Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
 Трибека 3.6 гасне и бибка... 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Окт 07, 2016 8:41 pm
Мнения: 11
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Tribeca
Телефон: 0878157857
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте, колеги,
Имам Трибеката от година и малко. Колата е супер и много ми харесва , но като всеки автомобил има някои проблемчета.
Най-дразнещото, колата е екипирана с система за запалване на двигателя от разстояние(което е много полезно и зиме и лете). Та на последък, паля я след десетина минути, отключвам отварям вратата , двигателя изгасва и започва да свири клаксона докато не вкарам ключа. Карах я два пъти на сервиз, оправят го и след известно време пак започва.
Някой има ли идея как мога сам да го оправя проблема или поне какво го предизвиква.

Благодаря предварително!

Нед Фев 25, 2018 1:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В сервиз за аларми ли го кара?
Изглежда че си активира защита по сигурност и затова ти иска да вкараш ключа. Явно като отвориш врата си мисли че някой ще я краде. За да се зблуждава така контролният модул на алармата не комуникира с дистанционното.

Там където са го оправили временно, казаха ли каква е причината?

Нед Фев 25, 2018 1:56 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Окт 07, 2016 8:41 pm
Мнения: 11
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Tribeca
Телефон: 0878157857
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Карах я на сервиз , който уш се занимава с електроника аларми и т.н. нищо не казват, даже втория път не ми взе пари , но стоя без кола поне ден , а това не ми харесва. За това се обръщам към колегите за помощ.

Нед Фев 25, 2018 2:28 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Определено е свързано с ел. инсталацията и начина на свързване. А ти нямаше ли и други проблеми с нея, примерно централния дисплей?

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Нед Фев 25, 2018 7:43 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Окт 07, 2016 8:41 pm
Мнения: 11
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Tribeca
Телефон: 0878157857
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Да. Това също е дразнещо но само за мен, а свирката и съседите :) И Третия и последен проблем и е буксата на инжектора на първи цилиндър, но резервни букси не се продават, но нея съм я направил временно.

Пон Фев 26, 2018 7:48 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Слагането на тази система изисква преодоляване на някои защити в автомобила и промяна в последователността на запалване.
Ако системата е фабрична (би трябвало да е код H001SXA200-4278-ACC), трябва да потърсиш и ел. схемата на подвръзка. С нея вече трябва да се отиде при ел.техниците.
Ако системата не е фабрична - разчиташ само на акъла на ел. техника, който, ако не е работил по японска кола трудно ще се ориентира.
Не се сещам за вариант, в който фабричната система на колата да пуска звуков сигнал през хорната. Обикновено има външен зумер, който е прекалено слаб. Най-вероятно на колата има монтирана някаква алармена система, която предоставя възможност за отдалечен старт и проблема е в нея. Можеш да пробваш да я ресетнеш. Ако има сирена в коша направо я разкарай.
Разбира се проблем с разпознаването на ключа също е възможен.
Питай Пламен в Боксер Карс дали не са имали такъв случай.
Успех.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пон Фев 26, 2018 9:31 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На Американските алармата е свързана с клаксона фабрично

Пон Фев 26, 2018 9:57 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Окт 07, 2016 8:41 pm
Мнения: 11
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Tribeca
Телефон: 0878157857
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колата е от щатите. Няма допълнителна аларма и системата е фабрична, защото когато колата е отключена и запаля двигателя дистанционно, се заключва сама, ключа е на ред защото когато се разсвири когато поставя ключа, колата го разпознава и спира да свири. Според мен проблема е софтуерен, защото колата си мисли че я крадат и за това свири и гасне двигателя. По принцип има оправия, но не знам дали се оправя от настройките на колата или с подсъединяване на компютър със специализиран софтуер.
Знам, че други марки от време на време трябва да се използва втория ключ за да се занули първия, дали има такова нещо и тук.

Пон Фев 26, 2018 10:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор