цел обмяна на мнения и информация по отношение на някакви общи интереси, като част от това е и взаимно предпазване доколкото е възможно от грешни решения. Последното, разбира се,е според индивидуалното разбиране на всеки участник.

Ясно е, че не може да бъде ефективно наказан някой, който злоупотребява, дори това да е доказуемо. Въпросът е дали да се правим на нечули/невидяли/неразбрали или да реагираме по какъвто и да е начин. Първото впечатление за всеки външен човек е добрата атмосфера и желанието да си помагат и обменят информация пишещите. Това рефлектира в по-голямо доверие към продавача, ако същия е регистриран тук. Т.е. това е някаква форма на злоупотреба с името на форума.

Бан, публично порицание, осмиване пред строя, черна точка на дъската в училище, замерване с камъни от тълпата... има ли смисъл и полза от такива реакции (и до каква степен).... или бития бит, е.ания - е..ан... и толкоз. Какво тук значи някаква си личност?

P.S. Отново подчертавам - некадърния майстор не е обект на темата, евтините части със съмнителни качества също. Едното е въпрос на капацитет, другото е напълно разбираемо предвид разликата в цените. Коментираме единствено и само умишленото подвеждане на клиента/колегата. Например купувате си кола с прекрасен външен вид и интериор, а след това изсипвате един багажник пари за да ремонтирате това, което умишлено е било скрито от вас.

_________________
https://www.catalogmachine.com/treasure-bulgaria/catalogs

Нед Дек 18, 2011 8:29 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 8:43 pm
Мнения: 1187
Местоположение: Пловдив
този с новите гуми влиза ли в анкетата?

viewtopic.php?f=26&t=10255

_________________
Family Club
Legacy 2.2GX 97г. BG7 MT
Forester 2.0XT 2004г. АТ
Legacy 2.0Gl 98г. МТ
Legacy 2.2GX 98г. BG5 MT
Forester 2.5X 2003г. AT

Нед Дек 18, 2011 11:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Perfect Stranger
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2007 11:59 am
Мнения: 1285
Местоположение: Planet Earth
Skype: nikolay.kapitanov
Автомобил: двойката
Телефон: 0888 831783
blatimir написа:
този с новите гуми влиза ли в анкетата?

viewtopic.php?f=26&t=10255

хехе, анкетата беше пусната преди този да пише, или поне аз не съм му видял поста. Освен това имам усещането, че е заблудена душа с това абсурдно твърдение. Прекалено наивно ми се струва да пуснеш такъв лаф в авто-форум, в който все някой ще се намери да те обори.

Ако приемем, че лъже нарочно - точно за такива ситуации е анкетата!

_________________
https://www.catalogmachine.com/treasure-bulgaria/catalogs

Нед Дек 18, 2011 11:47 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Съб Дек 26, 2009 8:09 pm
Мнения: 449
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0X 5MT 2003
имах потенциална кофти случка с търговец от форума, но се усетих преди да съм изгорял. иначе си беше 'пии тая студена вода'.
от друга страна пък си купих перфектни железни джанти на добра цена от човек, чиято обява тук бе несправедливо охулена и изтрита. човека беше направо невероятно коректен, въпреки отношението тук.

един друг прочит на анкетата: търговците, които дебнат някой да реши да си продаде нещо, или по-лошото, да го подари, и започват да го обсебват да го купят с пазарлъци за още сваляне на цената, само с цел препродажба, не рядко пак тук, във форума? има такива случаи. например за джантите по-горе, такива търговци бяха подлудили въпросния човек.

_________________
Не казвай всичко, което знаеш, но винаги знай какво казваш!

Пон Дек 19, 2011 3:53 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 8:43 pm
Мнения: 1187
Местоположение: Пловдив
stupid_boy написа:
имах потенциална кофти случка с търговец от форума, но се усетих преди да съм изгорял. иначе си беше 'пии тая студена вода'.
от друга страна пък си купих перфектни железни джанти на добра цена от човек, чиято обява тук бе несправедливо охулена и изтрита. човека беше направо невероятно коректен, въпреки отношението тук.


Добре е да се знаят подобни случки, как, защо, кой и кога, та да не изгори някой друг. И аз веднъж отнесах две криви джанти които нямат изправяне и чакат алуминия да поскъпне за да поемат и четирите към вторични суровини.
За несправедливо изтрити обяви съм писал не веднъж, но напразно.

_________________
Family Club
Legacy 2.2GX 97г. BG7 MT
Forester 2.0XT 2004г. АТ
Legacy 2.0Gl 98г. МТ
Legacy 2.2GX 98г. BG5 MT
Forester 2.5X 2003г. AT

Пон Дек 19, 2011 4:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 10:14 am
Мнения: 1880
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2.0
Ами, какво да кажем за некоректни клиенти.... ха сега де... :giggle: или за клиенти, които укриват некоректни търговци, като последните два случая още са ми в акъла, единият купил менте части за агренаж от пловдивски търговец ама не му споменава името, така явно вреди на останалите пловдивски търговци, които ще му носят юка, а на другият му откраднали джантите и не казва кой е, за да могат и други да се прецакат яко, не само той джанъм :smt129 - тия какво ще ги правим. :giggle:

Уточнение: За сега съм бил само клиент и то вигаги доволен клиент, за да не ме бъркате. Ама трябва да си, като "Ройтерс" - три пъти проверяваш и тогава "купуваш", аз проверявам повече от тях. :giggle:

_________________
FSG - Alexander doesn't tested, but Yco did it!
Нека вън да веят бури, ...а ний до дъбовото бури!

Пон Дек 19, 2011 4:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Май 06, 2008 6:58 pm
Мнения: 1021
Местоположение: Варна
Автомобил: Legacy 2.5 MT, 03
Мисля, че е без значение от коя страна е потърпевшия (клиент или търговец). След като става дума за измама от страна на член на форума е от особенна важност случая да се "разнищи", за да могат други потребители на форума да си направят изводите.

_________________
Странно защо на всички новини не пише "платен репортаж".

Пон Дек 19, 2011 10:39 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 12:14 pm
Мнения: 86
Местоположение: Varna
Да нахлупим белите качулки, и да отидем да го запалим в тях... :smt023

Вто Яну 03, 2012 8:39 am
Върнете се в началото
Профил
Напуснал форума
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 12, 2010 6:46 pm
Мнения: 1100
Местоположение: София
Skype: xxx
Автомобил: Legacy 2,0 AT
Телефон: 0889808309
http://support.google.com/adwordspolicy ... wer=175902

Малко са смекчим тона :smt023

_________________
http://www.dek.bg/main.php

Вто Яну 03, 2012 9:22 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 15, 2010 7:22 pm
Мнения: 410
Местоположение: София
Автомобил: SUBARU outback AWD 2,5 2010
Телефон: 0888 609 755
къорав карти не играе......................набиваме черна точка.

Пон Фев 13, 2012 5:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор