Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:18 pm



Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
 Омекнали задни пружини 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Авг 04, 2015 1:54 pm
Мнения: 6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здрашейте Колеги,

лятото свърши и на връщане от последната почивка, забелязах че Трибеката е доста по кленала от нормалното.
След като я разтоварих всичко се оправи но все още се усеща доста по-меко задното окачване (особенно при легнал полицай)
И след като газовата бутилка е отзад бих искал да я повдигна малко ( 2-2,5см) и да втвърдя малко задното окачване.
От субаруленд ме посъветваха да търся усилени пружини(имало такива за Forester i Outback) но вече 5 дни нищо не намирам в нета за Трибека.
Също така искам да попитам дали знаете за китове за повдигане ( изработват ли се, имали ги на пазара)
Абе всякакви идеи са добре дошли, че задника на трибеката изглежда доста смъкнат

Пон Сеп 05, 2016 5:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Няма усилени пружини.
Взимаш кит на Педърс ( амове и пружини ) и си правиш фланци ( 1-2см ) ако толкова държиш да я вдигаш, но имай предвид че над 2см ще ти промени стабилността ( ще се клати повече ).

Пон Сеп 05, 2016 6:14 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Авг 04, 2015 1:54 pm
Мнения: 6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря за инфото, но в сайта на педерс няма пружини и амове за трибека. Даже ми отговориха на запитването, че нямат такъв продукт.
Това е причината да пусна темата. Почти нищо не се намира освен оригиналните пружини, и някакви амове за 170 лв KYB( но за мен са някакво менте и не бих искал да ги слагам)

Вто Сеп 06, 2016 10:17 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Фев 12, 2017 6:19 pm
Мнения: 4
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здр каква е причината да клати задница над 80км при малки дупки нормално ли е

Нед Фев 12, 2017 8:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 29, 2015 2:45 pm
Мнения: 422
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru B9 Tribeca 2006
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
iziz77 написа:
Благодаря за инфото, но в сайта на педерс няма пружини и амове за трибека. Даже ми отговориха на запитването, че нямат такъв продукт.
Това е причината да пусна темата. Почти нищо не се намира освен оригиналните пружини, и някакви амове за 170 лв KYB( но за мен са някакво менте и не бих искал да ги слагам)


Във форума на Трибека - sb9t.com точно с Каяба подменят. Потърси в ebay.com пружини и амортесьори от щатите, ако мислиш, че ще са по-истински. Имат си и техни марки с добър рейтинг. В Rockauto излиза това за 2006 г (защото и ти и колегата преди теб не сте си попълнили профилите...):
KYB 341403 GR-2 / Excel-G и заместител:
MONROE 71148

ПП Във въпросния форум са срещат мнения, че оригиналните амортесьори са от Каяба...Но ако искаш ефекта да добър, би трябвало да смениш и пружините, защото тези са загубили еластичност и колата няма да се вдигне - амортесьора не е пружина.
Цената на 2 амортесьора Каяба с доставката е 197 Долара. Умножи сумата по 1,3 и ще получиш приблизително цената която ще платиш при доставка - магазинаж, обработка на документи, цена за митническата услуга и ДДС. Ще ти трябва и EORI номер, който се вади за 30 минути от митницата и е без пари.

Нед Фев 12, 2017 10:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 6:57 am
Мнения: 593
Местоположение: София
Автомобил: 2011 Subaru Outback 2.5i CVT Ltd.
Рейтинг: 178
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
АмортИсьор бе мен!

Пон Фев 13, 2017 12:18 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 29, 2015 2:45 pm
Мнения: 422
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru B9 Tribeca 2006
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
:) Благодарско за забележката! Аз съм от нощна смяна и малко сън...През цялото време внимавах именно с Е да го пиша, да ге! ROFL

Пон Фев 13, 2017 12:21 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Фев 12, 2017 6:19 pm
Мнения: 4
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Така е амортисьор се оказа поръчах си два на каяба

Пет Фев 17, 2017 8:03 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Фев 12, 2017 6:19 pm
Мнения: 4
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Заден десен го нямаше а левия наполовина смених ги сега е друга кола така става
Само не намерих за чогунения носач тампон продавали са се само комплект

Нед Фев 26, 2017 12:55 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор