Темата е заключена, не можете да променяте постове. стр <  1, 2, 3, 4  >
 Визия на форума 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 7:50 am
Постове: 243
Местоположение: София / Люлин 2
Още


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Последна промяна KOMAPA на Чет Окт 29, 2009 11:58 am, променена общо 1 път


Чет Окт 29, 2009 11:21 am
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 9:59 am
Постове: 1325
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2.0 MT
От горните ,този най ми допада - bgforum_logo_subaru_13.jpg

_________________
Електроника

Чет Окт 29, 2009 11:27 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Май 21, 2008 12:39 pm
Постове: 136
Местоположение: София/Троян
Една идея — не винаги стои добре логото да се застъпва с основния елемент. В някои от файловете на комара, имам предвид. Например логото да е върху фаровете или колелата на колата и т.н. По-добре е колата да не е центрирана, а изместена встрани и от другата страна — надписът. Изместването може да стане и с лек ретуш на снимката, като от едната страна се изреже, а от другата се дорисува с clone stamp и т.н.

Идеята на ComingSoon ми допада, стои хем по-диво, хем някак по-изчистено, без жълто и само с по-студени цветове. Нормално за сурово време и дъжд ;)

В другите преобладава централна композиция, а тя рядко и трудно стои добре. И застъпването на кола и надписи също малко боде в очите. Иначе са готини нещата.

_________________
http://electriclub.com]Електромобилен клуб
http://yasen.lindeas.com]блог

Чет Окт 29, 2009 11:30 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 7:50 am
Постове: 243
Местоположение: София / Люлин 2
turin написа:
Една идея — не винаги стои добре логото да се застъпва с основния елемент. В някои от файловете на комара, имам предвид. Например логото да е върху фаровете или колелата на колата и т.н. По-добре е колата да не е центрирана, а изместена встрани и от другата страна — надписът. Изместването може да стане и с лек ретуш на снимката, като от едната страна се изреже, а от другата се дорисува с clone stamp и т.н.

Идеята на ComingSoon ми допада, стои хем по-диво, хем някак по-изчистено, без жълто и само с по-студени цветове. Нормално за сурово време и дъжд ;)

В другите преобладава централна композиция, а тя рядко и трудно стои добре. И застъпването на кола и надписи също малко боде в очите. Иначе са готини нещата.

Тези съм ги нахвърлял за 5 минутки и са само за идеята.

Нека ако някой има подходящи снимки да ги сподели за да извлечем от тях най-доброто.

Честно казано нямам много време за да се позанимавам сериозно...

Много трудно се намират подходящи за целта изображения, на мен например ето това ми харесва най-много:
Изображение

Чет Окт 29, 2009 11:39 am
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 7:01 pm
Постове: 879
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2.5 AT '01
ComingSoon написа:
.........да се използва ............. картинка за главата на форума.

Общо взето и моята идея беше подобна. Въпрос на обсъждане и размисъл е дали да е "по-дива" или друга. Вярно е, че едни от основните качества и предимства на марката ни са: проходимост, стабилност, бързина, мощност и т.н., онагледяващи се донякъде подходящо с предложената от ComingSoon или подобна с баир, кал, въртящи се гуми, дрифт и прочие, НО, колиците ни също са сигурни, надеждни, стилни, разнообразни или може би обобщено би звучало КЛАСНИ. При първия вариянт ще се онагледи един модел с неговите предимства, но останалите ще са ощетени. Общото е емблемата. За мен тя е много Класна, говореща и обобщаваща. За това предложих онази снимчица. Пипането ми щеше да се изрази в махане на надписа и докарването до формат, запълващ пространството на шапката, но запазване на емблемата името и слогана в ъгъла. Като казах слоган(на форума): Субару означавало "показващ пътя", а емблемата ни е звезди. От там и идеи: 1. Звездите показват пътя. 2. Ние показваме пътя. 3. Субару показва пътя. 4. На пътя ние сме звездите. 5. Ние сме звездите на пътя. 6.Звездите на пътя.
Само идеи - предлагам да допълвате и/или гласувате.

Чет Окт 29, 2009 12:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Постове: 5780
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Браво, колеги! Наистина добра дискусия и добри предложения.
Аз също подкрепям по-малко шарено, с по-малко цветове банер, който да се съчетае с цветова схема на форума - това означава 3 или 4 основни цвята подобно на предложението на CommingSoon.
Това с което най-вече се свързва Субару освен баир, кал, мощност, стабилност е най-вече сняг! :-D
Защо да не са два банерите - летен и зимен :wink:

Относно слогана, идеите са наистина добри и особено това, че са български, но ако можеш да ги пуснеш в една нова тема, да видим още предложения и да пуснем анкета.

Чет Окт 29, 2009 12:52 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Сря Май 21, 2008 12:39 pm
Постове: 136
Местоположение: София/Троян
Още една идея — ако не изберем категорично точно един вариант, може две или три заглавки да се сменят? Сещам се, че например в клуба на Honda е така — при всяко зареждане различна заглавка. (Макар че там се сменят само колите, иначе всичко отава същото.)

Или пък да има няколко шапки, които да се сменят на сезонен принцип — лятото една с пустинно рали или подобно, в преходните сезони с яко дъжд, а зимата — със сняг.

(П.П.: Сега виждам, че това каза и BAlexandrov)

Съжалявам, че са само описания на идеи, в момента нямам възможност да пипна нещо графично. Но пък колегите се справят прекрасно с графичните предложения, поздрави ;)

_________________
http://electriclub.com]Електромобилен клуб
http://yasen.lindeas.com]блог

Чет Окт 29, 2009 1:04 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 7:01 pm
Постове: 879
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2.5 AT '01
На мен ми се въртят и по-далечни и глобални идейки.
Ако или по-добре - когато се създаде КЛУБ Субару България, с всичките му салтанати: членски внос, сбирки, мероприятия и т.н. , да се организира и конкурс-състезание за най-добра снимка с награда - поставянето и на тази шапка. От там и съгласието ми с идеята шапката да не е статична и една, а да е или сезонна или на периодичен принцип да показва определен модел, качества на марката, насока като пейзажи+кола например, защо не и реклама, която да продаваме в полза на клуба , също така и определена благородна или друга кауза. Вариянти и идеи могат да се предложат всякакви. Ентусиазъм да има само ;)

Чет Окт 29, 2009 1:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 7:50 am
Постове: 243
Местоположение: София / Люлин 2
Не е лошо да се фиксне ширината на сайта да не е в проценти а да речем 980 или 1004 пиксела.

Така "шапката" ще седи много по-добре.

Освен това тогава при по-големи монитори в оставащото отстрани място може да има подходящ фон.

Изобщо от тук: http://www.phpbb.com/styles/db/ може да се избере външният вид а после да му добавим "шапка"-та.

Чет Окт 29, 2009 1:49 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Постове: 5780
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Фиксиране на ширината се налага само при безсилие :lol: Винаги може да се разширява на някъде шапката.
Алтернативен стил за сега не ми се иска да слагаме, защото трябва и поддръжка да има при всяка нова версия.
На първо време е необходим стил и цветова схема базирани на subsilver2 чрез промяна само на css ако има кой да се заеме...

Чет Окт 29, 2009 1:58 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 7:50 am
Постове: 243
Местоположение: София / Люлин 2
BAlexandrov написа:
Фиксиране на ширината се налага само при безсилие Винаги може да се разширява на някъде шапката....

Не съм съгласен.

На по-широк монитор и/или на по голяма резолюция четенето на мнение става изключително трудоемко - все едно си на първи ред в киносалона и трябва да четеш субтитрите - после те боли вратът.

Освен това според всички по-нови тенденции в Интернет - сайтовете се правят 99,99% с фиксиран размер, тогава и с дизайна е много по-лесно.

BAlexandrov написа:
...На първо време е необходим стил и цветова схема базирани на subsilver2 чрез промяна само на css ако има кой да се заеме...

Аз бих се заел, но преди това трябва да има ясно виждане какво по-точно трябва да се получи накрая.

Защото е много досадно като започнат въпросите "А как ли ще седи ако е с една идея по-светло (сиво, червено, ярко и т.н.)".

А работата не е малко...

Всъщност колкото е по-просто, толкова е по-удобно за ползване.

С ярки цветове ще привлечем публика, която не бихме искали да ни досажда.

Чет Окт 29, 2009 2:58 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Постове: 5780
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Идеята е: изчистена, плоска визия с пастелни тонове, които да взаимстваме от стандартните за Субару. Те да са някаква част от банера и да се ползват и във форума. Мисля, че самия банер ще даде тон какъв стил да е форума. Нека него изберем, а после ще се хванем да направим стил на тестов форум и после ще го прехвърлим тук.

Чет Окт 29, 2009 3:04 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 7:50 am
Постове: 243
Местоположение: София / Люлин 2
Ами аз съм на линия Изображение

Чет Окт 29, 2009 3:09 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 7:01 pm
Постове: 879
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2.5 AT '01
Г-н Александров, май ще е по-добре да скокнем до Люлин при Комара да си ги нищим тия въпроси с визията и слогана по на бирка (или чайче), вместо да чешем клавиатурите. И без това други не обръщат внимание по настоящем. :evil:

Чет Окт 29, 2009 3:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Постове: 5780
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Ще се наредят нещата, спокойно, сега не е това на дневен ред.

ПП Божо съм на кратко.

Чет Окт 29, 2009 3:26 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 7:50 am
Постове: 243
Местоположение: София / Люлин 2
gorogoro написа:
...(или чайче)...

хъ хъ!?... ко туй нящо?!?

BAlexandrov написа:
ПП Божо съм на кратко.


А аз Данчо (Дани) :-D

Чет Окт 29, 2009 3:54 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Май 03, 2008 8:56 pm
Постове: 741
Местоположение: Варна
Телефон: 0894484248,052600585
Абе и на нас ни е интересно каква ще стане визията на сайта, но след като не разполагаме с необходимите знания си траем :), пък и по-добре знаещите и можещите да се произнесат и ние после да гласуваме в една анкета и така от няколко предложения ще изскочи най-харесваното от съфорумците ;).

_________________
Варна, ул. Васил Чекаларов 14
0894484248, 0879484247
0895432143

Чет Окт 29, 2009 5:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Постове: 5780
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Нека стигнем до там, но нещата могат и да са по-прости. Който иска може да се хване и да направи стил и да го поддържа после при следващи версии, ще го добавим в стиловете, а потребителите ползват който им харесва.

Чет Окт 29, 2009 5:56 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 5:01 pm
Постове: 154
Местоположение: софия
Автомобил: форестър
На мен ми харесва
download/file.php?id=4812&mode=view

Съб Окт 31, 2009 9:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Май 06, 2008 6:58 pm
Постове: 1021
Местоположение: Варна
Автомобил: Legacy 2.5 MT, 03
Колеги, това жълтото петънце на синия фон ми изглежда малко като ... неподходящо за нашата марка. По-скоро си представям нещо подобно: ?


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Странно защо на всички новини не пише "платен репортаж".

Пон Ное 02, 2009 9:42 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Темата е заключена, не можете да променяте постове.  стр <  1, 2, 3, 4  >

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор