Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пон Юли 16, 2018 12:55 pm

Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
 Странен проблем със скоростната кутия 
Автор Съобщение

Автомобил: Subaru B9 Tribeca H6
Телефон: 0897279098
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте, колеги!!! От скоро имам Субару Трибека Н6, но не смея да твърдя че съм щастлив собственик #-o. Питането ми е имали ли следния проблем :когато стартирам двигателя и задържа малко повече стартера от нормалното (защото понякога не пали от раз) и ми записва грешка Р0700 и Р0758 а в последствие и Р0741. И естествено влиза в авариен режим. Само да отбележа акумулатора е нов и илиминираме спад на волтажа.Дикато не откача клемата на акумулатора за няколко минути не може да се исчисти. И така мога да карам 3-4 дена без да има и помен от проблема, докато пак не запали трудно и започва същите главоболия. Иска да отбележа че и понякога ми дава мисфаер на 6 цилиндър но... това няма да има нищо общо с кутията.

Съб Юли 07, 2018 8:47 pm
Върнете се в началото
Профил

Автомобил: Legacy EJ25 02 & Outback H6 06
Нов фен
Отговори с цитат
Провери окабеляването към кутията. При мен изкарваше същите грешки. След почистване на конекторите в двигателния отсек проблема изчезна. Това обаче не ме спря да намеря и поръчам соленоида. Другото което можеш да направиш е чрез ССМ да вдигнеш оборотите на празен ход с и без включен климатик, това, че акумулатора е нов не значи, че не може да има пад на напрежението.

Сря Юли 11, 2018 5:36 pm
Върнете се в началото
Профил

Нов фен
Отговори с цитат
Те мисля че за само две големи букси които отиват към кутията. Ще пробвам с контактен спреи да ги почистя. А колкото до селеноид "Б" не мисля че ще има проблем в него, защото по този начин по който вдига грешката ме навежда и мен до лоша електрическа връзка. Колко струва соленоида и от към го поръча, колега?

Сря Юли 11, 2018 6:51 pm
Върнете се в началото
Профил

Нов фен
Отговори с цитат
Принципно ако има проблем в намотката на соленоида мисля, че пак ще набива същата грешка. Поръчах го от Полша, няма го като резервна част при Субару. С доставката ми излезе към 180лв. Ще изровя линка и ще го постна тук.

Сря Юли 11, 2018 7:49 pm
Върнете се в началото
Профил

Нов фен
Отговори с цитат
Ако намотката на соленоида има проблем, то тя ще промени съпротивлението си и то тогава няма ли давдига грешка при всеки тест на Системата. Пък тя на 50 цикъла на палене 1 път да го направи.

Сря Юли 11, 2018 8:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Impreza GF EJ 20, Mazda RX-8
Рейтинг: 357
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Може да го вдига само при паднало напрежение на акумулатора - примерно под 12,4V или под 11,5V(при много коли под някоя от тия двете граници не минава правилно самодиагностиката при старт), което пак води до соленоида. Иска си ровене или време да ескалира проблемът.

Сря Юли 11, 2018 10:07 pm
Върнете се в началото
Профил

Нов фен
Отговори с цитат
Ето обещания линк. http://maktrans.net/ Има доста части за нашите трансмисии, както нови така и 2ра ръка. Срока на доставка с UPS е 10 дни, но при мен нещата се случиха доста по-бързо.

Чет Юли 12, 2018 10:26 am
Върнете се в началото
Профил

Нов фен
Отговори с цитат
Мерси, колега. Ще си по играя още малко и ако няма резултат ще сменям соленоида.

Чет Юли 12, 2018 7:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 8 мнения ]