Отговори на тема  [ 51 мнения ]  стр 1, 2, 3  Следваща
 Проблем с грешки 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 10:17 am
Мнения: 35
Автомобил: Tribeca 3.0
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте,
отварям нова тема защото не знам къде точно да я постна, моля модераторите ако не е на подходящото място да я сложат където и е мястото.
Та проблема ми е следния
Карам трибека 2007 3,0 на газ.
при нормално каране и то само извън града с нормална скорост без да се дава зор някакви резки ускорения или нещо такова ми светват едновременно лампите на АСП Круиза и Проверка на двигателя. По странното е че същите лампи угасват сами първия път угаснаха докато колата си беше в движение, втория паркирах за 10 мин. и като я запалих бяха угаснали .т.е нещо като самоо оправяне става.
Не знам какво е общото между 3-те системи за да и 3-те да дават грешка едновременно до колкото съм запознат трите системи взимат информация от различни части на колата пример АСП взима данни от датчиците на АБС, Круиза от скоростната кутия ( до колкото съм запознат )
Въпроса ми е къде да търся проблема от Плевен съм и най-близкия ми официален сервиз на Субару е в Габрово ( не знам обаче колко е читав)
Прикачени файлове:
20140924_082207.jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пон Окт 06, 2014 11:22 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Провери дали ще ти светнат лампите като караш на бензин. Но преди да търсиш сервиз на Субару намери свестен газаджия да ти провери настройките на газовата.

_________________
www.plaskom.com

Пон Окт 06, 2014 11:53 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 10:17 am
Мнения: 35
Автомобил: Tribeca 3.0
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
plaskom написа:
Провери дали ще ти светнат лампите като караш на бензин. Но преди да търсиш сервиз на Субару намери свестен газаджия да ти провери настройките на газовата.


газовата съм я слагал аз т.е чисто нова е само че ще излъжа за марка и модел и ако светнат пак и на бензин тогава какво. Мислех като светнат да отида на пълна диагностика до габрово светнаха и тъкмо наближих габрово и те взеха че угаснаха ... май се уплаши колата.

Пон Окт 06, 2014 12:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Нищо че лампите са изгаснали, грешката трябва да е записана в компа.

_________________
www.plaskom.com

Пон Окт 06, 2014 12:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 16, 2012 4:40 pm
Мнения: 654
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6
Телефон: 0898612194
Рейтинг: 194
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При условие че газовата си я слагал ти и не знаеш марка и модел няма никакъв смисъл да ходиш да Субару-Габрово ](*,) .

Пон Окт 06, 2014 2:00 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 10:17 am
Мнения: 35
Автомобил: Tribeca 3.0
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
dragoveli написа:
При условие че газовата си я слагал ти и не знаеш марка и модел няма никакъв смисъл да ходиш да Субару-Габрово ](*,) .


не че не ги знам просто не се сещам сега по късно ще добавя марка и модел на дюзите и на компютъра
а защо да няма смисъл този който ми я настройва казва че излиза грешка в катализатора и на грешката пише "извън норма" ама извън норма дали е богата дали е бедна гориво-въздушната смес върви го разбери и .. ако е от газовата защо ми светват само извън града и то след 200-250 км каране и то каране в обороти не на ускорение ми на нормално каране .....

и Катализатора какво общо има сас стабилизращата система още по малко пък със круиза
и не съм я слагал аз лично ми във сервиз са ми я слагали пояснявам че имам усещането че си мислиш че аз лично съм я монтирал

Пон Окт 06, 2014 2:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ами аз останах с впечатлението, че ти лично си я монтирал газовата. Относно трите лампи, те винаги светват заедно при много грешки които засича компа. А ако светне само една от тях то тогава имаш сериозен проблем точно в тази система за която е лампата, но тъй като колата не е дискотека и няма лампа за всяка грешка в повечето случаи светват 3 и отиваш някой да ти я прочете.

_________________
www.plaskom.com

Пон Окт 06, 2014 3:31 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 10:17 am
Мнения: 35
Автомобил: Tribeca 3.0
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
ясно значи в официален сервиз с оригиналда софт да ми направят пълна диагностика да видим за какво ставам на дискотека :)
пък да видим сега съм ги изгасил с обща диагностика като светнат пак ще кажа къде е бил проблема

Пон Окт 06, 2014 3:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 3:33 pm
Мнения: 1249
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2005 3.0 R Spec B
Рейтинг: 152
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ами това го могат и някой от неофициалните;)

Пон Окт 06, 2014 6:46 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 20, 2012 10:23 am
Мнения: 339
Автомобил: Spec B
Рейтинг: 103
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
bubolino написа:
dragoveli написа:
При условие че газовата си я слагал ти и не знаеш марка и модел няма никакъв смисъл да ходиш да Субару-Габрово ](*,) .


не че не ги знам просто не се сещам сега по късно ще добавя марка и модел на дюзите и на компютъра
а защо да няма смисъл този който ми я настройва казва че излиза грешка в катализатора и на грешката пише "извън норма" ама извън норма дали е богата дали е бедна гориво-въздушната смес върви го разбери и .. ако е от газовата защо ми светват само извън града и то след 200-250 км каране и то каране в обороти не на ускорение ми на нормално каране .....

и Катализатора какво общо има сас стабилизращата система още по малко пък със круиза
и не съм я слагал аз лично ми във сервиз са ми я слагали пояснявам че имам усещането че си мислиш че аз лично съм я монтирал


Продължителна корекция по ламбда. Пробвай първо с филтри на газовата, после с настройки или и двете, виж грешката според мен ще е бедна смес. Като се позапушат филтрите при равномерно каране, без много кикове, обеднява доста сместа и в един момент не може компа сам да си прави корекциите.

Сря Окт 08, 2014 9:07 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 06, 2010 7:37 am
Мнения: 26
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: Tribeca
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Бях прочел доста от този форум преди да си купя Трибеката и попитах продавача дали му е давала грешки.Не отрече,но каза ,че се случвало на 2-3 месеца веднъж.Да ,ама на мен ми светна на втория ден.Абсолютно същите лампи светнаха ,като на колегата започнал темата.Не ми пречи само ,ако си светят,но круиз контрола не работи.Отидох да ми чистят и грешката ,която дава е нещо си бедно на катализатора.Това е единствената грешка по колата.Това не е ли нещо като ФАП на другите коли.Преди имах Ситроен и ми махнаха ФАП-а и механично и софтуерно и грешки повече не се появиха!

Пон Окт 20, 2014 4:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 16, 2012 4:40 pm
Мнения: 654
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6
Телефон: 0898612194
Рейтинг: 194
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не е същото,DPF е на дизелите и е за твърдите частици при горенето.На теб ти святка бедна смес от ланда сондата най-вероятно поради некадърна настройка или компоненти по газовата уредба.

Пон Окт 20, 2014 4:45 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 06, 2010 7:37 am
Мнения: 26
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: Tribeca
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Ясно.Представям си с какъв кеф ще се наемат да регулират газова,която не са слагали те :)Ще има приключения май с тези грешки.А какъв е начина сам да си чистя грешките,защото всяко влизане за чистене е 20-30 лв :(

Пон Окт 20, 2014 4:59 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 03, 2014 8:27 pm
Мнения: 108
Местоположение: Deutschland
Автомобил: Impreza МY08 2.0R Comfort LPG ex
Рейтинг: 148
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
joro65 написа:
А какъв е начина сам да си чистя грешките,защото всяко влизане за чистене е 20-30 лв :(

Аз използвам:
1) Андроид-смартфон с инсталирана Torque Pro (OBD 2 & Car)
Изображение
2) Mini Bluetooth ELM327 OBDII
Изображение
http://youtu.be/Q_A7u1SqddI

_________________
Ein Mercedes hat 1 Stern...
Gute Hotels haben 5...
EIN SUBARU HAT 6 STERNE!!!

Вто Окт 21, 2014 7:31 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 06, 2010 7:37 am
Мнения: 26
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: Tribeca
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря колега......поръчах си от устройството,но не блутууд.а wifi.........после ще попитам за програмката ,ако имам затруднения

Вто Окт 21, 2014 10:21 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 03, 2014 8:27 pm
Мнения: 108
Местоположение: Deutschland
Автомобил: Impreza МY08 2.0R Comfort LPG ex
Рейтинг: 148
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
joro65 написа:
Благодаря колега......поръчах си от устройството,но не блутууд.а wifi.........после ще попитам за програмката ,ако имам затруднения

А дали ще може да се закачиш по wifi?

_________________
Ein Mercedes hat 1 Stern...
Gute Hotels haben 5...
EIN SUBARU HAT 6 STERNE!!!

Вто Окт 21, 2014 11:20 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 12:08 am
Мнения: 787
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 548
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При тия устройства по-големия въпрос е не дали ти можеш да се закачиш към него, а дали то ще може да ти "прочете" автомобила и дали е съвместимо с програмата, която ползваш на телефона :pardon:
Иначе за wireless връзка предполагам, че не би трябвало да е по-различно от свързването с bluetooth, като пак важи правилото за това да се поддържа като свързаност от софтуера.

_________________
For every action there is an equal opposite malfunction!

Вто Окт 21, 2014 11:35 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Защо не отидеш в някой сервиз където да ти прочетат грешките и да потърсят от къде идват, самодиагностиката и питането във форума нищо ням ада ти донесе освен объркване, малко е като самолечението и питането на гугъл, винаги на финала е по зле.
Тук просто намери най добрия сервиз около теб , ако си от София е ясно има избор от няколко такива.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Вто Окт 21, 2014 11:46 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 19, 2007 5:08 pm
Мнения: 945
Местоположение: Бургас
Автомобил: Lexus LS 460, 2007
Рейтинг: 354
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега прочети тази тема:
viewtopic.php?f=37&t=17662
Опитай дали работи на Трибеката и сподели.

_________________
LEXUS LS 460, V8, 4.6, 2007
TOYOTA LAND CRUSER 200, V8, 5.7, 2008
TOYOTA CHR HYBRID GR SPORT, 2.0, 2023

Вто Окт 21, 2014 4:38 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 06, 2010 7:37 am
Мнения: 26
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: Tribeca
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
quietriot написа:
Защо не отидеш в някой сервиз където да ти прочетат грешките и да потърсят от къде идват, самодиагностиката и питането във форума нищо ням ада ти донесе освен объркване, малко е като самолечението и питането на гугъл, винаги на финала е по зле.
Тук просто намери най добрия сервиз около теб , ако си от София е ясно има избор от няколко такива.


E нали вчера бях в сервиз.Грешката е 0420 или 4020....нещо с катализатора .Каза ми да пробвам да е карам само на бензин известно време,да видим дали ще даде грешката пак.От прочетеното тук останах с впечатление ,че всички с газова уредба,която не е течна фаза имат проблем с грешки.Или има и такива ,които нямат грешки?Вчера изчистиха,днес пак е имам!

Вто Окт 21, 2014 5:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 51 мнения ]  стр 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор