Отговори на тема  [ 19 мнения ] 
 Покупка на Tribeca двигател 3,6 литра 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2016 5:09 pm
Мнения: 42
Местоположение: Разлог
Автомобил: Subaru Tribeca - EZ36
Телефон: 0888314899
Рейтинг: 55
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,

от години съм хвърлил око на Subaru Tribeca и в момента ми предстои смяна на автомобила.
В тази връзка се позачетох за Tribeca с 3,6 L двигател и открих доста негативни мнения по отношение надеждността на двигателя - и по-конкретно проблем с основните лагери, който първоначално се появява като неестествен шум от двигателя, а в последствие води до блокирането му. В тази връзка се оказа, че голяма част от двигателите, произведени преди ноември 2009 са сменени в гаранционния срок.

Та питането ми е: доколко е валидна тази информация и ако проблема бъде установен на време - подлежи ли на ремонт и евентуално каква би била цената на ремонта.

Нед Мар 06, 2016 5:18 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей и добре дошъл.
Може би е добре да споделиш откъде си получил тази информция, за да може някой да я коментира.
Този двигател се слага и в Аутбек. Разпространението му като цяло не е голямо, но отзивите са по-скоро добри. Проблемите му обикновено започват след монтаж на газова уредба в съчетание с тежък десен крак на водача.
За ремонт - всичко подлежи на ремонт, но е по-добре да се положат нужните усилия да се открие добра Трибека, а не да се настройваш предварително за посрещане на неприятности и непредвидени разходи. Това отнема доста време и често изнервя до крайност кандидат купувачите на Субару (не само за Трибека).

Успех с покупката и приятно ровене във форума :good:

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Нед Мар 06, 2016 6:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Има подобен проблем с лагерите и то основно на автомобили внос от САЩ ( там се произвеждат ).
Ремонта е около 5 000лв.

Двигателя като цяло е ювелирна изработка, но като всички останали Субару двигатели е капризен на подръжка...

Нед Мар 06, 2016 7:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2016 5:09 pm
Мнения: 42
Местоположение: Разлог
Автомобил: Subaru Tribeca - EZ36
Телефон: 0888314899
Рейтинг: 55
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Наистина информацията е от чужди форуми и общата тенденция е проблема да се появи около 50 000 - 70 000 километра. Първоначално започва с шум в двигателя (на база опита си предполагам - леко чукане при определени обороти, което в последствие се увеличава) . Иначе съм се спрял на Tribeca с подробна сервизна история, от която е видно, че е поддържана добре, двигателя работи изключително гладко и не се чува тракане по никакъв начин. А от опит знам, че проблемите с основните лагери идват най-често от недобра поддръжка - неспазване на сервизни интервали и най-вече фалшиви или некачествени Смазочни материали.

Риск има винаги и при всички автомобили, но любовта идва и не пита (ако не беше така никой нямаше да се ожени) та така и с Tribeca-та :) .

Вероятно скоро ще подкарам една такава по пътищата.

Поздрави на всички и благодаря за помощта!

Пон Мар 07, 2016 8:45 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2016 5:09 pm
Мнения: 42
Местоположение: Разлог
Автомобил: Subaru Tribeca - EZ36
Телефон: 0888314899
Рейтинг: 55
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Като ровех по разните американски сайтове открих още нещо, което ми се стори интересно - за разлика от предишния - този двигател е оптимизиран за Бензин A95. Възможно ли е проблемите в двигателя де се получават заради по голямото октаново число и съответно по силната детонация в цилиндрите?

Пон Мар 07, 2016 8:53 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
aEoN написа:
Като ровех по разните американски сайтове открих още нещо, което ми се стори интересно - за разлика от предишния - този двигател е оптимизиран за Бензин A95. Възможно ли е проблемите в двигателя де се получават заради по голямото октаново число и съответно по силната детонация в цилиндрите?


Не е от това. По скоро са некачествени компоненти. Видях такъв двигател за ремонт заради лагери ( 70-80 000км Американка ), лагерите бяха с ръжда...

Пон Мар 07, 2016 11:42 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Знам, че Трибека идват от САЩ, но в европейските форуми (Германия) не открих да споделят за такъв проблем. Ако са били на тези километри то най-вероятно двигателите са сменяни гаранционно и това не трябва да те притеснява. В БГ съм виждал една обява за продажба на такъв двигател в мобилето, която стоя доста време и беше посочен проблем с вала. Това с ръжата е странно, но знае ли човек :-?
Този двигател се промотира от Субару за бензин 91 RON, което е нашия 95. Освен това идва с доста доработки и сменени компоненти спрямо ez30. Характерен е с офсета на вала. Ако дефектите са от първите бройки в производство няма нищо чудно - във всяко начинание в техниката има период на "детски болести".
Ако си сигурен в продавача и състоянието вземи решение по сърце или по разум :D

Успех

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пон Мар 07, 2016 4:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2016 5:09 pm
Мнения: 42
Местоположение: Разлог
Автомобил: Subaru Tribeca - EZ36
Телефон: 0888314899
Рейтинг: 55
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В тази връзка искам да попитам и нещо друго - въпроса ми мое да ви се стори странен, но е продиктуван от това, че до момента съм карам Alfa romeo и Opel, които са много капризни към горивото - та по същество:

При качеството на нашите горива дали ще бъде разумно tribeca-та да се кара с бензин А 95, както препоръчва производителя?

Пет Мар 11, 2016 10:59 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Хайде взимай Трибека-та и да почерпиш :beer:
Трибека има два проблема:
1. Разход на гориво
2. Разход на масло

Следиш нивото на двете, намалеят ли, доливаш и нямаш проблеми.
;)

_________________
www.plaskom.com

Пет Мар 11, 2016 1:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2016 5:09 pm
Мнения: 42
Местоположение: Разлог
Автомобил: Subaru Tribeca - EZ36
Телефон: 0888314899
Рейтинг: 55
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
аз че ще я взема - ще я взема :D
или утре или в понеделник, а за черпенето само се уточнява времето и мястото :beer:

Пет Мар 11, 2016 1:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2016 5:09 pm
Мнения: 42
Местоположение: Разлог
Автомобил: Subaru Tribeca - EZ36
Телефон: 0888314899
Рейтинг: 55
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вече мога да се нарека пълноценен член на форума - Tribecata вече е факт (тя си е била факт от 2009 година, но вече е в мойто "портфолио" :) ).

Благодаря за съветите и препоръките!

Пон Мар 14, 2016 8:39 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А а , без снимки не вярваме:)

Честито!

Пон Мар 14, 2016 9:17 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 29, 2015 2:45 pm
Мнения: 422
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru B9 Tribeca 2006
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Честито и само безаварийни километри!

Пон Мар 14, 2016 7:32 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Ное 01, 2014 8:26 pm
Мнения: 35
Рейтинг: -15
Кофти...
Отговори с цитат
Честито колега и много безаварийни км !

Дай снимки поне - да се похвалиш както трябва ....
Може и да споделиш как е колата - разход, возия и други тънки елементи от практиката че иаз съм се насочил към такава машина :D

Нед Мар 27, 2016 9:29 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2016 5:09 pm
Мнения: 42
Местоположение: Разлог
Автомобил: Subaru Tribeca - EZ36
Телефон: 0888314899
Рейтинг: 55
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Верно трябва да кача снимки - замотах се нещо. Тия дни ще я снимам и ще кача. Иначе като возия е супер. Пробвах по път с много завои - Гоце Делчев - Девин даде ми разход малко над 11, но това е при умерено шофиране - с малко дете съм и му става лошо по завоите. Супер устойчива (за толкова висок автомобил) и във всеки момент може да се разчита на нея, особено ако се налага да прескочиш някой на пътя (не казвам изпревариш, защото при това ускорение направо си ги прескачаш).
Друго впечатление - имаше един виц, който завършва така: "...10 минути съм бял и вече мразя негрите" та и със Subaru-то така от месец го карам и вече "мразя" останалите марки. Нещо много име се нервят на Subaru-тата другите участници в движението - приемат изпреварването на Subaru като мисия в живота и попадам в ситуации да се чуди човек какво се случва...

Пон Апр 18, 2016 3:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2016 5:09 pm
Мнения: 42
Местоположение: Разлог
Автомобил: Subaru Tribeca - EZ36
Телефон: 0888314899
Рейтинг: 55
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ето и обещаната снимка

Прикачени файлове:
IMG_20160507_154640.jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Май 10, 2016 8:21 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Сеп 06, 2014 1:09 pm
Мнения: 4
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Честито!
Тази Трибека се продаваше в Благоевград. След кратък тестдрайв ми направи впечатление, че тресе при рязко спиране, може би си го усетил. Предната броня беше пребоядисана и имаше няколко дребни козметични забележки, които ме отказаха от покупка. За съжаление нямаше номера и не можах да я покарам повече. Дано да не ти създава ядове.

Чет Май 12, 2016 6:13 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2016 5:09 pm
Мнения: 42
Местоположение: Разлог
Автомобил: Subaru Tribeca - EZ36
Телефон: 0888314899
Рейтинг: 55
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да същата е.

В интерес на истината отидох в тази автокъща за един Forester (който все още се продава), но си тръгнах с Tribeca-та.

Аз също забелязах, че бронята е пребоядисана, но в сервиза не откриха деформации под бронята - вероятно само бронята е пребоядисана, а вибрациите бяха от деформирани предни спирачни дискове имаше и два тампона за смяна на предното окачване. Иначе - като цяло е колата е ок вече и навъртях 2500 километра и няма забежки. Предстои ми смяна на маслото на скоростна кутия на 120 000 километра (последно е сменяно на 60 000 километра) и това е.

Чет Май 12, 2016 9:06 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Сеп 06, 2014 1:09 pm
Мнения: 4
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
И аз така предположих, че тресенето е от дисковете.

Пон Май 16, 2016 10:23 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 19 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор