Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:13 am



Отговори на тема  [ 63 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 Смяна на фабричната навигация Kenwood KNA DV3200 -> CS9100 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Авг 04, 2010 3:21 pm
Мнения: 40
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Към six_stars,

Решението, за което пиша, заменя само навигационния блок. Ако си имал камера за заден ход - тя си работи, ако нямаш - трябва нещо друго. Във форума на car-solutions видях, че имат продукт, с допълнителен видео вход от камера или плейър, която се предава към централния монитор. Не схванах, обаче, дали това може да се поръча за Субару автомобили - трябва да се пита.

Ще гледам да направя снимки, каня се още откакто пуснах темата, ама все не ми остава време, докато съм в колата, макар че из задръстванията какво друго да прави човек. :)

Виждам си от София - ако искаш да го видиш "на живо" - обади се.

Чет Мар 29, 2012 9:55 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 13, 2012 6:33 am
Мнения: 6
Местоположение: Варна
Автомобил: Tribeca 3,6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
six_stars написа:
А може ли да пуснете някоя снимка на филм, камера за заден ход, навигация и тн, за да придобием представа. Благодаря!

Ето и обещаните снимки:
навигация iGo - http://dl.dropbox.com/u/9674122/tribeca ... gation.jpg
филм на предния панел - http://dl.dropbox.com/u/9674122/tribeca%20movie.jpg
камера за заден ход - http://dl.dropbox.com/u/9674122/tribeca%20parking.jpg

Чет Мар 29, 2012 10:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мерси, колега. А трибеката си е фабрично с двд и камера, нали? Мен това повече ме блазни - навигацията не ми е толкова необходима.

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Пет Мар 30, 2012 1:32 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 13, 2012 6:33 am
Мнения: 6
Местоположение: Варна
Автомобил: Tribeca 3,6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
six_stars написа:
Мерси, колега. А трибеката си е фабрично с двд и камера, нали? Мен това повече ме блазни - навигацията не ми е толкова необходима.

Фабрично си е да. За ДВД-то дечицата ми намазват най-много. А за камерата не я усещам много като далавера, честно казано парктроника все още ми липсва. На предишната си кола имах и заден и преден и сега се чувствам доста дискомфортно. Мисля да си сложа допълнително поне заден
За навигацията разбира се, има много други варианти, но големия екран си е екстра и при нея. Досега съм ползвал на телефон и сега направо се родих с тази :)

Пет Мар 30, 2012 8:41 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 1:55 pm
Мнения: 843
Местоположение: Шумен
Автомобил: 2008 Tribeca 3.6
Рейтинг: 186
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
six_stars написа:
Мерси, колега. А трибеката си е фабрично с двд и камера, нали? Мен това повече ме блазни - навигацията не ми е толкова необходима.


Лошото при теб е, че нямаш изобщо видео вход отзад на дисплея. И аз имах същия Аутбек преди и това ми беше голям проблем :)
Изкарай го за всеки случай да видиш, ама не би трябвало да имаш, след 2006 г. ги правят същите, само че с видео вход, който е за задна камера с една букса още до него от която се оправлява.
Варианта при теб за видео е само през входа на навигацията, обаче трябва специален кабел.

:good:

Пет Мар 30, 2012 9:54 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Трябва някакъв RGB CONVERTER или нещо подобно. Няма видео вход - проверено е в Авител. Лошото е, че доста търсих из ибей нещо подобно и не открих. Предложението на Авител е за 400 лв без монтажа и май натам ще тръгна. Дебна и за дисплей от фейслифта, ама не откривам...

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Пет Мар 30, 2012 11:34 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 1:55 pm
Мнения: 843
Местоположение: Шумен
Автомобил: 2008 Tribeca 3.6
Рейтинг: 186
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колегата arminrs има на Аутбека на баща си такъв конвертор, пиши му едно лс да ти каже поне какво пише по него и как е монтирано двд-то му.

Пет Мар 30, 2012 11:57 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 8:47 pm
Мнения: 85
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Здравейте, обмислям същата интервенция и се чудя дали има някакви алтернативни решения. Говорих с car solutions и те бяха категорични, че нямат нещо, което да става за моя Аутбак b13.

Питах и в Алибаба и там не могат да ми помогнат. Идеята ми е да не премахвам оригиналния дисплей, а да се вържа на мястото на оригиналната Kenwood навигация. Така ще си запазя функционалността на бутоните и всичко ще си остане в оригиналния вид. Ще ми се така да станат нещата, но ако нямам други варианти, ще кормя, режа и преправям.

Някакви идеи?

_________________
Subaru Outback 2004 H6 3.0R AT 245BHP

Сря Дек 28, 2016 1:22 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 04, 2010 3:21 pm
Мнения: 40
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Вече е малко вероятно да успееш да намериш нещо подходящо за старата система. Тя какъв модел на Kenwood е?
Принципно имаше развитие на това, което използвах навремето - CS9100. Пуснаха и версия с Андроид, като за тях имаше подходящи Y кабели за връзка с оригиналната аудио/видео система. Но едва ли си струва да ползваш стар хардуер. Вероятно можеш да монтираш съвсем нова система, включително със смяна и на дисплея - а за да не загубиш информацията от борд компютъра ще трябва да го свържеш с новата система през OBD2 интерфейса.

В резюме, ако не намериш някакво готово и работещо решение ще е голяма играчка. Може би си струва да поразпиташ разни фирми, които предлагат аудио/видео/нави решения "под ключ".



Tin4ou написа:
Здравейте, обмислям същата интервенция и се чудя дали има някакви алтернативни решения. Говорих с car solutions и те бяха категорични, че нямат нещо, което да става за моя Аутбак b13.

Питах и в Алибаба и там не могат да ми помогнат. Идеята ми е да не премахвам оригиналния дисплей, а да се вържа на мястото на оригиналната Kenwood навигация. Така ще си запазя функционалността на бутоните и всичко ще си остане в оригиналния вид. Ще ми се така да станат нещата, но ако нямам други варианти, ще кормя, режа и преправям.

Някакви идеи?

Сря Дек 28, 2016 1:52 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 8:47 pm
Мнения: 85
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Благодаря за бързия отговор. Системата е същата като твоята - DV3200.

Нямам проблеми да го направя и със стар хардуер. iGo върви и на 400mhz. Просто не ми се разтурва всичко, защото знам, че ще е много играчка. Правил съм подобно нещо на предишната ми кола, сега вече нямам това време :D

_________________
Subaru Outback 2004 H6 3.0R AT 245BHP

Сря Дек 28, 2016 2:39 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 04, 2010 3:21 pm
Мнения: 40
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Ако имаш правилния Y кабел става бързо, на мен ми отне повече време да махна старата навигация, щото си е тесничко. :)



Tin4ou написа:
Благодаря за бързия отговор. Системата е същата като твоята - DV3200.

Нямам проблеми да го направя и със стар хардуер. iGo върви и на 400mhz. Просто не ми се разтурва всичко, защото знам, че ще е много играчка. Правил съм подобно нещо на предишната ми кола, сега вече нямам това време :D

Сря Дек 28, 2016 5:19 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 8:47 pm
Мнения: 85
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
От къде мога да купя такъв кабел? Има ли си име или номер? Демонтажа и монтажа не ме притесняват, това работя и съм свикнал да се човъркам на тесни места :cool:

_________________
Subaru Outback 2004 H6 3.0R AT 245BHP

Сря Дек 28, 2016 5:26 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 04, 2010 3:21 pm
Мнения: 40
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Ако Кар солюшънс не предлагат ще трябва от Китай...
Няма конкретен парт номер, по описание трябва да го търсиш и да се надяваш незнайния китаец да не се обърка нещо. Т.е. Y кабел за връзка между Kenwood KNA DV3200 и кутийката с Андроид, която ще вземеш. Навремето купих всичко от тези украинци като за същите пари ми го изпратиха от Полша, така че нямах грижи и с митницата.



Tin4ou написа:
От къде мога да купя такъв кабел? Има ли си име или номер? Демонтажа и монтажа не ме притесняват, това работя и съм свикнал да се човъркам на тесни места :cool:

Сря Дек 28, 2016 5:33 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 8:47 pm
Мнения: 85
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Ще пиша отново на украинците, този път с по конкретни въпроси. Дано да имат нещо останало като за мен. Имаме ли снимка на този кабел/преходник?

_________________
Subaru Outback 2004 H6 3.0R AT 245BHP

Сря Дек 28, 2016 5:51 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 04, 2010 3:21 pm
Мнения: 40
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Не за съжаление. Навремето продаваха компютърчето в комплект с всички кабели. Но беше преди почти 5 години, дето се вика и хората са се сменили...


Tin4ou написа:
Ще пиша отново на украинците, този път с по конкретни въпроси. Дано да имат нещо останало като за мен. Имаме ли снимка на този кабел/преходник?

Сря Дек 28, 2016 9:16 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 8:47 pm
Мнения: 85
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Говорих отново с руснаците, проблема се оказа, че нямат кабела и затова не могат да ми помогнат. Иначе това казаха пасвало перфектно. Кутията изглежда добре и има всичко, което ми трябва. Андроид, USB, видео вход и т.н.

Сега остава да намеря кабела. Не живея в България, неволята ми е пръв приятел и трябва да се оправям сам. Започвам да чета от къде мога да намеря един такъв преходник.

Всякакви предложения по темата са добре дошли!

_________________
Subaru Outback 2004 H6 3.0R AT 245BHP

Чет Дек 29, 2016 11:34 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 8:47 pm
Мнения: 85
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Ето как изглежда кабела:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Subaru Outback 2004 H6 3.0R AT 245BHP

Чет Дек 29, 2016 1:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Мнения: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Кабела не ти проблем. Можеш да си го направиш и сам, стига да имаш буксите.
Ако решиш този въпрос, пиши и ще ти пратя схемата на връзките.

Чет Дек 29, 2016 3:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 25, 2015 10:51 pm
Мнения: 179
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback
Рейтинг: 44
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Брей, ще вземете да ме навиете. [emoji3] Ако за 250$ се получават нещата съм готов да помагам с каквото трябва. Мога да се разтърся за буксите , ако кажете.

Sent from my Galaxy S6 using Tapatalk

Чет Дек 29, 2016 3:39 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 8:47 pm
Мнения: 85
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Айде да намерим буксите, аз мога да направя кабела. Няма ли някой от тук с кабел да вземем малко размери и подредба =D>

_________________
Subaru Outback 2004 H6 3.0R AT 245BHP

Чет Дек 29, 2016 4:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 63 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор