Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:40 am



Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
 Аутбек 2002 --> Трибека, съвети 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 2:17 pm
Мнения: 41
Skype: zorvalth
Рейтинг: 23
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Аутбека ми почна да омалява и май искам да мина на нещо 6+1, но не прекалено голямо. Та за начало ако може да ми дадете инфо за следните неща за трибека първа генерация. Горе долу ме интересуват следните неща:

1. Задължително ще е на газ та кой от двата двигатела е по подходящ и изобщо има ли проблеми? В темите за газ като че ли коментарите са противоречиви, а и не са много като цяло. Колко бутилка може да събере, не ми се иска да презареждам на 180км.

2. Моторите имат ли някакви хронични болки като на Аутбека главите и гарнитурите?

3. Скоростните на вече близо 10тина години сериозен ли е шанса да заминат?

4. Как е обезшумяването? На Аутбека моята генерация хич не е добро. Децата като спят на задната седалка и карам със 120 примерно пътя се чува достатъчно силно за да немога да пусна фонова музика, акоя усишя до степен до която може да се чува разбираемо е прекалено силно.

5. Имам приятели с моята и следващите 2 генерации Аутбеци и имам някакво наблюдение за цената на тяхната поддръжка, Трибеката осезаемо по скъпа ли е за поддръжка?

Другата ми опция която отговаря що годе на критериите май е Санта Фе, ако някой е карал и двете нека сподели мнение..

Пон Дек 12, 2016 3:54 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ще се опитам да ти отговоря стегнато от мои наблюдения при търсене на Трибека:
1. Първа генерация е само 3.0. Проблема е с клапаните, ако натискаш здраво най - десния педал. Бутилка 56 лтр трябва да влезе. Преход около 350 км.
2. Мотора е същия като на Аутбек и болките са същите. (Н6)
3. Скоростната кутия се проверява независимо от годините - може да е бухнала и на 3 години
4. Обезшумяването е на по-високо ниво, както и возията (караш тестово и сверяваш)
5. Поддръжката е по-скъпа. По - големи дискове, по- големи гуми, повече гори .......

За Санта фе - гледай в друг форум.
Успех

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Вто Дек 13, 2016 9:38 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 2:17 pm
Мнения: 41
Skype: zorvalth
Рейтинг: 23
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Аз бях горе долу в твоите обувки, от аутбек 2003 фейслифта исках да купя една от двете. Това за музиката се едно аз съм гописал, точно по същият начин съм го описвал на приятели. Също така търсих и 6+1. До трибека не стигнах защото като купувах почваха от 20к, а мен там ми беше лимита. Също така ми бешеписнало да зареждам на 200км градско с 42 литра бутилка, ефективно 34-5.
Та поне мога да ти изкажа впечатлебие след една година каране на сантасе 2ра част 2008ма Дизел 155кс.

- Двигател здрав, но с комбинация с 5 степена автоматична кутия и 2 тона купе е по скоро мудна, но и бека 2.5 литра беше муден. Та са горе долу сходни в това отношение. Това се решава с фейслифта и 200 коня двигателя със 6степеният автоматик.

- Обезшумяването е по добре но не е като на немска кола.

- Комфорта за мен е чудесен, голяма кола и на дълъг път е много приятно, жена ми почти права минава от предната на задните седалки да угоди нещо на двете малки. Също така въпреки двете столчета на разстояние 200-300км не е проблем да се вози между тях. Третият ред е с почти пълноразмерни едлаки, жена или средно висок мъж може да се вози комфортно на дълги разстояния.

- В града, нещата са ужасни, макар и по къса от бека е осезаемопо широка което определено затруднява маневрирането в софия. Градският ми разход е между 13 и 15 литра, което не гоочаквах, ръчката е 2 литра надолу. Извънградският ако не я пестя е около 9-9.5 ако карам спокойно около 8.5, под 8 не съм имал нерви да смъкна.

-Подръжката е по евтина от на бека.

- Като цяло съм доволен, но дали сега бих направил същият избор? По скоро не. Имам по 800км градско и горе долу толкова извънградско на месец и този разход много ме дразни. Всеки път като тръгна да карам в града и ме преследва чувство за разхищение. Също така стигнах до извода, че 7те места не са ми трябвали, мислех че ще карам много баби и дядовци, реално ги ползвах 2-3 пъти за една година. Замисли се и ти дали ти трябват наистина. Та ако сега избирах може би бих взел някое комби пак или по малко сувче с габаритите на кашкай. От друга страна кат пусна вечерните новини и като съобщят колко са умрели днеска от катастрофи и някак си не ми се слиза от голямата кола особено и с двете деца които са на 3 и на 1 години.

Успех в търсенето!
 15

Нед Дек 10, 2017 2:52 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
:-? След една година сам си отговаряш на въпросите си или рекламираш Санта Фе в Субару форум.

Нед Дек 10, 2017 11:23 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 4 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор