Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:06 pm



Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
 Синтезиране на информацията във форума 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 10:34 am
Мнения: 29
Местоположение: София-Варна
Автомобил: outback '01
Отговори с цитат
Както и да ги гледаме нещата колеги, моя апел е към всички : единственият начин да се променят нещата е всеки собственик на SUBARU в България трябвa да знае истината за "българската реалност", с която ще се сблъска. Да знае "какво го чака", за знайните и незнайни сервизи, търговци и "официалната гръцка реалност". За това и форума ни има доста вина. Събраната информацията не е структорирана и класифицирана. Пример: едни елементарни ТТ данни за моделите, техните плюсове и минуси ги няма написани, като ръководство. Едно ръководство за обслужването на моделите като части, вариянти, цени ще избистри доста нещата и ще е от полза на всички. Ръководство какво да се гледа при покупката на SUBARU, например 10 точки да са, но да ги има. И още и още... Дори тъговците в форума претендиращи, че милеят за марката нямат желание нещата да са прозрачни (всичко трябва да става с питане). Да нещата ги има, обсъждани в хиляди теми, но един сериозен форум, който претендираме да бъдем е необходимо много повече от това. Всеки ще се съгласи, че търсенето с търсачката и четенето часове наред за въпроси от "първа помощ" не е най-прегледният начин. Мисля ,че това е задача, която е изпълнима ( обема на темите с техническите проблеми е малък сравнение с форуми на други марки).

_________________
ЧОВЕК НЕ ЗНАЕ КАКВО МОЖЕ ДОКАТО НЕ ОПИТА.

--------------------------------------------------
SUBARU OUTBACK 2.5/ AT/ '01

Вто Мар 05, 2013 2:16 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Отговори с цитат
Колега, вие защо не сте седнали да синтезиране темите и да направите нещо в тази насока? Кого по-точно критикувате за липсата на такива теми и непригледността на форума, че не става ясно. Предполагам, знаете, че тук няма хора на заплати, които да изпълняват?!? Всичко е от фенове за фенове и мога да кажа, че колегите доста са се старали да бъдат полезни на всички. Посочете ми друг форум, в който има сервизни и потребителски ръководства свободно и безплатно за почти всички модели?!?

Позрави и очакваме вашите синтезирани теми, сигурен съм, че когато ги изготвени модераторския екип ще ги закачи като важни.

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Вто Мар 05, 2013 9:30 am
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Отговори с цитат
six_stars написа:
Колега, вие защо не сте седнали да синтезиране темите и да направите нещо в тази насока? Кого по-точно критикувате за липсата на такива теми и непригледността на форума, че не става ясно. Предполагам, знаете, че тук няма хора на заплати, които да изпълняват?!? Всичко е от фенове за фенове и мога да кажа, че колегите доста са се старали да бъдат полезни на всички. Посочете ми друг форум, в който има сервизни и потребителски ръководства свободно и безплатно за почти всички модели?!?

Позрави и очакваме вашите синтезирани теми, сигурен съм, че когато ги изготвени модераторския екип ще ги закачи като важни.

:good: :good: :good:

Колегата може би не знае, че и ние ходим на работа и имаме своето ежедневие, което не е изцяло подчинено на форума.

Но пък и много правилно се е изразил:

Цитат:
един сериозен форум, който претендираме да бъдем


...той също е част от този форум и има свободата да разработи въпросните теми. Предлагаме пълно съдействие по редакция, оформление и разпределение в съответен раздел със съответен статус.

_________________
All-Wheel-Drive

Вто Мар 05, 2013 12:44 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 10:34 am
Мнения: 29
Местоположение: София-Варна
Автомобил: outback '01
Отговори с цитат
Тъй като мисля е некоректно да спамим темата на колегата, предлагам модераторите да преценят, ако има интерес по въпроса, който повдигнах да разискваме в новата тема. Аз изразих моята гледна точка, за визията на форума, като фактор в популяризирането на SUBARU в България, за съжаление приемам, че бях грешно разбран, макар че това беше призив към всички които искат да се включат в развиването на идеята, съжалявам ако някой се е почуствал обиден. Тъй като една птичка пролет не прави, мисля че качествено обективно ръководство би било реалност, ако бъде плод на общите усилия на всички.

_________________
ЧОВЕК НЕ ЗНАЕ КАКВО МОЖЕ ДОКАТО НЕ ОПИТА.

--------------------------------------------------
SUBARU OUTBACK 2.5/ AT/ '01

Вто Мар 05, 2013 2:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 11:37 am
Мнения: 1886
Местоположение: София
Skype: JBLmusic
Автомобил: Impreza3.3 Impreza H6T Subaru SVX
Отговори с цитат
В NASIOC има тема за новодошли съфорумници.
В нея влизаш и има всичко необходимо да разбереш "Що е то Субару и има ли почва у нас?"
Може спокойно да вземем пример от най - големия форум на Субару фенове. :)
Поздрави!

_________________
1040 Subaru Workshop - Обслужване и поддръжка на Субару.
Тенчо Владев-0896404074

Чет Апр 04, 2013 4:26 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 15, 2010 7:22 pm
Мнения: 410
Местоположение: София
Автомобил: SUBARU outback AWD 2,5 2010
Телефон: 0888 609 755
Отговори с цитат
tenev написа:
Тъй като мисля е некоректно да спамим темата на колегата, предлагам модераторите да преценят, ако има интерес по въпроса, който повдигнах да разискваме в новата тема. Аз изразих моята гледна точка, за визията на форума, като фактор в популяризирането на SUBARU в България, за съжаление приемам, че бях грешно разбран, макар че това беше призив към всички които искат да се включат в развиването на идеята, съжалявам ако някой се е почуствал обиден. Тъй като една птичка пролет не прави, мисля че качествено обективно ръководство би било реалност, ако бъде плод на общите усилия на всички.


Подкрепа! :good: Стига модераторите да имат поооовечко свободно време.

Чет Апр 04, 2013 4:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 10:34 am
Мнения: 954
Местоположение: Варна; Габрово
Автомобил: Impreza 2,0
Отговори с цитат
six_stars написа:
Колега, вие защо не сте седнали да синтезиране темите и да направите нещо в тази насока?...


След като задавате този въпрос и аз да попитам Вие опитали ли сте се да синтезирате теми, че критикувате предложение да се направи това?

Всички във форума са наясно с това, че модераторите отделят много от личното си време за да съществува този форум, за което мисля че няма неблагодарни потребители. Идеята да се синтрезира информацията от темите не е работа на един човек, защото няма да го свърши и след 10 години - на всички е ясно и това. На всички е ясно също, че без помощта на модераторите няма да се осъществи синтезирането по простата причина, че те имат правата да го направят и заключат темите - както направи колегата Пласком със сервизите за София и Варна. Идеите за подобряване на онлайн средата трябва да се посрещат с позитивизъм, но като се замисля повечето Ви постове шест звезден колега са остри и според мен много неподходящи от гледна точка на добрия тон във форума.

Аз съм готов да съдействам с лично време за да се синтезира инфото във форума и да се направи по-лесен за ориентиране за нови потребители. Предполагам, че колегата тенев имаше такава идея и че и други колеги биха съдействали за това. Един добър старт е идеята на колегата 1040 за стартова техническа и оптична информация за марката и моделната гама

_________________
Не ми казвай колко си учил, кажи ми колко си пътувал

Пет Апр 05, 2013 8:47 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 11:37 am
Мнения: 1886
Местоположение: София
Skype: JBLmusic
Автомобил: Impreza3.3 Impreza H6T Subaru SVX
Отговори с цитат
Колеги с добър английски могат да превеждат ценни страници от английския и американския форум.
Набелязваме ценно инфо, което може да разпределим по няколко страници на всеки за да се преведе. Така за няколко седмици или месеци можем да имаме част от инфото, с което разполагат и те :)
Примерни теми:
Искам повече мощност! Как да го направя?
Как да си повдигна Субито?
Каква турбина да избера?
Раздел окачване/двигатели/спирачки и други.
Как се качват (снимки, клипове и т.н.)?
Покажете си вагоните!
Покажете си седаните!
и т.н.

Поздрави!

_________________
1040 Subaru Workshop - Обслужване и поддръжка на Субару.
Тенчо Владев-0896404074

Пет Апр 05, 2013 9:28 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 10:34 am
Мнения: 954
Местоположение: Варна; Габрово
Автомобил: Impreza 2,0
Отговори с цитат
Колега 1040 ти и другите знаещи дайте една тема от чужд форум и ние незнаещите мързеливци да се залавяме за работа. В легацигт форума например имаше една темичка с препратка към тунинг сайт за общи стъпки към повишаване на мощността - ремап, генерация, окачване и т.н. Сайта го бях постнал тук. Също от МРТ най-големия за мен тунинг информатор Брет Мидълтън също имаше доста обяснения в тази насока.

_________________
Не ми казвай колко си учил, кажи ми колко си пътувал

Пет Апр 05, 2013 10:53 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор