Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
 Мнение за автоматичната кутия на Трибека 
Автор Съобщение
Пресен - пресен

Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 6:36 pm
Мнения: 2
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте, каня се да си купувам Subaru B9 tribeca 3,6i и ме интересува какви са ви впечатленията от 5 степенната автоматична кутия. Питам защото другата ми кола е BMW с 6 степенна автоматична и ми е малко странно да се върна с една скорост назад ако ме разбирате правилно. На 5та при по-голяма скорост не вдига ли много оборотите, не става ли много шумно в купето.
:idea:

Пет Фев 14, 2014 6:49 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Апр 25, 2012 7:40 am
Мнения: 454
Местоположение: София
Автомобил: TDI
Рейтинг: 140
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Оборотите на 5-та са ниски, особено като заключи торк-конвертора. Проблеми с шума няма да имаш:)

Като негативна разлика спрямо 6-степенният на БМВ ще забележиш много по-бавната работа като цяло, както и неадекватното автоматично сваляне на предавки надолу, т.е. ако не си в ръчен режим не разчитай на кутията да ти сваля предавките своевременно и да играе ролята на моторна спирачка.

Иначе е много здрав и надежден този автомат ако е обслужван по предписание.

Сря Фев 19, 2014 11:36 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При скоростната кутия на Трибека 3.6 има подобрения в сравнение с предишния модел(води се 2ра генерация) и доста по-бързо превключва. Ето тук може да се прочете, а и да се сравнят предавателните числа с тези на BMW-то, а ако ти се струва шумна при висока скорост, то значи ти е слаба музиката :D
Цитат:
...2nd generation 5spd Automatic SportShift is standard. No manual is available. This transmission is 8 lbs lighter, has a new TCU (tranmission control unit) for better driving. A faster computer processer shift faster and also works with the engine ECU (elec contol unit) to blip engine speed when the driver manually downshifts. This briefly raises engine speed to match road speed in the lower gear for a smoother downshift. A nice feature. In Sport mode the transmission will automatically down shift when braking hard. The TCU also holds the gear when cornering, lateral g-forces are detected and when entering a corner in one gear, the transmission won't shift to the next higher one if the driver lifts off the accelerator pedal and when coming out of the turn, the driver can reapply the accelerator without causing a downshift. When going up or down a hill, the new TCU has improved functions to minimize hunting.
2008 models have a larger transmission cooler.
Ratios 1st gear: 3.54:1, 2nd: 2.264:1, 3rd: 1.471:1, 4th: 1.00:1, 5th: 0.834:1, Final drive 3.583:1 Reverse: 2.370
SportShift Manual mode max speeds will automatically upshift at: 1st gear 25mph, 2nd 59mph, 3rd 95mph
When cool the engine will shift at higher RPMs to shorten the warm-up time.

_________________
www.plaskom.com

Сря Фев 19, 2014 12:10 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
svetkol написа:
Здравейте, каня се да си купувам Subaru B9 tribeca 3,6i и ме интересува какви са ви впечатленията от 5 степенната автоматична кутия. Питам защото другата ми кола е BMW с 6 степенна автоматична и ми е малко странно да се върна с една скорост назад ако ме разбирате правилно. На 5та при по-голяма скорост не вдига ли много оборотите, не става ли много шумно в купето.
:idea:


Ще се върнеш 1 скорост назад и 10-на години... :D
Иначе не бери грижа за оборотите, тя кутията е с други числа и 5-тата разтоварва доста мотора.

Сря Фев 19, 2014 1:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Пресен - пресен

Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 6:36 pm
Мнения: 2
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
bubaru написа:
svetkol написа:
Здравейте, каня се да си купувам Subaru B9 tribeca 3,6i и ме интересува какви са ви впечатленията от 5 степенната автоматична кутия. Питам защото другата ми кола е BMW с 6 степенна автоматична и ми е малко странно да се върна с една скорост назад ако ме разбирате правилно. На 5та при по-голяма скорост не вдига ли много оборотите, не става ли много шумно в купето.
:idea:


Ще се върнеш 1 скорост назад и 10-на години... :D
Иначе не бери грижа за оборотите, тя кутията е с други числа и 5-тата разтоварва доста мотора.


Димек 10-на години назад ли да разбирам ;)

Чет Фев 20, 2014 11:58 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор