Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:31 pm



Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
 Проблем при парното от дясно духа студено 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Окт 22, 2016 6:58 pm
Мнения: 2
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте имамедин наболял проблем.Наскоро си купих Субару трибека 3000куб. 245коня 2007г.Та питането ми е защо от дясно когато пусна парнотоми духа студено.А от ляво топло.При положение ,че съм направили от двете страни на 29 градуса.Даже когато пусна климатроника пак на 29 градусае същото.От ляво духа топло а от дясно студено.Абе цялата дясна страна е парализирана и въобще не духа топло даже и на прозореца.

Съб Окт 22, 2016 7:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колата с газ инсталация ли е?

Съб Окт 22, 2016 8:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 29, 2015 2:45 pm
Мнения: 422
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru B9 Tribeca 2006
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Така се получава обикновено след смяна на антифриза, когато не е обезвъздушена добре или както е писал колегата, когато изпарителя на газовата е подвързан калпаво към охладителната система. Чакаме отговор дали имаш газова уредба и каква е - с ОБД2 мониторинг или не.

ПП Виждам, че си се регистрирала днес и това е първата ти тема. В тази връзка ти пожелавам много късмет, хубави емоции с колата и безброй безаварийни мили с нея! Попълни си профила - автомобил и откъде си - така лесно ще те упътим при свестен механик при нужда!

Съб Окт 22, 2016 9:06 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Окт 22, 2016 6:58 pm
Мнения: 2
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте пиша ви във връзка със трибеката която духа студено от дясно.Още преди да и сложим газ този проблем си го имше пак. А между другото съм от Пазарджик.Имам чувство, че дясната клапа не отваря .Ако е това проблема как мога да разбера дали може по някакъв начин да отваря клапата.Благодаря ви предварително за съдействието

Нед Окт 23, 2016 7:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 8:05 pm
Мнения: 393
Skype: mivanov_bbg
Автомобил: Subaru Legacy H6 2004
Рейтинг: 244
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мойто е легаси и пусках подобна тема в другия раздел.
Някой има ли схема как се свързва правилно газовата към инсталацията на 3.0 двигател.
Има 2 тръби към парното. Свързани са паралелно с тройници.
- Примерно трябва да има рестриктор на тръбата на газовата ли ? Ако да.. какъв вътрешен диаметър.

Сря Окт 26, 2016 12:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 807
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Имам ГИ, съответно изпарител, подвързан към парното, и нямам никакъв рестриктор и нямам никакви проблеми с парното. Тройниците са ми 16/16/16, т.е. какъвто е диаметърът към изпарителя, такъв и към парното. Единствено единият маркуч на изпарителя трябва да се свърже преди клапана за парното, тъй като иначе изпарителят ще започне да се топли едва когато клапанът за парното отвори, а това означава прекалено късно включване на газ. И пак не виждам логика да имате проблем само с едната страна.

Сря Окт 26, 2016 1:32 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Окт 07, 2016 8:41 pm
Мнения: 11
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Tribeca
Телефон: 0878157857
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Промивка на радиатора на парното и е ок. Струва около 50 лв. И при мен беше така.

Нед Фев 25, 2018 2:01 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Дек 16, 2021 2:57 pm
Мнения: 4
Автомобил: TRIBECA B9
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравей, най-вероятно дясното моторче на парното "заклинва" и не пуска топлото. При мен проблемът беше в лявото, смених го и сега ми е топло!

Чет Дек 22, 2022 10:47 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор