Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
 Нормално ли е това? 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Дек 22, 2017 9:15 pm
Мнения: 4
Местоположение: София
Автомобил: Субару Трибека 3.0, Infiniti Q30S
Рейтинг: 50
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте, колеги. Имам Трибека 3.0 2007г. със следното поведение. Температурата винаги си стой на средата, но направиш ли кик на автомобила веднага след това пада с едно деление на долу и след около 30 сек. се възтановява. Имам съмнение за запушен калализатор и се страхувам да не стане някакво прегряване на двигателя.
Ще съм благодарен на всякакви съвети!

Чет Яну 04, 2018 1:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 16, 2016 8:52 pm
Мнения: 50
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Tribeca H6 3.0
Рейтинг: 70
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Според мен е нормално и няма общо с катализатора. При спокойно каране в студено време и кикдаун и на мен ми се е случвало да падне едно деление - няма нищо фатално - навлиза рязко много студен въздух. Проблем за мотора е ако се вдигнат градусите. Относно запушен катализатор симптомите са - ще мирише, колата ще върви тромаво, ще се вдигне разхода, ще ти светне check engine с грешка P0420.

Чет Яну 04, 2018 1:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 22, 2017 9:15 pm
Мнения: 4
Местоположение: София
Автомобил: Субару Трибека 3.0, Infiniti Q30S
Рейтинг: 50
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте, Чека светна два пъти и в Митака сервиз сложиха симулатори (но дали е решен проблема незнам), колата намирисва понакога като на нещо силно загрято не на яйца. Разхода е около 20л на газ. а и понякога ми се струва тромава на баир. Антифриз и масло не губи, нов термостат и нова капачка - смених ги профилактично.

Чет Яну 04, 2018 2:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор