Отговори на тема
 Скоростна кутия 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Апр 12, 2012 2:21 pm
Постове: 30
Skype: didokos
Автомобил: SUBARU B9
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,имам питане към всички които карат трибека или са запознати със следния проблем.Когато колата е спряна по стръмна улица независимо надолу с предницата или нагоре,и се включи на паркинг,при освобождаване от паркинг и включване на директна колата подскача имам усещането че кутията се заклинва и после трудно се превключва на директна,за да избегна това тресене при превключване давам на свободна натискам ръчната и тогава давам на паркинг.Може ли някой да ми каже какво трябва да се направи? Благодаря предварително.

Чет Апр 12, 2012 2:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 8:26 am
Постове: 599
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.5 STi
Рейтинг: 285
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Дълго е за обяснение колега, но в най-общ план това е един метален палец, който щраква върху зъбно колело. и когато си на баир съответно има напражение върху палеца и усещаш това подскачане като го освобождаваш. нищо страшно това си е конструктивно решение при всички автоматици и всички подскачат така. дотук съм пробвал додж, форд, ситроен, каптива и сега форестър. аз не минавам през "н", а направо като спра на баира, докато държа спирачката дръпвам ръчната/крачната и тогава направо от "д" отивам на "п". после като тръгвам не подскача, ако е задържала ръчната/крачната. :beer:

_________________
www.soflab.eu
www.torcousa.com
www.redlinezone.eu

Чет Апр 12, 2012 3:04 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Апр 12, 2012 2:21 pm
Постове: 30
Skype: didokos
Автомобил: SUBARU B9
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря колега,моята прави същото но доста подскача имам усещането че кутията удря в купето толкова силно подскача но с ръчната нещата се оправят ,значи да разбирам че тожа си е нормално и да си ползвам ръчната.

Чет Апр 12, 2012 3:19 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Яну 11, 2012 6:24 pm
Постове: 100
Местоположение: София
Skype: dan4ev75
Автомобил: Трибека
Телефон: 0889/09.99.89
Рейтинг: 28
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
И аз един два пъти имах подобен (проблем) и сам стигнах до извода,че просто на баир първо ръчна,и после паркинг,това е.:)

Пон Апр 01, 2013 9:40 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Отговори на тема 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор