Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
 Омекнали задни пружини 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Авг 04, 2015 1:54 pm
Мнения: 6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здрашейте Колеги,

лятото свърши и на връщане от последната почивка, забелязах че Трибеката е доста по кленала от нормалното.
След като я разтоварих всичко се оправи но все още се усеща доста по-меко задното окачване (особенно при легнал полицай)
И след като газовата бутилка е отзад бих искал да я повдигна малко ( 2-2,5см) и да втвърдя малко задното окачване.
От субаруленд ме посъветваха да търся усилени пружини(имало такива за Forester i Outback) но вече 5 дни нищо не намирам в нета за Трибека.
Също така искам да попитам дали знаете за китове за повдигане ( изработват ли се, имали ги на пазара)
Абе всякакви идеи са добре дошли, че задника на трибеката изглежда доста смъкнат

Пон Сеп 05, 2016 5:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Няма усилени пружини.
Взимаш кит на Педърс ( амове и пружини ) и си правиш фланци ( 1-2см ) ако толкова държиш да я вдигаш, но имай предвид че над 2см ще ти промени стабилността ( ще се клати повече ).

Пон Сеп 05, 2016 6:14 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Авг 04, 2015 1:54 pm
Мнения: 6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря за инфото, но в сайта на педерс няма пружини и амове за трибека. Даже ми отговориха на запитването, че нямат такъв продукт.
Това е причината да пусна темата. Почти нищо не се намира освен оригиналните пружини, и някакви амове за 170 лв KYB( но за мен са някакво менте и не бих искал да ги слагам)

Вто Сеп 06, 2016 10:17 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Фев 12, 2017 6:19 pm
Мнения: 4
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здр каква е причината да клати задница над 80км при малки дупки нормално ли е

Нед Фев 12, 2017 8:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 29, 2015 2:45 pm
Мнения: 422
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru B9 Tribeca 2006
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
iziz77 написа:
Благодаря за инфото, но в сайта на педерс няма пружини и амове за трибека. Даже ми отговориха на запитването, че нямат такъв продукт.
Това е причината да пусна темата. Почти нищо не се намира освен оригиналните пружини, и някакви амове за 170 лв KYB( но за мен са някакво менте и не бих искал да ги слагам)


Във форума на Трибека - sb9t.com точно с Каяба подменят. Потърси в ebay.com пружини и амортесьори от щатите, ако мислиш, че ще са по-истински. Имат си и техни марки с добър рейтинг. В Rockauto излиза това за 2006 г (защото и ти и колегата преди теб не сте си попълнили профилите...):
KYB 341403 GR-2 / Excel-G и заместител:
MONROE 71148

ПП Във въпросния форум са срещат мнения, че оригиналните амортесьори са от Каяба...Но ако искаш ефекта да добър, би трябвало да смениш и пружините, защото тези са загубили еластичност и колата няма да се вдигне - амортесьора не е пружина.
Цената на 2 амортесьора Каяба с доставката е 197 Долара. Умножи сумата по 1,3 и ще получиш приблизително цената която ще платиш при доставка - магазинаж, обработка на документи, цена за митническата услуга и ДДС. Ще ти трябва и EORI номер, който се вади за 30 минути от митницата и е без пари.

Нед Фев 12, 2017 10:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 6:57 am
Мнения: 593
Местоположение: София
Автомобил: 2011 Subaru Outback 2.5i CVT Ltd.
Рейтинг: 178
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
АмортИсьор бе мен!

Пон Фев 13, 2017 12:18 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 29, 2015 2:45 pm
Мнения: 422
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru B9 Tribeca 2006
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
:) Благодарско за забележката! Аз съм от нощна смяна и малко сън...През цялото време внимавах именно с Е да го пиша, да ге! ROFL

Пон Фев 13, 2017 12:21 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Фев 12, 2017 6:19 pm
Мнения: 4
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Така е амортисьор се оказа поръчах си два на каяба

Пет Фев 17, 2017 8:03 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Фев 12, 2017 6:19 pm
Мнения: 4
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Заден десен го нямаше а левия наполовина смених ги сега е друга кола така става
Само не намерих за чогунения носач тампон продавали са се само комплект

Нед Фев 26, 2017 12:55 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор