Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:44 am



Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
 Трибека 3.6 гасне и бибка... 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Окт 07, 2016 8:41 pm
Мнения: 11
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Tribeca
Телефон: 0878157857
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте, колеги,
Имам Трибеката от година и малко. Колата е супер и много ми харесва , но като всеки автомобил има някои проблемчета.
Най-дразнещото, колата е екипирана с система за запалване на двигателя от разстояние(което е много полезно и зиме и лете). Та на последък, паля я след десетина минути, отключвам отварям вратата , двигателя изгасва и започва да свири клаксона докато не вкарам ключа. Карах я два пъти на сервиз, оправят го и след известно време пак започва.
Някой има ли идея как мога сам да го оправя проблема или поне какво го предизвиква.

Благодаря предварително!

Нед Фев 25, 2018 1:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В сервиз за аларми ли го кара?
Изглежда че си активира защита по сигурност и затова ти иска да вкараш ключа. Явно като отвориш врата си мисли че някой ще я краде. За да се зблуждава така контролният модул на алармата не комуникира с дистанционното.

Там където са го оправили временно, казаха ли каква е причината?

Нед Фев 25, 2018 1:56 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Окт 07, 2016 8:41 pm
Мнения: 11
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Tribeca
Телефон: 0878157857
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Карах я на сервиз , който уш се занимава с електроника аларми и т.н. нищо не казват, даже втория път не ми взе пари , но стоя без кола поне ден , а това не ми харесва. За това се обръщам към колегите за помощ.

Нед Фев 25, 2018 2:28 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Определено е свързано с ел. инсталацията и начина на свързване. А ти нямаше ли и други проблеми с нея, примерно централния дисплей?

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Нед Фев 25, 2018 7:43 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Окт 07, 2016 8:41 pm
Мнения: 11
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Tribeca
Телефон: 0878157857
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Да. Това също е дразнещо но само за мен, а свирката и съседите :) И Третия и последен проблем и е буксата на инжектора на първи цилиндър, но резервни букси не се продават, но нея съм я направил временно.

Пон Фев 26, 2018 7:48 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Слагането на тази система изисква преодоляване на някои защити в автомобила и промяна в последователността на запалване.
Ако системата е фабрична (би трябвало да е код H001SXA200-4278-ACC), трябва да потърсиш и ел. схемата на подвръзка. С нея вече трябва да се отиде при ел.техниците.
Ако системата не е фабрична - разчиташ само на акъла на ел. техника, който, ако не е работил по японска кола трудно ще се ориентира.
Не се сещам за вариант, в който фабричната система на колата да пуска звуков сигнал през хорната. Обикновено има външен зумер, който е прекалено слаб. Най-вероятно на колата има монтирана някаква алармена система, която предоставя възможност за отдалечен старт и проблема е в нея. Можеш да пробваш да я ресетнеш. Ако има сирена в коша направо я разкарай.
Разбира се проблем с разпознаването на ключа също е възможен.
Питай Пламен в Боксер Карс дали не са имали такъв случай.
Успех.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пон Фев 26, 2018 9:31 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На Американските алармата е свързана с клаксона фабрично

Пон Фев 26, 2018 9:57 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Окт 07, 2016 8:41 pm
Мнения: 11
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Tribeca
Телефон: 0878157857
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колата е от щатите. Няма допълнителна аларма и системата е фабрична, защото когато колата е отключена и запаля двигателя дистанционно, се заключва сама, ключа е на ред защото когато се разсвири когато поставя ключа, колата го разпознава и спира да свири. Според мен проблема е софтуерен, защото колата си мисли че я крадат и за това свири и гасне двигателя. По принцип има оправия, но не знам дали се оправя от настройките на колата или с подсъединяване на компютър със специализиран софтуер.
Знам, че други марки от време на време трябва да се използва втория ключ за да се занули първия, дали има такова нещо и тук.

Пон Фев 26, 2018 10:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор