Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Вто Апр 16, 2024 4:31 pm



Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
 Проблем с грешки 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Окт 06, 2010 7:37 am
Мнения: 26
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: Tribeca
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Да направя един извод,може и да е полезен за колегите.Закарах си колата в сервиз за ГИ и оттам ми казаха,колата работи перфектно на газ,по скоро трябва да видиш ,май имаш запушени (дюзи или инжектори ,не помня какво беше) и е покарай малко на бензин,като сложиш добавка за отпушване на тези джаджи.Сипах 98 ,сложих добавката ,изгорих 1 резервоар бензин.После пак си започнах на газ,като бензин слагам само 98.Вече почти 3 месеца и 4000км грешки не ми е давала!!

Нед Яну 25, 2015 8:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 10:17 am
Мнения: 35
Автомобил: Tribeca 3.0
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
здравейте
понеже аз съм отворил темата не съм писал от доста време по нея но проблема при мен се реши точно с втулките на ланда сондите.
но ми изскочи друг проблем който е доста по-голям ... не знам дали се дължи това че съм карал на газ или нещо друго :(
снимката на свеща не знам дали е дефектирала свеща и от там се е появил проблема или обрано


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пет Апр 10, 2015 6:10 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 06, 2010 7:37 am
Мнения: 26
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: Tribeca
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Кофти....и сега какво следва?И каква е щетата?

Съб Апр 11, 2015 12:15 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 29, 2015 2:45 pm
Мнения: 422
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru B9 Tribeca 2006
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
joro65 написа:
Да направя един извод,може и да е полезен за колегите.Закарах си колата в сервиз за ГИ и оттам ми казаха,колата работи перфектно на газ,по скоро трябва да видиш ,май имаш запушени (дюзи или инжектори ,не помня какво беше) и е покарай малко на бензин,като сложиш добавка за отпушване на тези джаджи.Сипах 98 ,сложих добавката ,изгорих 1 резервоар бензин.После пак си започнах на газ,като бензин слагам само 98.Вече почти 3 месеца и 4000км грешки не ми е давала!!


Пичове, този проблем го има при почти всички бензинови мотори след 2000 г. На някои возила дори има функция ресет - за какво става въпрос? Когато се стартира автомобила докато системите започнат да работят и да изпращат данни към ЕКУ-то, въпросното ЕКУ използва таблици с предварително записани стойности - показания на ламбда сонди, времена на дюзи и т.н. Идва един момент, както казва askeless, в който след монтаж на ГИ се кара основно на газ (след стартиране) и компа записва показания в тези таблици от показанията на ламбда сондата именно при работа на газ, които ако сместа е бедна/богата не са същите като на бензин или изобщо в границите които трябва да бъдат. Викат му адаптация. При мен при абсолютно изправен автомобил имах един период в който след стартиране беше пукане, гърмене, тресене и т.н. докато загрее или докато започнат да се изпълняват "нормалните" данни. Самооправи се след разкачане на акумулатора и каране на бензин 100-ина км - за попълване на таблиците с коректни данни. След три месеца пак се получи и този път ми отне доста повече време - пак се самооправи, но покарах и повечко на бенц. Няма нужда от А-98Н, защото колата е направена за А-95Н. За добавката за почистване - ако имаш смолисти отлагания от стар бензин или разлагания на гуми и пластмаси пак от същия може и да запушиш дюзи... Аз също слагам, но поне в началото го разреждам два пъти спрямо изискванията, а после един път с добавка един без и така. Горивата с добавки от производителя са същата работа.

Това не беше актуално - извинете за което!

Съб Апр 11, 2015 9:58 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 10:46 am
Мнения: 158
Местоположение: София
Автомобил: Forester SH 2.5X Premium 2011, AT
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
bubolino написа:
здравейте
понеже аз съм отворил темата не съм писал от доста време по нея но проблема при мен се реши точно с втулките на ланда сондите.
но ми изскочи друг проблем който е доста по-голям ... не знам дали се дължи това че съм карал на газ или нещо друго :(
снимката на свеща не знам дали е дефектирала свеща и от там се е появил проблема или обрано


Моите уважения колега, но май първия проблем не се е решил с втулките а "се е маскирал" или замазал, съответно е довел до втория. Според мен си имал проблем със смесите на газ, но нека и по-запознатите колеги да се включат. Желая весели празници и бързо отстраняване на проблема.

_________________
https://promachines.bg/

https://www.facebook.com/Promachines.tools.bg/

Съб Апр 11, 2015 10:03 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 10:17 am
Мнения: 35
Автомобил: Tribeca 3.0
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
katlak написа:
bubolino написа:
здравейте
понеже аз съм отворил темата не съм писал от доста време по нея но проблема при мен се реши точно с втулките на ланда сондите.
но ми изскочи друг проблем който е доста по-голям ... не знам дали се дължи това че съм карал на газ или нещо друго :(
снимката на свеща не знам дали е дефектирала свеща и от там се е появил проблема или обрано


Моите уважения колега, но май първия проблем не се е решил с втулките а "се е маскирал" или замазал, съответно е довел до втория. Според мен си имал проблем със смесите на газ, но нека и по-запознатите колеги да се включат. Желая весели празници и бързо отстраняване на проблема.


не мисля ако беше от горивната смес, другите свещи щяха също да изглеждат лошо а те са си ОК. само този цилиндър за сега е вън от играта чакам да отворят от другата страна да видим там какво ще излезе

Пон Апр 13, 2015 11:52 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 10:17 am
Мнения: 35
Автомобил: Tribeca 3.0
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
joro65 написа:
Кофти....и сега какво следва?И каква е щетата?


сега следва до момента
ново бутало, така и така съм отворил смяна на сегменти на целия двигател там гарнитури и други такива не ги боря те са си нормални при такава манипулация, най-вероятно няколко клапана ще се наложи да сменя другат седмица ще имам повече инфо с целия списък на това какво трябва да се купува
мисля да поръчвам всичко от тук
https://www.subarupartsdepot.com/
цените са им ОК имат и опция за по бърза доставка
чудя се само дали да сменям веригите , там не знам какво пише в наръчника
някакви съвети

Пон Апр 13, 2015 12:01 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 10:17 am
Мнения: 35
Автомобил: Tribeca 3.0
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
така разглобихме двигателя само 1 бутало е с проблем другите са просто идеални. което ме навежда на мисълта че или това бутало си е имало проблем от както това е станало кола и просто при мен се е довършило или не знам и аз.
сметката за сега е 1 800 лв за части в тази сума влиза
1 бутало
сегменти за целия двигател,
оснвни+биелни лагери
смерина на скоросната кутия ( видяха я майсторите че е тръгнала за това е сменям )
и всички гарнитури които са нужни при едно пълно разглобяване на двигателя

Пет Апр 17, 2015 1:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Преди да запалите двг-то закарай инжекторите да ти ги почистят на стенд и да ти кажат как са - там ги тестват на машина след ултразвуковото чистене.
Не ползвай френски свещи NGK...не знам тази от снимката горе каква е но е направо покъртителна

Пет Апр 17, 2015 2:00 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 10:17 am
Мнения: 35
Автомобил: Tribeca 3.0
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Vmax написа:
Преди да запалите двг-то закарай инжекторите да ти ги почистят на стенд и да ти кажат как са - там ги тестват на машина след ултразвуковото чистене.
Не ползвай френски свещи NGK...не знам тази от снимката горе каква е но е направо покъртителна


Добре за това не се бях светил и така като се замисля може проблема да е дошъл и от запушен инжектор.. свещта е от Япония оригинална си е и съм напълно съгласен че е покъртителна
Благодаря за съвета
А това с инжекторите къде мога да го направя координати някакви и препоръки ? ако знаеш и цени ще е супер в Плевен съм не знам тук дали има къде да го направят това

Пет Апр 17, 2015 2:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
bubolino написа:
А това с инжекторите къде мога да го направя координати някакви и препоръки ? ако знаеш и цени ще е супер в Плевен съм не знам тук дали има къде да го направят това


Градски, не знам дали в Плевен това може да стане като хората - най-добри ( според отзиви на знаещи ) са в София, Симеоновско шосе - Бош сервиз Юве. Имат сайт - звънни им, май беше 15-20лв на инжектор ако не греша. Пращаш им ги по куриер и ти ги връщат. Там се чисти с професионална техника, не както на много места във ваничка с подръчни материали.

ПС: Трябва да си провериш и смесите на газ след като си готов, преди да раздаваш газта, защото може би от там ти е проблема. Но като знам какви са газаджиите в Плевен... :facepalm:

Пет Апр 17, 2015 4:11 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор