Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 7:23 am



Отговори на тема  [ 18 мнения ] 
 Покупка на Трибека с проблем( свети чек енджина) 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 10:34 pm
Мнения: 56
Местоположение: София, Брюксел
Автомобил: Legacy 97, Impreza 95
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте, честита Коледа.Имам нужда от съвет.
Харесах една Трибека, но продавачите ( авто къща) ме предупредиха, че свети лампата чек енджин. Те не работят със Субару и не можели да ми кажат кода на грешката. Тъпото е, че тук (живея в Белгия) няма практика да си закараш колата в сервиз, преди покупка. Гледаш преценяваш и решаваш, после да си гледал:-). Колата е 2008 г., на 266000км., 3.0 H6. Колата е с лош външен и вътрешен вид, но според мен по скоро са козметични нещата.
Търговците твърдят, че с тази светеща лампа предишният собственик я е карал 1-2 години. Не било проблем(то ясно, как ще ми кажат, че има сериозен проблем: -).
Та с няколко думи, колата има някакъв неясен(за мен) проблем, и не мога да го проверя преди да я купя.
Ще се радвам да споделите мнения възоснова на тази оскъдна информация.

Вто Дек 29, 2015 8:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вземи си един обд четец и провери каква е грешката иначе нищо не значат думите им.

Вто Дек 29, 2015 8:30 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 10:34 pm
Мнения: 56
Местоположение: София, Брюксел
Автомобил: Legacy 97, Impreza 95
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Забравих да пиша, че според тях катализаторът е за смяна. Колата си работела добре и нямала проблем!!!(освен че свети лампата:-)))) )

_________________
Legacy,Impreza, Kawasaki Versys

Вто Дек 29, 2015 8:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 10:34 pm
Мнения: 56
Местоположение: София, Брюксел
Автомобил: Legacy 97, Impreza 95
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Какъв е този четец и преносим ли е? Не съм в течение?

_________________
Legacy,Impreza, Kawasaki Versys

Вто Дек 29, 2015 8:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
borkata написа:
Какъв е този четец и преносим ли е? Не съм в течение?


Elm327 bluetooth obd reader

Виж в гугъл - има ги като клечки за зъби.

Без да съм видял колата, на този пробег и с факта че е карана 2 год с чек енджин, ще търся друга оферта. Тази кола явно не е влизала в сервиз на Субару и е на смъртен одър...

Вто Дек 29, 2015 9:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Май 06, 2008 6:58 pm
Мнения: 1021
Местоположение: Варна
Автомобил: Legacy 2.5 MT, 03
Рейтинг: 246
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Лампата за чека може да свети от стотици причини. Ако мотора не преминава в "авариен режим" т.е има мощност, развърта се добре, не чука, не трака и т.н. може би причината е по-дребна.

Преценката е и въпрос на цена.. сложи 2-3 хил евро (за всеки случай при ремонт) над цената, на която ще я купиш и ако крайната сума е средна или по-ниска от пазарната значи си струва. Ако крайната сума е по-висока от средната на пазара за тази кола, то риска е необоснован.

Специално за този мотор е добре да се чуе дали не трака веригата. Често забравят да я сменят след 200 хил. км и започва да трака. Сумата за смяна е около 600 евро. Друга особеност е реглажа на клапани, който също често се пропуска защото струва към 300 евро. Цените са за услуги в БГ. В Белгия може би е по-скъпо.

_________________
Странно защо на всички новини не пише "платен репортаж".

Вто Дек 29, 2015 9:09 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 10:34 pm
Мнения: 56
Местоположение: София, Брюксел
Автомобил: Legacy 97, Impreza 95
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мдааа, със сигурност ще я докарам в Бг за старт, но състоянието и ме колебае дали да я докарам на самоход, или да търся платформа.
Благодарен съм за мненията ви. За цената е сложно малко. Това е единствената Трибека на пазара в момента. То тук като цяло Субару не е популярна марка.

_________________
Legacy,Impreza, Kawasaki Versys

Вто Дек 29, 2015 10:20 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 656
Местоположение: София
Автомобил: WRX 2001
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колегата Vmax съвсем "деликатно" Ви е намекнал, че въобще ще хвърлите една купчина пари напразно.
Колкото и да ви се иска да я вземете, все пак се вслушайте в хора, които вече са минали по този път.
В крайна сметка решението си е ваше, но аз лично не бих я купил.

Поздрави

Вто Дек 29, 2015 11:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 10:34 pm
Мнения: 56
Местоположение: София, Брюксел
Автомобил: Legacy 97, Impreza 95
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Тъй де, затова пиша тук. Не съм се запънал :-)

_________________
Legacy,Impreza, Kawasaki Versys

Вто Дек 29, 2015 11:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Далеч сме от мисълта че си се запънал - просто ще ни е яд да има още един нов фен с кофти избор и разочарование от марката.
Субарата са корави и здрави машини, но са също толкова капризни на подръжка. Представи си само що за собственик ще кара колата 2 години с чек енджин лампа и няма да я погледне в сервиз - добре де, ама за тези две години трябва да е сменил масло 4 пъти... Където и да отидеш да го сменят ще погледнат таблото и ще я разчетат тая грешка откъде е...ако въобще е сменяно маслото...
Да не казвам съвсем "неделикатно" че си представям как колата е купена първа ръка с история от някой мургав белгиец и е карана без грам подръжка...

Не искам да ти развалям ентусиазма колега, но потърси друга кола - прекалено голям риск поемаш, та ако ще и за 4 хил. Евро да е.
Ако толкова ти трябва кола за багаж си търси Фори или Легаси Аутбек. Тези поне ще ги има повече от Трибеката

Вто Дек 29, 2015 11:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 10:34 pm
Мнения: 56
Местоположение: София, Брюксел
Автомобил: Legacy 97, Impreza 95
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Да факт е, че постепенно се стигна и до Аутбек. За марката съм убеден, Импреса после Легаси, сега е въпроса каква да е. Хубавите Аутбеци са неприятно скъпи.(17000-22000) това което се глася да купя е до 7000-8000€.
Няма под 200000-250000 км. И не по пресни 2005г. Но е факт и, че не бързам.

_________________
Legacy,Impreza, Kawasaki Versys

Вто Дек 29, 2015 11:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 6:57 am
Мнения: 593
Местоположение: София
Автомобил: 2011 Subaru Outback 2.5i CVT Ltd.
Рейтинг: 178
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Напълно е възможно да е светнал check-а единствено поради необходимост от подмяна на катализатори. При такова допускане, колата си върви и за част от собствениците се явява нормално да си кажат: "в момента нямам средства за подмяна на катализатор..." и пердаши така, до момента когато трябва да мине на техн.преглед. :( . След това - да се оправя новия собственик. Но ако е така, има вероятност колата да е ОК за цената. Просто си проверете с колко ще поскъпне при подмяната на катализаторите (~ $1500). Както писа по-горе един колега:
"Ако мотора не преминава в "авариен режим" т.е. има мощност, развърта се добре, не чука, не трака и т.н. може би причината е по-дребна." Това би могло да се установи с тестово каране.
Лошото е, че все пак може да има и скрит сериозен проблем :-?

Сря Дек 30, 2015 1:23 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 656
Местоположение: София
Автомобил: WRX 2001
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
borkata написа:
...
Колата е с лош външен и вътрешен вид, но според мен по скоро са козметични нещата.
Търговците твърдят, че с тази светеща лампа предишният собственик я е карал 1-2 години. Не било проблем(то ясно, как ще ми кажат, че има сериозен проблем: -).
...



За мен проблема е не че свети въпросната лампа, а че свети 2 години и въпросните собственици не ги е било еня за това.
Като се вземе предвид мърлявия външен и вътрешен вид ми е ясно що за хора са се "грижили" за нея.

Сега аз говоря тези неща, защото колегата попита, а не съм виждал въпросната Трибека. Положението може да е по-зле, но може и да не е толкова зле (както казва колегата PitM).

При всички случаи не бих купил този автомобил, преди да се знае кода на грешката и да е минал оглед в специализиран сервиз (което явно не може да стане в Белгия).

Сря Дек 30, 2015 7:13 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:49 am
Мнения: 269
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Outback 2.5, `05, TLC `02
Рейтинг: 59
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Предполагам колата е тази която единствена излиза в autoscout24 be на цена от 5к евро, вероятно търговеца би паднал и под нея, от друга гледна точка пазара на автомобили нов внос в България е съставен основно от подобни екземпляри ....тъй, че без претенции да съм разбирач може би покупката би била изгодна.

Сря Дек 30, 2015 8:57 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 10:34 pm
Мнения: 56
Местоположение: София, Брюксел
Автомобил: Legacy 97, Impreza 95
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Точно такива са и моите наблюдения. Не исках да подхващам темата, за това какви коли се пазарувът от тук за към Бг. Като се чухме с търговеца, останах с впечатлението, че няма много мегдан за пазарлък, но след 3 дни, ще отида да я огледам намясто и ще видя какво е реалното състояние.

_________________
Legacy,Impreza, Kawasaki Versys

Сря Дек 30, 2015 9:08 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 10:34 pm
Мнения: 56
Местоположение: София, Брюксел
Автомобил: Legacy 97, Impreza 95
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
http://www.kapaza.be/nl/vi/102460773.htm ето я конкретната обява. Благодаря за мненията, точно от това имам нужда.

_________________
Legacy,Impreza, Kawasaki Versys

Сря Дек 30, 2015 9:13 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:49 am
Мнения: 269
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Outback 2.5, `05, TLC `02
Рейтинг: 59
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Борка, аз бих ти препоръчал да я купиш единствено ако смяташ да я изтъргуваш с горница, шанса да останеш доволен е минимален. Преди три години си купих бека от Швейцария и също имах възможност да взема подобна "морга" за малко пари, но се спрях все пак на скъп вариянт, и сега след 70К км. мога да кажа, че съм избил многократно разликата в цената, а спестените нерви не ги броя :)

Сря Дек 30, 2015 9:22 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 10:34 pm
Мнения: 56
Местоположение: София, Брюксел
Автомобил: Legacy 97, Impreza 95
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мдааа, не смятам да търгувам.

_________________
Legacy,Impreza, Kawasaki Versys

Сря Дек 30, 2015 9:28 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 18 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор