Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:42 pm



Отговори на тема  [ 20 мнения ] 
 Смяна на навигационния дисплей на Tribeca 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Сеп 10, 2017 6:45 am
Мнения: 31
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Tribeca B9 3.0H
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,
доста четох и се рових из форумите (може би не достатъчно ;) ), но не успях да открия точната информация за подмяна на дисплея на Трибека. За други модели открих, но за Трибека не успях :( Именно затова реших, че е разумно да отворя нова тема. Ако модераторите сметнат, че не е уместно, нека я преместят.

Както вече се убедих (а може би и не само аз) проблема с гасненето на дисплея на навигацията се явява често срещан проблем за този модел автомобили. След разпитване в няколко сервиза за кар аудио съветите на момчетата бяха:

1. "потърси си дисплей на старо, но в България няма". Eвентуално от eBay, но пак е на сляпо (не се знае колко време ще работи). Нов от USA е 950$, което ми се вижда неоправдано висока цена за дисплей с характеристики на телевизор Велико Търново. Казаха ми, че горяла видеокартата и реално нямало как да се отремонтира.

2. "сложи си мултимедия". Цената на "бюджетен вариант" с монтажа е около 1000лв. (китайска)

Като цяло клоня към варианта за монтаж на мултимедия, но такава цена ми се вижда твърде висока за т.нар. бюджетен вариант. В Amazon откривам доста прилични модели с добри характеристики на цени около 100 Euro. Да включим и монтажа и не виждам как ще стигнем 1000лв.

Интересувам се дали някой е сменял дисплея на Tribeca с някаква мултимедия, различна от фабричния дисплей и ако го е правил да даде малко повече информация и насоки за осъществяването на интервенцията ;)

Моята кола е Tribeca B9 H6 2006, но мисля, че дисплея е един и същ на всички Трибеки.

Благодаря предварително на включилите се =D>

Сря Яну 22, 2020 1:11 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Авг 16, 2016 8:27 pm
Мнения: 42
Автомобил: subaru tribeca b9
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравей,колега :) аз преди време имах проблеми с дисплея на моята Трибека.Започна да гасне,тръгваше за малко после пак спираше.Още по-неприятно беше това,че не можех да ползвам камерата за заден ход.След кратко лутане в това какво да правя накрая намерих човек, който го поправи успешно и до ден днешен работи.Като цена ми излезе между 120-140лв.(пиша по спомен) Преди това търсих втора употреба без успех, мултимедия също не намерих.От Пловдив съм,при нужда мога да дам координати на човека.

Чет Яну 23, 2020 8:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Сеп 10, 2017 6:45 am
Мнения: 31
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Tribeca B9 3.0H
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
vasiboy написа:
Здравей,колега :) аз преди време имах проблеми с дисплея на моята Трибека.Започна да гасне,тръгваше за малко после пак спираше.Още по-неприятно беше това,че не можех да ползвам камерата за заден ход.След кратко лутане в това какво да правя накрая намерих човек, който го поправи успешно и до ден днешен работи.Като цена ми излезе между 120-140лв.(пиша по спомен) Преди това търсих втора употреба без успех, мултимедия също не намерих.От Пловдив съм,при нужда мога да дам координати на човека.


Ще съм благодарен ако ми пратиш координати на човека, че сагата се оказа доста неприятна :(
При мен също най-голямата драма е с камерата за заден ход. Другите "екстри" не ми липсват кой знае колко.
А имаш ли спомен какъв се оказа проблема при твоя дисплей? На мен ми казаха, че видеокартата започвала да прави проблем, но реално никой не иска да свали дори дисплея и да види все пак каква е точната причина, за да гасне така.

Благодаря за отговора!
Поздрави :)

Вто Яну 28, 2020 1:55 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Авг 16, 2016 8:27 pm
Мнения: 42
Автомобил: subaru tribeca b9
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Проблема при мен беше в спойките по платките на дисплея.Те се разваляли заради температурните разлики по време на работа на дисплея.Така ми каза майстора.Той се казва Сава тел.0888412479.Пожелавам ти Успех

Сря Яну 29, 2020 12:42 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Сеп 10, 2017 6:45 am
Мнения: 31
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Tribeca B9 3.0H
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
vasiboy написа:
Проблема при мен беше в спойките по платките на дисплея.Те се разваляли заради температурните разлики по време на работа на дисплея.Така ми каза майстора.Той се казва Сава тел.0888412479.Пожелавам ти Успех


Много благодаря!

Сря Яну 29, 2020 8:18 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Мар 01, 2020 7:56 pm
Мнения: 5
Автомобил: Subaru B9 Tribeca
Рейтинг: 25
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте на всички !

И аз имах проблем с дисплея на моята трибека и в крайна сметка след консултаций реших да не го поправям а се заех
с трудната задача да сложа китайска мутимедия с Адройд .Попитах в няколко сервиза и никой не беше слагал такова нещо на трибека но всички ми обявиха цени близки до 1000лв .
Затова реших да се захвана сам с трудната задача немисля че един такъв монтаж може да струва повече от 100-200 лв но според КАР Аудио сервизите можело .Една китайска мултимедия с GPS е около 200-300 лв .Така че всеки който има желание може да отдели малко средства и да си сложи но искам да отбележа че ще трябва да се лиши от показанията на борд компа (разход и т.н)

Има два начина на връзване:

единия е през AUX на съществуващата система така ползвате оригиналната система но от нея само увеличавате и намавалявате мултимедията трябва всичко да управлявате от дисплея ,което не е много удобно .Аз така е бях вързал в началото .

Втория начин е да се върже дирекно към колоните така обаче централната конзола остава само да свети и нищо не управлява .Аз така е вързах втория и окончателен път .Също така съм вързал и бутоните на волана и от там управлявам цялата мултимедия .Завододската камера също открих как се връзва към новата мултимедия единствения проблем които все още несъм решил е да подкарам звука от DVD-то на втория ред седалки да се чува през китайската мултимедия ,мисля скоро и нея да я сменя с 19 инчова такава .

Ако имате някакви въпроси относно монтажа питайте мисля скоро да направя подробна тема но не ме е хванала музата да розглобя всичко наново за да направя снимки
 6

Пон Мар 30, 2020 8:29 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Авг 05, 2019 9:44 pm
Мнения: 28
Автомобил: Tribeca 3.6
Рейтинг: 21
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Браво на колегата Ibachev, преди време доста се интересувах за смяна на оригиналния дисплей с китайска или маркова мултимедия, но така и не открих подходяща за Трибека, която да ме удовлетворява и не се осмелих да рискувам. Много ще ми е интересно как се е получило, каква точно мултимедия е монтирана и какви възможности има...

Вто Апр 07, 2020 4:32 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Мар 01, 2020 7:56 pm
Мнения: 5
Автомобил: Subaru B9 Tribeca
Рейтинг: 25
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Изображение

Здравейте !
Монтирах следната мултимедия ,избрах нея защото е по компакна и няма стърчащи бутони ,пасва идеално на мястото на оригиналната и не трябва нищо да се изрязва .Като функций има всичко необходимо :
Андроид 8.1 има инсталирана навигация IGO nexgen с най новите карти и предопреждения за камери и полицай .
ФМ Радио ,гледане на клипове и филми , слушане на музика от всякакъв формат има два USB изхода като на единия съм закачил безбична клавиатъра с тъчпад а на другия флашка .
Има wi-fi шервам нета от телефона и може да се гледа youtube или vbox7 ,също така да се влиза в интернет .
Има също така блутут за връзване с телефона с които освен разговори може да пускате музика от телефона
Има видео вход за камера през които е вързана оригиналната камера на трибеката , има също така и вход за предна камера или така наречения DVR има и видео вход за периферия и два видео изхода за допълнителни монитора .
Бутоните на волана се връзват дирекно без допълнителни устроиства .
Подържа двоина функция може да слушате музика или да гледате клип(филм) а на заден план да работи навигазията .
Общо взето има всичко необходимо за една мултимедия

Нед Апр 26, 2020 7:32 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Авг 16, 2016 8:27 pm
Мнения: 42
Автомобил: subaru tribeca b9
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравей колега,мултимедията изглежда много добре.Интересува ме от къде я поръча и за колко пари я купи? Моята Трибека е Американска версия дали ще пасне и заработи нормално ако си поръчам такава?Ако е възможно направи няколко снимки и ги качи тук за да видим как стои в колата.Хубав ден :)

Нед Апр 26, 2020 12:27 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Авг 05, 2019 9:44 pm
Мнения: 28
Автомобил: Tribeca 3.6
Рейтинг: 21
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
И на мен ми изглежда добре, особено това, че може да се свърже с оригиналната камера и с бутоните на волана. Също, че има вход и за DVR. В алиекспрес го има вече и с андроид 9.1. На мен също ми е много любопитно как се е получило реално в автомобила!
 6

Нед Май 03, 2020 3:01 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Мар 01, 2020 7:56 pm
Мнения: 5
Автомобил: Subaru B9 Tribeca
Рейтинг: 25
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте ,нямаше ме извесно време но сега съм тук и ето обещаните снимки ма мултимедията в трибеката.Надявам се да ви хареса как се е получило .

Прикачени файлове:
D56FCF0A-0188-44BB-B451-D00EAF616192.jpeg


Прикачени файлове:
5FF87632-24CA-4A46-8D3C-B916077D2D14.jpeg


Прикачени файлове:
D845BEE6-6871-415B-B054-11D439071289.jpeg


Прикачени файлове:
B93A5FB5-7C19-4CB6-853C-03C5B477045C.jpeg


Прикачени файлове:
33A0C223-5038-4423-8C45-BF3DF285C479.jpeg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Нед Дек 06, 2020 10:06 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Окт 19, 2020 8:28 am
Мнения: 1
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Много е добре.
Имам следните въпроси:
Отзад имаше ли нужда от по-специално окабеляване или пасват кабелите?
Когато изключиш от ключа гасне ли всичко?
Бутоните отдолу (увеличение,радио,напред,назад и т.н) активни ли са или само от тъчскрийна контролираш?
USB предполагам има, къде го изведе ако го ползваш?
Как е качеството на звука като цяло?

Вто Дек 08, 2020 9:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Мар 01, 2020 7:56 pm
Мнения: 5
Автомобил: Subaru B9 Tribeca
Рейтинг: 25
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравей отново ,ще отговоря на въпросите ти :

1. Отзад имаше ли нужда от по-специално окабеляване или пасват кабелите?

- да има нужда ,общо взето от зад на монитора се взима само сигнала за камерата ,всички други сигнали се взимат от самия касетофон или по точно казано от централната конзола с многото бутони ,зад нея се намира фабричното радио и от там със удължаване на кабелите се взимат следните сигнали : + 12 V ,- 12V ,+12 V след контакт ,, и сигнал от четирите колони ,2 предни и 2 задни ,демек 8 бр кабела за колоните ,освен тях се взима и сигнал за бутоните на волана там са 2бр кабела ,и стават общо 11 бр които се одължават някаде по 50см за да стигнат до монитора горе ,освен това се взима кабел за антената защото фабрично е със специален накрайник и се одължава и той за да стигне до монитора ,но е хубаво да се сложи и усилвател защото иначе на хваща добре завидската антена.Да въкна нещо след като махнете отигиналния екран трябва да разглобите двете скоби от страни тях после ще ги монтираме на новата мултимедия .

2. Когато изключиш от ключа гасне ли всичко? :

- да когато изключиш от контакт изгасва всичко ,ако желаеш може да го наоравиш да не гасне автоматично или да си сложиш ключе с което да го гасиш и палиш ако искаш да слушаш музика или да гледаш някой филм докато не работи колата .

3. Бутоните отдолу (увеличение,радио,напред,назад и т.н) активни ли са или само от тъчскрийна контролираш? :

- работят само бутоните на волана като си ги програмираш и тъчскрийна на мултимедията ,обаче освен тях съм взел безжична клавиетура със тъчпад и от нея може да управляваш доста добре мултимедията ,но сега ми даваш добра идея да пробвам да вържа целия панел на централнта конзола с многото копчета към мултимедията ,можеби ще ми трябва някакъв контролер но ще пробвам и ще пиша дали съм успял .

4. USB предполагам има, къде го изведе ако го ползваш? :

- Да има USB даже два броя в единия съм включил клавиятурата а в другия включвам флашки и друга периферия ,прекарал съм ги и седят в подглавника или как да го нарека подпирачката за ръка дето е като жабка .

Относно качеството доста е добро само радиото ме дразнеше в началото че прекъсва но след монтаж на усилвателя всичко е наред вече.Сега след празниците продължавам със монтажа на новите глезотийки ,ще сменя мълтимедеията на тавана ,с такава с 19 инчов екран със безжични слушалки ,ще я вържа двупосочно да предва и да взима сигнал от централната мултимедия и също така ще добавя и xbox 360 в колата за децата да могат да играят ,мисля да сложа след това и два екрана в доглавниците на седалките но първо да видя как ще станат другите неща и се чудя каде на сложа самата игра под седалките или в жабката или в багажника още немога да избера правилното място така че приемам идей .Това е всичко за сега от мен ако имате въпроси питайте ,когато отворя пак всичо ще направя снимки накабелите и как са прекарани за да стане по ясно .
 19

Чет Дек 10, 2020 9:01 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Яну 13, 2021 4:31 pm
Мнения: 7
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Имам въпрос към ibachev по темата - При мен дисплеят е съвсем друг,с общо предно стъкло пред 3-та монитора....Трибека 3.6 2011г
Опитах тук да намеря чрез съобщение да се свържа ,но не открих защото въпросите са ми няколко.
1-вият вече зададох
2-рия ясно се вижда,че са закрити функционалните бутони с рамки по страничния панел да Подофо-то
3- то ако може някакъв начин за връзка,тлф или др. защото наистина имам няколко въпроса

Сря Яну 13, 2021 4:47 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Мар 01, 2020 7:56 pm
Мнения: 5
Автомобил: Subaru B9 Tribeca
Рейтинг: 25
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравей колега ,това ми е номера 0899930044 може да питаш каквото те интересува

Съб Яну 30, 2021 11:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 04, 2012 8:44 am
Мнения: 34
Автомобил: Subaru Outback‘03 H6
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Колеги, а дали вече не се намери майстор и тука по София, да поправя гасенето на дисплея??? До тук видях само в Пловдив - Сава и Румен... Е да де ама ми е леееко далече, а и на моята Трибека почна същия номер.... Остави другото ама без задната камера ми е много криво.... Сега трябва да разчитам само на усет и на Пернишкия парктроник... :shock:

Чет Юли 08, 2021 10:04 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 18, 2021 6:22 pm
Мнения: 1
Автомобил: Subaru Tribeca B9
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
vasiboy написа:
Здравей,колега :) аз преди време имах проблеми с дисплея на моята Трибека.Започна да гасне,тръгваше за малко после пак спираше.Още по-неприятно беше това,че не можех да ползвам камерата за заден ход.След кратко лутане в това какво да правя накрая намерих човек, който го поправи успешно и до ден днешен работи.Като цена ми излезе между 120-140лв.(пиша по спомен) Преди това търсих втора употреба без успех, мултимедия също не намерих.От Пловдив съм,при нужда мога да дам координати на човека.




Здравей колега може ли да дадеш номер на човека който ти е оправил дисплея, благодаря.

Сря Авг 18, 2021 6:26 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Авг 07, 2008 6:37 pm
Мнения: 13
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,
от съвсем скоро съм и собственик на трибека, която е американско изпълнение.... Мили, Фаренхайт и всички тъждествено екстри. Мисля да подменя медията и попаднах на тази тема. Въпроса е колко инча е въпросната медия, която колегата така добре е интгрирал в таблото, за което адмирации!

_________________
Soul Brother!
http://aspcomp.net

Сря Ное 10, 2021 6:17 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Авг 19, 2014 11:54 am
Мнения: 13
Автомобил: Outback BH
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
И моят не работи адекватно, та и аз имам подобен въпрос :)

Нед Май 01, 2022 1:21 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Фев 10, 2020 10:22 pm
Мнения: 11
Автомобил: Subaru Tribeca
Рейтинг: 13
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте някой поставял ли е тази навигация дали си струва?
https://aliexpress.ru/item/100500324615 ... 4863113726

Пет Май 13, 2022 8:38 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 20 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор