Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
 Синтезиране на информацията във форума 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 10:34 am
Мнения: 29
Местоположение: София-Варна
Автомобил: outback '01
Отговори с цитат
Както и да ги гледаме нещата колеги, моя апел е към всички : единственият начин да се променят нещата е всеки собственик на SUBARU в България трябвa да знае истината за "българската реалност", с която ще се сблъска. Да знае "какво го чака", за знайните и незнайни сервизи, търговци и "официалната гръцка реалност". За това и форума ни има доста вина. Събраната информацията не е структорирана и класифицирана. Пример: едни елементарни ТТ данни за моделите, техните плюсове и минуси ги няма написани, като ръководство. Едно ръководство за обслужването на моделите като части, вариянти, цени ще избистри доста нещата и ще е от полза на всички. Ръководство какво да се гледа при покупката на SUBARU, например 10 точки да са, но да ги има. И още и още... Дори тъговците в форума претендиращи, че милеят за марката нямат желание нещата да са прозрачни (всичко трябва да става с питане). Да нещата ги има, обсъждани в хиляди теми, но един сериозен форум, който претендираме да бъдем е необходимо много повече от това. Всеки ще се съгласи, че търсенето с търсачката и четенето часове наред за въпроси от "първа помощ" не е най-прегледният начин. Мисля ,че това е задача, която е изпълнима ( обема на темите с техническите проблеми е малък сравнение с форуми на други марки).

_________________
ЧОВЕК НЕ ЗНАЕ КАКВО МОЖЕ ДОКАТО НЕ ОПИТА.

--------------------------------------------------
SUBARU OUTBACK 2.5/ AT/ '01

Вто Мар 05, 2013 2:16 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Отговори с цитат
Колега, вие защо не сте седнали да синтезиране темите и да направите нещо в тази насока? Кого по-точно критикувате за липсата на такива теми и непригледността на форума, че не става ясно. Предполагам, знаете, че тук няма хора на заплати, които да изпълняват?!? Всичко е от фенове за фенове и мога да кажа, че колегите доста са се старали да бъдат полезни на всички. Посочете ми друг форум, в който има сервизни и потребителски ръководства свободно и безплатно за почти всички модели?!?

Позрави и очакваме вашите синтезирани теми, сигурен съм, че когато ги изготвени модераторския екип ще ги закачи като важни.

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Вто Мар 05, 2013 9:30 am
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Отговори с цитат
six_stars написа:
Колега, вие защо не сте седнали да синтезиране темите и да направите нещо в тази насока? Кого по-точно критикувате за липсата на такива теми и непригледността на форума, че не става ясно. Предполагам, знаете, че тук няма хора на заплати, които да изпълняват?!? Всичко е от фенове за фенове и мога да кажа, че колегите доста са се старали да бъдат полезни на всички. Посочете ми друг форум, в който има сервизни и потребителски ръководства свободно и безплатно за почти всички модели?!?

Позрави и очакваме вашите синтезирани теми, сигурен съм, че когато ги изготвени модераторския екип ще ги закачи като важни.

:good: :good: :good:

Колегата може би не знае, че и ние ходим на работа и имаме своето ежедневие, което не е изцяло подчинено на форума.

Но пък и много правилно се е изразил:

Цитат:
един сериозен форум, който претендираме да бъдем


...той също е част от този форум и има свободата да разработи въпросните теми. Предлагаме пълно съдействие по редакция, оформление и разпределение в съответен раздел със съответен статус.

_________________
All-Wheel-Drive

Вто Мар 05, 2013 12:44 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 10:34 am
Мнения: 29
Местоположение: София-Варна
Автомобил: outback '01
Отговори с цитат
Тъй като мисля е некоректно да спамим темата на колегата, предлагам модераторите да преценят, ако има интерес по въпроса, който повдигнах да разискваме в новата тема. Аз изразих моята гледна точка, за визията на форума, като фактор в популяризирането на SUBARU в България, за съжаление приемам, че бях грешно разбран, макар че това беше призив към всички които искат да се включат в развиването на идеята, съжалявам ако някой се е почуствал обиден. Тъй като една птичка пролет не прави, мисля че качествено обективно ръководство би било реалност, ако бъде плод на общите усилия на всички.

_________________
ЧОВЕК НЕ ЗНАЕ КАКВО МОЖЕ ДОКАТО НЕ ОПИТА.

--------------------------------------------------
SUBARU OUTBACK 2.5/ AT/ '01

Вто Мар 05, 2013 2:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 11:37 am
Мнения: 1886
Местоположение: София
Skype: JBLmusic
Автомобил: Impreza3.3 Impreza H6T Subaru SVX
Отговори с цитат
В NASIOC има тема за новодошли съфорумници.
В нея влизаш и има всичко необходимо да разбереш "Що е то Субару и има ли почва у нас?"
Може спокойно да вземем пример от най - големия форум на Субару фенове. :)
Поздрави!

_________________
1040 Subaru Workshop - Обслужване и поддръжка на Субару.
Тенчо Владев-0896404074

Чет Апр 04, 2013 4:26 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 15, 2010 7:22 pm
Мнения: 410
Местоположение: София
Автомобил: SUBARU outback AWD 2,5 2010
Телефон: 0888 609 755
Отговори с цитат
tenev написа:
Тъй като мисля е некоректно да спамим темата на колегата, предлагам модераторите да преценят, ако има интерес по въпроса, който повдигнах да разискваме в новата тема. Аз изразих моята гледна точка, за визията на форума, като фактор в популяризирането на SUBARU в България, за съжаление приемам, че бях грешно разбран, макар че това беше призив към всички които искат да се включат в развиването на идеята, съжалявам ако някой се е почуствал обиден. Тъй като една птичка пролет не прави, мисля че качествено обективно ръководство би било реалност, ако бъде плод на общите усилия на всички.


Подкрепа! :good: Стига модераторите да имат поооовечко свободно време.

Чет Апр 04, 2013 4:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 10:34 am
Мнения: 954
Местоположение: Варна; Габрово
Автомобил: Impreza 2,0
Отговори с цитат
six_stars написа:
Колега, вие защо не сте седнали да синтезиране темите и да направите нещо в тази насока?...


След като задавате този въпрос и аз да попитам Вие опитали ли сте се да синтезирате теми, че критикувате предложение да се направи това?

Всички във форума са наясно с това, че модераторите отделят много от личното си време за да съществува този форум, за което мисля че няма неблагодарни потребители. Идеята да се синтрезира информацията от темите не е работа на един човек, защото няма да го свърши и след 10 години - на всички е ясно и това. На всички е ясно също, че без помощта на модераторите няма да се осъществи синтезирането по простата причина, че те имат правата да го направят и заключат темите - както направи колегата Пласком със сервизите за София и Варна. Идеите за подобряване на онлайн средата трябва да се посрещат с позитивизъм, но като се замисля повечето Ви постове шест звезден колега са остри и според мен много неподходящи от гледна точка на добрия тон във форума.

Аз съм готов да съдействам с лично време за да се синтезира инфото във форума и да се направи по-лесен за ориентиране за нови потребители. Предполагам, че колегата тенев имаше такава идея и че и други колеги биха съдействали за това. Един добър старт е идеята на колегата 1040 за стартова техническа и оптична информация за марката и моделната гама

_________________
Не ми казвай колко си учил, кажи ми колко си пътувал

Пет Апр 05, 2013 8:47 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 11:37 am
Мнения: 1886
Местоположение: София
Skype: JBLmusic
Автомобил: Impreza3.3 Impreza H6T Subaru SVX
Отговори с цитат
Колеги с добър английски могат да превеждат ценни страници от английския и американския форум.
Набелязваме ценно инфо, което може да разпределим по няколко страници на всеки за да се преведе. Така за няколко седмици или месеци можем да имаме част от инфото, с което разполагат и те :)
Примерни теми:
Искам повече мощност! Как да го направя?
Как да си повдигна Субито?
Каква турбина да избера?
Раздел окачване/двигатели/спирачки и други.
Как се качват (снимки, клипове и т.н.)?
Покажете си вагоните!
Покажете си седаните!
и т.н.

Поздрави!

_________________
1040 Subaru Workshop - Обслужване и поддръжка на Субару.
Тенчо Владев-0896404074

Пет Апр 05, 2013 9:28 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 10:34 am
Мнения: 954
Местоположение: Варна; Габрово
Автомобил: Impreza 2,0
Отговори с цитат
Колега 1040 ти и другите знаещи дайте една тема от чужд форум и ние незнаещите мързеливци да се залавяме за работа. В легацигт форума например имаше една темичка с препратка към тунинг сайт за общи стъпки към повишаване на мощността - ремап, генерация, окачване и т.н. Сайта го бях постнал тук. Също от МРТ най-големия за мен тунинг информатор Брет Мидълтън също имаше доста обяснения в тази насока.

_________________
Не ми казвай колко си учил, кажи ми колко си пътувал

Пет Апр 05, 2013 10:53 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор