Отговори на тема  [ 18 мнения ] 
 Покупка на Трибека с проблем( свети чек енджина) 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 10:34 pm
Мнения: 56
Местоположение: София, Брюксел
Автомобил: Legacy 97, Impreza 95
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте, честита Коледа.Имам нужда от съвет.
Харесах една Трибека, но продавачите ( авто къща) ме предупредиха, че свети лампата чек енджин. Те не работят със Субару и не можели да ми кажат кода на грешката. Тъпото е, че тук (живея в Белгия) няма практика да си закараш колата в сервиз, преди покупка. Гледаш преценяваш и решаваш, после да си гледал:-). Колата е 2008 г., на 266000км., 3.0 H6. Колата е с лош външен и вътрешен вид, но според мен по скоро са козметични нещата.
Търговците твърдят, че с тази светеща лампа предишният собственик я е карал 1-2 години. Не било проблем(то ясно, как ще ми кажат, че има сериозен проблем: -).
Та с няколко думи, колата има някакъв неясен(за мен) проблем, и не мога да го проверя преди да я купя.
Ще се радвам да споделите мнения възоснова на тази оскъдна информация.

Вто Дек 29, 2015 8:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вземи си един обд четец и провери каква е грешката иначе нищо не значат думите им.

Вто Дек 29, 2015 8:30 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 10:34 pm
Мнения: 56
Местоположение: София, Брюксел
Автомобил: Legacy 97, Impreza 95
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Забравих да пиша, че според тях катализаторът е за смяна. Колата си работела добре и нямала проблем!!!(освен че свети лампата:-)))) )

_________________
Legacy,Impreza, Kawasaki Versys

Вто Дек 29, 2015 8:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 10:34 pm
Мнения: 56
Местоположение: София, Брюксел
Автомобил: Legacy 97, Impreza 95
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Какъв е този четец и преносим ли е? Не съм в течение?

_________________
Legacy,Impreza, Kawasaki Versys

Вто Дек 29, 2015 8:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
borkata написа:
Какъв е този четец и преносим ли е? Не съм в течение?


Elm327 bluetooth obd reader

Виж в гугъл - има ги като клечки за зъби.

Без да съм видял колата, на този пробег и с факта че е карана 2 год с чек енджин, ще търся друга оферта. Тази кола явно не е влизала в сервиз на Субару и е на смъртен одър...

Вто Дек 29, 2015 9:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Май 06, 2008 6:58 pm
Мнения: 1021
Местоположение: Варна
Автомобил: Legacy 2.5 MT, 03
Рейтинг: 246
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Лампата за чека може да свети от стотици причини. Ако мотора не преминава в "авариен режим" т.е има мощност, развърта се добре, не чука, не трака и т.н. може би причината е по-дребна.

Преценката е и въпрос на цена.. сложи 2-3 хил евро (за всеки случай при ремонт) над цената, на която ще я купиш и ако крайната сума е средна или по-ниска от пазарната значи си струва. Ако крайната сума е по-висока от средната на пазара за тази кола, то риска е необоснован.

Специално за този мотор е добре да се чуе дали не трака веригата. Често забравят да я сменят след 200 хил. км и започва да трака. Сумата за смяна е около 600 евро. Друга особеност е реглажа на клапани, който също често се пропуска защото струва към 300 евро. Цените са за услуги в БГ. В Белгия може би е по-скъпо.

_________________
Странно защо на всички новини не пише "платен репортаж".

Вто Дек 29, 2015 9:09 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 10:34 pm
Мнения: 56
Местоположение: София, Брюксел
Автомобил: Legacy 97, Impreza 95
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мдааа, със сигурност ще я докарам в Бг за старт, но състоянието и ме колебае дали да я докарам на самоход, или да търся платформа.
Благодарен съм за мненията ви. За цената е сложно малко. Това е единствената Трибека на пазара в момента. То тук като цяло Субару не е популярна марка.

_________________
Legacy,Impreza, Kawasaki Versys

Вто Дек 29, 2015 10:20 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 660
Местоположение: София
Автомобил: Type R, Mustang GT.
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колегата Vmax съвсем "деликатно" Ви е намекнал, че въобще ще хвърлите една купчина пари напразно.
Колкото и да ви се иска да я вземете, все пак се вслушайте в хора, които вече са минали по този път.
В крайна сметка решението си е ваше, но аз лично не бих я купил.

Поздрави

Вто Дек 29, 2015 11:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 10:34 pm
Мнения: 56
Местоположение: София, Брюксел
Автомобил: Legacy 97, Impreza 95
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Тъй де, затова пиша тук. Не съм се запънал :-)

_________________
Legacy,Impreza, Kawasaki Versys

Вто Дек 29, 2015 11:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Далеч сме от мисълта че си се запънал - просто ще ни е яд да има още един нов фен с кофти избор и разочарование от марката.
Субарата са корави и здрави машини, но са също толкова капризни на подръжка. Представи си само що за собственик ще кара колата 2 години с чек енджин лампа и няма да я погледне в сервиз - добре де, ама за тези две години трябва да е сменил масло 4 пъти... Където и да отидеш да го сменят ще погледнат таблото и ще я разчетат тая грешка откъде е...ако въобще е сменяно маслото...
Да не казвам съвсем "неделикатно" че си представям как колата е купена първа ръка с история от някой мургав белгиец и е карана без грам подръжка...

Не искам да ти развалям ентусиазма колега, но потърси друга кола - прекалено голям риск поемаш, та ако ще и за 4 хил. Евро да е.
Ако толкова ти трябва кола за багаж си търси Фори или Легаси Аутбек. Тези поне ще ги има повече от Трибеката

Вто Дек 29, 2015 11:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 10:34 pm
Мнения: 56
Местоположение: София, Брюксел
Автомобил: Legacy 97, Impreza 95
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Да факт е, че постепенно се стигна и до Аутбек. За марката съм убеден, Импреса после Легаси, сега е въпроса каква да е. Хубавите Аутбеци са неприятно скъпи.(17000-22000) това което се глася да купя е до 7000-8000€.
Няма под 200000-250000 км. И не по пресни 2005г. Но е факт и, че не бързам.

_________________
Legacy,Impreza, Kawasaki Versys

Вто Дек 29, 2015 11:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 6:57 am
Мнения: 593
Местоположение: София
Автомобил: 2011 Subaru Outback 2.5i CVT Ltd.
Рейтинг: 178
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Напълно е възможно да е светнал check-а единствено поради необходимост от подмяна на катализатори. При такова допускане, колата си върви и за част от собствениците се явява нормално да си кажат: "в момента нямам средства за подмяна на катализатор..." и пердаши така, до момента когато трябва да мине на техн.преглед. :( . След това - да се оправя новия собственик. Но ако е така, има вероятност колата да е ОК за цената. Просто си проверете с колко ще поскъпне при подмяната на катализаторите (~ $1500). Както писа по-горе един колега:
"Ако мотора не преминава в "авариен режим" т.е. има мощност, развърта се добре, не чука, не трака и т.н. може би причината е по-дребна." Това би могло да се установи с тестово каране.
Лошото е, че все пак може да има и скрит сериозен проблем :-?

Сря Дек 30, 2015 1:23 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 660
Местоположение: София
Автомобил: Type R, Mustang GT.
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
borkata написа:
...
Колата е с лош външен и вътрешен вид, но според мен по скоро са козметични нещата.
Търговците твърдят, че с тази светеща лампа предишният собственик я е карал 1-2 години. Не било проблем(то ясно, как ще ми кажат, че има сериозен проблем: -).
...



За мен проблема е не че свети въпросната лампа, а че свети 2 години и въпросните собственици не ги е било еня за това.
Като се вземе предвид мърлявия външен и вътрешен вид ми е ясно що за хора са се "грижили" за нея.

Сега аз говоря тези неща, защото колегата попита, а не съм виждал въпросната Трибека. Положението може да е по-зле, но може и да не е толкова зле (както казва колегата PitM).

При всички случаи не бих купил този автомобил, преди да се знае кода на грешката и да е минал оглед в специализиран сервиз (което явно не може да стане в Белгия).

Сря Дек 30, 2015 7:13 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:49 am
Мнения: 269
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Outback 2.5, `05, TLC `02
Рейтинг: 59
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Предполагам колата е тази която единствена излиза в autoscout24 be на цена от 5к евро, вероятно търговеца би паднал и под нея, от друга гледна точка пазара на автомобили нов внос в България е съставен основно от подобни екземпляри ....тъй, че без претенции да съм разбирач може би покупката би била изгодна.

Сря Дек 30, 2015 8:57 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 10:34 pm
Мнения: 56
Местоположение: София, Брюксел
Автомобил: Legacy 97, Impreza 95
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Точно такива са и моите наблюдения. Не исках да подхващам темата, за това какви коли се пазарувът от тук за към Бг. Като се чухме с търговеца, останах с впечатлението, че няма много мегдан за пазарлък, но след 3 дни, ще отида да я огледам намясто и ще видя какво е реалното състояние.

_________________
Legacy,Impreza, Kawasaki Versys

Сря Дек 30, 2015 9:08 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 10:34 pm
Мнения: 56
Местоположение: София, Брюксел
Автомобил: Legacy 97, Impreza 95
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
http://www.kapaza.be/nl/vi/102460773.htm ето я конкретната обява. Благодаря за мненията, точно от това имам нужда.

_________________
Legacy,Impreza, Kawasaki Versys

Сря Дек 30, 2015 9:13 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:49 am
Мнения: 269
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Outback 2.5, `05, TLC `02
Рейтинг: 59
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Борка, аз бих ти препоръчал да я купиш единствено ако смяташ да я изтъргуваш с горница, шанса да останеш доволен е минимален. Преди три години си купих бека от Швейцария и също имах възможност да взема подобна "морга" за малко пари, но се спрях все пак на скъп вариянт, и сега след 70К км. мога да кажа, че съм избил многократно разликата в цената, а спестените нерви не ги броя :)

Сря Дек 30, 2015 9:22 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 10:34 pm
Мнения: 56
Местоположение: София, Брюксел
Автомобил: Legacy 97, Impreza 95
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мдааа, не смятам да търгувам.

_________________
Legacy,Impreza, Kawasaki Versys

Сря Дек 30, 2015 9:28 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 18 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор