Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:01 pm



Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
 Препоръчайте двигателно масло за Tribeca 3.0 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Авг 16, 2016 8:27 pm
Мнения: 42
Автомобил: subaru tribeca b9
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,предстой ми смяна на маслото на мотора на Subaru B9 Tribeca 3.0, 245 коня,2007г.-американска.Колата се кара основно на газ и е на близо 169000км.Последния път и налях Castrol Edge 5W-40 пълна синтетика.Наложи ми се два пъти да доливам по 1л.,защото нивото беше под минимума въпреки че карам основно градско без сериозно натискане на газта.Знам,че боксера на трибеката гори масло,но това ми се струва прекалено!!!Мисля си,че може би Кастрола не е подходящо за тази кола...не знам?Ще се радвам ако някой е имал подобен проблем да сподели как го е разрешил.Кажете моля кое масло е най-подходящо за H6 мотора и колко е нормално да го гори???Благодаря

Сря Фев 08, 2017 5:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Трибека си гори масло даже и като нова. Следи си нивото и доливай навреме.
;)

_________________
www.plaskom.com

Сря Фев 08, 2017 5:59 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 16, 2016 8:52 pm
Мнения: 50
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Tribeca H6 3.0
Рейтинг: 70
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,

и при мен е паднало маслото под минимума месец и половина преди смяната му, но утре директно ще я вкарвам колата да го сменят.
Нямам наблюдения върху масла, тъй като колата е нова за мен. По предписание на сервиза ще сложа 5w30 Motul 8100 X-clean+

Поздрави!

Сря Фев 08, 2017 6:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2016 5:09 pm
Мнения: 42
Местоположение: Разлог
Автомобил: Subaru Tribeca - EZ36
Телефон: 0888314899
Рейтинг: 55
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз карам с Total 5W40 впечатленията ми са много добри, въпреки че когато застудя времето при палене на студен двигател се чуваше леко тракане, което според мен беше от клапаните. Оказа се, че проблема е в бензина - след смяна набензиностанцията всичко се оправи.
Скоро ще се наложи да сменям маслото, въпреки че все още не съм минал и 10 000 километра, но ще стане 1 година от последната смяна. Очудващо за мен е, че не гори масло - проверявам го редовно и не ми се е налаголо доливане. Трибеката е на 121 000 километра.

Пет Фев 10, 2017 8:38 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 21, 2022 6:42 am
Мнения: 1
Автомобил: TriBeCa
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте!
Благодаря, че ме приехте във форума.
По стечение на обстоятелствата от година карам Субару Трибека. Няма да казвам, че за първи път се качих на автоматик, че десният ми крак още изтръпва след 2 -3 часа каране…и че ако бях по-практична отдавна да съм продала “Ламята Спаска”, както с умиление наричам Субаруто. Но… това е последният подарък, който си направихме с моят съпруг и по чисто сантиментални причине не бих могла, все още, да мисля за смяна на колата.
И сега по същество - предстои ми да сменям маслото на двигателя, защото наближава 10 000 км. Към края на 2019 при Митака ни сменяха глава на … нещо си, в двигателя. Извинявам се за лаишкият израз. Тогава е сменено и маслото на двигателя. Но във сметката, която ми дадоха не пише вида на маслото.
Какво масло да купя ? Колко литра, приблизително? И във всеки сервиз ли могат да ми го сменят?
Благодаря предварително - и за отговорите, и за снизхождението, с което надявам се, ще приемате бъдещите ми въпроси. :
:) Никой не се е родил научен, нали :)

Съб Яну 22, 2022 7:29 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 6:57 am
Мнения: 593
Местоположение: София
Автомобил: 2011 Subaru Outback 2.5i CVT Ltd.
Рейтинг: 178
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Препоръчвам сервиза "Субаруленд" на Краси (на околовръстното).
Там имат и точното масло за вашата кола.

Съб Яну 22, 2022 11:09 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор