Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:50 pm



Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
 Нормално ли е това? 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Дек 22, 2017 9:15 pm
Мнения: 4
Местоположение: София
Автомобил: Субару Трибека 3.0, Infiniti Q30S
Рейтинг: 50
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте, колеги. Имам Трибека 3.0 2007г. със следното поведение. Температурата винаги си стой на средата, но направиш ли кик на автомобила веднага след това пада с едно деление на долу и след около 30 сек. се възтановява. Имам съмнение за запушен калализатор и се страхувам да не стане някакво прегряване на двигателя.
Ще съм благодарен на всякакви съвети!

Чет Яну 04, 2018 1:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 16, 2016 8:52 pm
Мнения: 50
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Tribeca H6 3.0
Рейтинг: 70
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Според мен е нормално и няма общо с катализатора. При спокойно каране в студено време и кикдаун и на мен ми се е случвало да падне едно деление - няма нищо фатално - навлиза рязко много студен въздух. Проблем за мотора е ако се вдигнат градусите. Относно запушен катализатор симптомите са - ще мирише, колата ще върви тромаво, ще се вдигне разхода, ще ти светне check engine с грешка P0420.

Чет Яну 04, 2018 1:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 22, 2017 9:15 pm
Мнения: 4
Местоположение: София
Автомобил: Субару Трибека 3.0, Infiniti Q30S
Рейтинг: 50
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте, Чека светна два пъти и в Митака сервиз сложиха симулатори (но дали е решен проблема незнам), колата намирисва понакога като на нещо силно загрято не на яйца. Разхода е около 20л на газ. а и понякога ми се струва тромава на баир. Антифриз и масло не губи, нов термостат и нова капачка - смених ги профилактично.

Чет Яну 04, 2018 2:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор