Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 54 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3  Следваща
 Безпричинно изтриване на мнения - Браво!!! 
Автор Съобщение
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Мнение 
Аз съм агресора.....

_________________
All-Wheel-Drive

Сря Яну 21, 2009 4:17 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 10, 2008 2:00 pm
Мнения: 858
Мнение 
=Alex= написа:
На колегата Bad_dog искам само да припомня, че ние не сме си карали БМВ-тата, както са от магазина, споко. И ние знаем това онова. И ние сме дали доста пари за олекотяване, за супер специални джанти на OZ, правени специално за snow racing, променящи тотално поведението и реакциите на окачването, за супер специални KONI амортисьори с реглаж... Да, със сигурност 5-та серия не можеш да я олекотиш като Е30-ка, но, колега... докато не се качиш на едно истински оптимизирано Quattro, няма да знаеш как точно този автомобил с лекота слага огромна мощност на снега. И по-важното - превръща я в ускорение.
И колега, вероятно знаеш, че и до момента именно Ауди държи първенството по ускорение на сняг с RS4. Този "тромав" алроуд, за който говориш, всъщност не е толкова тежък и прави на сняг 8.5 сек 0-100. На сухо е 6.6. Дали според теб и ние не поназнайваме нещо за специални джанти, окачване и т.н, специално предназначени за зимно каране/сняг?
Просто оплювате автомобил, за който си нямате и на идея къде му е силата. На Quattro, специално, силата му е на сняг. Там автомобилът, ако има правилния водач може да направи чудеса. И е недостижим.


Колега,

Не съм изцяло съгласен с теб по няколко точки:

1. КОНИ - приятни и доста евтини амортисьори. Ако човек обаче им разгледа bump/rebound графиката ще открие много проблеми. Карал съм доста с KONI-SPORT и смятам, че е приемливо за цената си, но не бих се хвалил наляво-надясно какви страхотни чудеса на техниката съм си сложил в колата. Има доста марки с по-добри характеристики. Да не говорим за специфичното омекване на KONI-тата като позагреят (прегреят).

2. Освен ускорение направо има и неща наречени завои. Тъй като не ми се преразказва ще дам един линк
http://en.wikipedia.org/wiki/Circle_of_forces
и ще задам един въпрос:
Според теб дали Е30-ката или Quattro-то ще има по-добре сцепление на предните колела в завой?

Също така ми е интересно за кой точно модел на OZ става дума?

П.П. И не - все още не съм субару фен, нито имам субару. Честно казано някои модели на Ауди ми допадат, но написаното беше в отговор на коментарите ти за сравнението AllRoad <> подготвено Е30, на което ти отговори, че подготвено Quattro е най-великото нещо на сняг и колко много разбираш от тунинг. Т.е. пълно извъртане.

Сря Яну 21, 2009 4:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 10, 2008 2:00 pm
Мнения: 858
Мнение 
=Alex= написа:
Impreza94 написа:
Няма значение кой какво е писал...
...
Жив и здрав, късмет, щастие, успех и целувки от провинцията....


Колега, направи едно добро на света - отиди в първата болница и стани стерилен. И по-полека с целувките, да не ти се види тясна не само провинцията, а и България. Мразя селяния.


Браво, колега!!!

Сега ще мутреем вече, така ли?

Сря Яну 21, 2009 4:25 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 11:37 pm
Мнения: 185
Местоположение: София-Казанлък-Самоков
Мнение 
bad_dog написа:
=Alex= написа:
Impreza94 написа:
Няма значение кой какво е писал...
...
Жив и здрав, късмет, щастие, успех и целувки от провинцията....


Колега, направи едно добро на света - отиди в първата болница и стани стерилен. И по-полека с целувките, да не ти се види тясна не само провинцията, а и България. Мразя селяния.


Браво, колега!!!

Сега ще мутреем вече, така ли?


Съгласен съм , излишно силни думи...
Като се замисля съм стигал и до по-големи крайности, когато ми избият чивиите и срам срам ....

Колега bad_dog, ако нямаш нещо по интересно за правене през събота или неделя, от София си и имаш желание или възможност, заповядай на среща за по кафе, както предложи kingalex . Утре или вдругиден ще се уточним къде точно, или ако искаш дай и ти предложение. Тъкмо ще споделите опит и вчепятления за колите ;).

Поздрави :)

_________________
...когато ученикът е готов, учителят се появява!

Сря Яну 21, 2009 4:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Мнение 
Outback-Fan написа:
А защо е нужно, да се трие поголовно всичко Ауди с/у. ... с участието на Алекс. Ако темата или коментара са пуснати в правилния раздел? Този форум е преди всичко за Субару и феновете на Субару, но си има раздели и теми, в които може да се пише за всичко друго. А това, че си предупредил, че ще триеш наред, не ти дава право (въпреки че го имаш), да дел-ваш теми/мнения, които не ти допадат!
Модератора се грижи за спазването на правилата на форума, а не да трие избирателно ...
Сори за малко по острата клавиатура, но това ми е мнението ;)


Не се коси, наред ти е клавиатурата...
И аз като КАТ-аджиите ще намеря все нещо...поста беше офтопик :idea:
Не е ли това причина ? Заключих я за да не се пълни с глупости докато се върнат момчетата с БМВ-тата ;-)
Всичко е точно.

_________________
All-Wheel-Drive

Сря Яну 21, 2009 4:34 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 14, 2006 4:48 pm
Мнения: 1637
Местоположение: Бургас
Мнение 
=Alex= написа:
Просто оплювате автомобил, за който си нямате и на идея къде му е силата. На Quattro, специално, силата му е на сняг. Там автомобилът, ако има правилния водач може да направи чудеса. И е недостижим.

Ето малко видео за фабричен алроуд и неговото катерене по ски писта. Виж и другите. Виж до къде стига и БМВ с xDrive. Да, вероятно не е олекотено. И какво от това, като има добре работещ xDrive и още две двигателни колела?! Видео: http://uk.youtube.com/watch?v=b_lCU00M_lg


Точно с това видео не виждам как трябва да се впечатли един шофьор на Субару :smt017 :smt017 :smt017
Аудито го засилиха отдолу,така,че чак му заигра гъза,а всички останали потеглиха нормално :!: :!: :!:
На Патрула само спирачките дет' не му натиснаха да спре,а най-важното е,че не показаха кой с какви гуми кара :wink: :wink: :wink:

_________________
Legacy"90 2.2 GX 4WD

РОДЕН ЗА РИБОЛОВ,ПРИНУДЕН ДА РАБОТИ

Бесен куриер в Спиди

Сря Яну 21, 2009 4:43 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 11:37 pm
Мнения: 185
Местоположение: София-Казанлък-Самоков
Мнение 
Офф топик

Аз все си мисля, че всички пишем от знанията и опита, които имаме и дори понякога те да са крайни, неверни, непълни и т.н. се намира някой, който да ни опонира. Независимо дали знае повече или по малко от нас хубаво е да си спазваме доброят тон на общуване и да не изпадаме в крайности. Тогава винаги може фейс то фейс да се направи едно директно сравнение и да се изясни кой крив, кой прав, кой на булката брат и така.... най малкото ще можем да се погледнем в очите без негативни чувства и без да търсим възможност да си върнем обидата.


Извинявам се за отклонението

П.П. Ако модераторите мислят, че не е подходящо за темата да го изтрият.

П.П2. Може да направим една тема с коментари, мнения и изобщо съдържание за човечността, уважението и добрият тон като цяло, към която да се препращаме всеки път, когато се получи подобно разгорещяване.

Edit: като се замисля може би е заложено в правилата за писане във форума. Трябва да погледна...

Поздрави

_________________
...когато ученикът е готов, учителят се появява!

Сря Яну 21, 2009 4:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Perfect Stranger
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2007 11:59 am
Мнения: 1285
Местоположение: Planet Earth
Skype: nikolay.kapitanov
Автомобил: двойката
Телефон: 0888 831783
Мнение 
=Alex= написа:
Impreza94 написа:
Няма значение кой какво е писал...
...
Жив и здрав, късмет, щастие, успех и целувки от провинцията....


Колега, направи едно добро на света - отиди в първата болница и стани стерилен. И по-полека с целувките, да не ти се види тясна не само провинцията, а и България. Мразя селяния.


=Alex= върни газта моля те. От автомобили към лични нападки вече не е приятно за никой.

А аз доколкото имам спомен ставаше дума за състезателен тип каране. Не че съм капацитет в тая посока, но мисля че има разлика между един фабричен автомобил (където всяко AWD или quattro ще сложи в малкия си джоб едно стандартно задно задвижване) и каране с пълна газ с подготвен автомобил и не по-малко важно - подготвен пилот. Явно на kingalex му е направило сериозно впечатление за да коментира така. Друг въпрос е, че коментара в същия пост към AUDI според мен беше излишен и провокативен.

_________________
https://www.catalogmachine.com/treasure-bulgaria/catalogs

Сря Яну 21, 2009 4:54 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Мнение 
За такъв език познайте къде ще го засилят във по-големите братски форуми. Във Хонда (примерно) ще го завържат и ще му посипят очите със сол, разбирайте бана му ще е вечен. Ти да видиш тогава :wink: ...каква е секта там....

_________________
All-Wheel-Drive

Сря Яну 21, 2009 4:59 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 9:59 am
Мнения: 1325
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2.0 MT
Мнение 
Вече забравих за какво е темата,не знам и за какво пиша,защо чета даже не знам,кое беше смисленото тук.Имах надежди, че това е градивен форум-да си помагаме,да обсъждаме разни общи неща свързани със Субару,да спорим ако трябва в името на истината и т.н.А то какво- лични нападки към хора,необосновани твърдения....Нищо полезно и градивно.Дали пък да не се срамувам че съм регистриран тук? Как да кажа на познати четете тук?Как да накараме наистина знаещите(четох и малкото написано и съхранено от НИСК),да пишат тук.Че има провокативни постове има,но трябва ли да им се отвръща? Кой печели?Трябва ли да се трият постове?-модераторът знае.Дали ми харесва-ми в един бар(Карина 3 П-в) пишеше-тук е така.Да аз не искам тук да е така , но е.Ако модераторът не се харесва,трябва да се прецени това масово ли е ,или от конкретни личности.Разбира се той трябва да е безпристрастен!Всеки може да сгреши-човешко е,но може и да се извини-още по-човешко.СРАМОТА
...ПП...а к'ва беше темата :smt017

_________________
Електроника

Сря Яну 21, 2009 6:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Мнение 
Помирих се със @simbat и много се радвам. Способен съм на всякакви прошки и "ръкостискания", тук обаче няма смисъл. Поредните обиди, закани, подигравки и подмятания...аз ли да се извинявам ? Я се стегнете малко. Стига само модераторите да са виновни. Знаете ли защо е така? - защото не сме свикнали с наличието им, затова. В истинските форуми модератора трие на месо и никой не гъква, щото просто няма смисъл, ако вземеш да се зъбиш пък си отиваш безвъзвратно.

_________________
All-Wheel-Drive

Сря Яну 21, 2009 8:50 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 8:43 pm
Мнения: 1187
Местоположение: Пловдив
Мнение 
аз тъй в един форум само за забележка ми лепнаха 2седмици бан :-)

_________________
Family Club
Legacy 2.2GX 97г. BG7 MT
Forester 2.0XT 2004г. АТ
Legacy 2.0Gl 98г. МТ
Legacy 2.2GX 98г. BG5 MT
Forester 2.5X 2003г. AT

Сря Яну 21, 2009 9:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Perfect Stranger
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2007 11:59 am
Мнения: 1285
Местоположение: Planet Earth
Skype: nikolay.kapitanov
Автомобил: двойката
Телефон: 0888 831783
Мнение 
т.е да си врътнем опашките и до свиданья товарищи? Не ми харесва.

Ако по някакъв начин модераторите се чувстват засегнати от моите коментари - аз съм готов повече да не участвам в този форум. Но няма да ми е приятно и не е това начина.

Честно - уморявам се и се натоварвам психически вече дори само да чета всичко това.

_________________
https://www.catalogmachine.com/treasure-bulgaria/catalogs

Сря Яну 21, 2009 11:00 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Мнение 
ender написа:
Ако по някакъв начин модераторите се чувстват засегнати от моите коментари - аз съм готов повече да не участвам в този форум. Но няма да ми е приятно и не е това начина.

Честно - уморявам се и се натоварвам психически вече дори само да чета всичко това.

Глупости. Какви са тия работи ? Твоето място е тук.
Няма такъв вариант "невзимане на участие", задължен си да влизаш !! :)

_________________
All-Wheel-Drive

Сря Яну 21, 2009 11:15 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Perfect Stranger
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2007 11:59 am
Мнения: 1285
Местоположение: Planet Earth
Skype: nikolay.kapitanov
Автомобил: двойката
Телефон: 0888 831783
Мнение 
За мен това не е задължение а по-скоро удоволствие, и се надявам да продължи да бъде такова.

Съжалявам, че се налага така да говоря, но ако искам махленски спорове - ще отида на колхозния и ще слушам циганите да се надвикват.

Тук очаквам да се разглеждат интересни теми около Субару, нормално е да прехвърчат искри между фенове на различни марки, но всичко това може и трябва да става културно без лични нападки и обиди. Не се хващайте като деца в 3-ти клас за изречението на другите. Поемете дълбоко дъх и бройте до 10 и до 100 ако трябва преди да отговорите на някоя невинна или не толкова безобидна забележка.

Позволявам си да пиша така просто защото съм убеден, че тук всички ще раберат за какво говоря, а имам усещането, че голяма част от членовете на форума мислят като мен. Нямам намерение да се заяждам с никого и се надявам да не бъда разбран погрешно.

Лека нощ на всички :)

_________________
https://www.catalogmachine.com/treasure-bulgaria/catalogs

Чет Яну 22, 2009 12:04 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Мнение 
И аз това искам. Не знам защо ме разглеждате като лошия :roll: Аз от седмица преустанових каквито и да било спорове в които също бях така да се каже "малтретиран"...и въпреки това....добре.......нямам какво да кажа просто.
Както се разбрах със Симо, така ще се разбера и с недоволната част от форума. В теми с участието на юзера =Alex= (негови или чужди) няма да пиша, няма да модерирам, няма дори да чета. Обещавам ! Ако искате се псувайте, ако искате друго правете. Взе да ми дотяга от упреци. Пускам волана, който иска да кара.
PS. Взимам да обмислям едно предложение. Може и аз да си огранича изявите само до скрития раздел...

_________________
All-Wheel-Drive

Чет Яну 22, 2009 12:22 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Май 03, 2008 8:56 pm
Мнения: 741
Местоположение: Варна
Телефон: 0894484248,052600585
Мнение 
Хайде хора, няма нужда от повече пререкания и безсмислени спорове! Толерантност към другите марки автомобили трябва да има, всеки автомобил е построен с отделна концепция и насоченост в пазарните сегменти! Quattro vs. AWD ще е вечен спор, който едва ли ние ще решим, оставете това на автомобилните компании! А дали ще си купиш едното или другото - ето тогава идва любовта към марката! ;) Изтриването на мнения - твърдо 'против'! Толерантност един към друг, уважение на мнението ни и умереност в изказа ни - абсолютно 'за'! Мисля, че хората обичащи Субару са едни от най-интелигентните сред автолюбителите и ще е срамота ако тук не успяваме да намерим общ език! Призовавам към спазването на добрия тон и нека продължим да си помагаме кой с каквото може! ;)

_________________
Варна, ул. Васил Чекаларов 14
0894484248, 0879484247
0895432143

Чет Яну 22, 2009 12:32 am
Върнете се в началото
Профил
Perfect Stranger
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2007 11:59 am
Мнения: 1285
Местоположение: Planet Earth
Skype: nikolay.kapitanov
Автомобил: двойката
Телефон: 0888 831783
Мнение 
Impreza94 написа:
И аз това искам. Не знам защо ме разглеждате като лошия :roll:
.............................................
PS. Взимам да обмислям едно предложение. Може и аз да си огранича изявите само до скрития раздел...


Не визирам никой лично - мнението ми е адресирано до всички посетители на форума. ДО ВСИЧКИ!!!

А ти колко си лош - ще те видим следващия път като наминеш към Варна ;)

Ай лека да е, че и утре е ден

_________________
https://www.catalogmachine.com/treasure-bulgaria/catalogs

Чет Яну 22, 2009 12:37 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Мнение 
Ще намина. Това лято няма ли да има SUBARU-TEST-DRIVE-WEEKEND ?
PS. И утре е ден, но друг :-) ;-)
Лека нощ.

_________________
All-Wheel-Drive

Чет Яну 22, 2009 12:40 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Мнение 
Alex,
до момента имаше доста смислени мнения, но защо сега извади думите на колегата Кингалекс от контекста и се направи на луд???
Той много ясно си го каза - става дума за ДВЕ конкретни БМВ-та, което означава, че не става дума за марки автомобили, а за хората, които ги карат!!!

Аз също мога да те запозная с едно тренировъчно Пежо 205 дизел без допълнителни модификации, което ще върти кръгове около твоето Кватро, но това не прави марката Пежо, повече от Ауди, Субару, Рейндж, етц...

И накрая една молба - айде запази си лафовете за 4-те ти фирми, маниджърите и маркетолозите за твоите авери в някое кафе... :wink: Някои от нас тази комедия са я гледали... :wink:

П.С. Сега виждам, че май си си изтрил мнението... :-D

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Чет Яну 22, 2009 1:57 am
Върнете се в началото
Профил
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 54 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор