Отговори на тема  [ 21 мнения ]  стр 1, 2  Следваща
 Секретни гайки Трибека 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 8:45 pm
Мнения: 6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Първо привет на всички и поздравления за готиния форум !
Та към въпроса нямаго секретния ключ за гумите ,ходих при трима гумаджии и тримата вдигнаха ръце и ме пращат в SUBARU имали някакъв шанс да минем без тръбен ключ или не ? :(

Чет Яну 08, 2009 9:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Subaru Extremist
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 06, 2008 1:48 am
Мнения: 1099
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Колега, виж в магазина на Субару и в интернет. Намали цената на колата в размер на цената на ключа, ако сега я купуваш.

_________________
--------------------------------------------------------------------------
Subaru Outback 2.5 AT 2000 US

Чет Яну 08, 2009 10:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 17, 2008 7:54 pm
Мнения: 245
Автомобил: '05 X5 3.0d; Outback '99 2.5AT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Имах подобен проблем с ФВ. Във фирмения сервиз успяха да ги махнат. Унищожиха болтовете но ги махнаха. Другия вариант е да се дупчат болтовете и със шабър или нещо отсорта да се мъчи нещо. Има вариант и със заваряване на нещо което може да се завърти после ама може джантите да заминат...

бтв след 2 седмици намерих ключа... :evil: :evil: :evil:

Пробвай в сервиз на Субару - може да стане лесно...

вероятността да се намери ключа е минимална де - поне на ФВ са над 1500 вида... така че сещай се колко е вероятно да намериш същия.

Стискам палци!

Чет Яну 08, 2009 10:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 8:45 pm
Мнения: 6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Благодаря за бързите отговори :) Утре ще проверя в SUBARU и ако ударя греда минаваме на план Б :twisted: ... а това за дупченето незнам ,доколкото успях да видя там са гайки не болтове ,както и да е на мен ми се струва че работата отива на вандализъм само да не заминат шпилките че както ми е тръгнало ...

Чет Яну 08, 2009 10:53 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Имате Hi Performance механици тук във форума, те не могат ли да свалят секретните гайки ? При нас гайките слизат за около 0.5 минута / гайка . Като условието е, че ако утре се появиш с оригиналния секретен ключ - пак можеш да си употребиш гайките. Не ги сваляме с кирката, с балтията и с електрожена.
Но....вие може да се пробвате, щом имате пари за джанти на Трайбека и за мотики механици.....good luck

Пон Фев 23, 2009 2:58 am
Върнете се в началото
Профил
Perfect Stranger
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2007 11:59 am
Мнения: 1285
Местоположение: Planet Earth
Skype: nikolay.kapitanov
Автомобил: двойката
Телефон: 0888 831783
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
triasuchko написа:
Първо привет на всички и поздравления за готиния форум !
Та към въпроса нямаго секретния ключ за гумите ,ходих при трима гумаджии и тримата вдигнаха ръце и ме пращат в SUBARU имали някакъв шанс да минем без тръбен ключ или не ? :(


Оригиналните секретни на всяка марка са с уникални номера по които може да се поръча дубликат на накрайника с който се развиват. Виж дали има нещо подобно в колата и се обърни към Субару представителите в района.
Имай предвид, че е твърде възможно да отнеме много време, но все пак е някакво решение на въпроса.

_________________
https://www.catalogmachine.com/treasure-bulgaria/catalogs

Пон Фев 23, 2009 9:35 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 8:26 pm
Мнения: 25
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Пич, ще ти кажа как ще стане най безболезнено. Намери някой познат зъботехник- да ти вземе отпечатък на гайките и да ти отлее секрета от обикновена стомана. Така ще отвиеш гайките пък после ако искаш ги сменяй. Даваш му 50 лв. и той доволен и ти доволен. Като бях зъботехник съм го правил, ама сега съм зъболекар и нямам условия и време. Айде, дано съм помогнал.

Пон Фев 23, 2009 10:30 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ender написа:
triasuchko написа:
Първо привет на всички и поздравления за готиния форум !
Та към въпроса нямаго секретния ключ за гумите ,ходих при трима гумаджии и тримата вдигнаха ръце и ме пращат в SUBARU имали някакъв шанс да минем без тръбен ключ или не ? :(


Оригиналните секретни на всяка марка са с уникални номера по които може да се поръча дубликат на накрайника с който се развиват. Виж дали има нещо подобно в колата и се обърни към Субару представителите в района.
Имай предвид, че е твърде възможно да отнеме много време, но все пак е някакво решение на въпроса.


Какво време да отнеме, бе колега ? Ти си Субару Про, не се ли усещаш, че или сваляш гайките за 30 секунди едната или си 'за мустака' ? Ако си механик - плащаш повредени джанти, ако си крадец - ще ядеш бой. Не в Субару да отидеш, ами и при арменския поп да отидеш - пак си е тва. То си има тулове за целта.

http://images.google.com/imgres?imgurl=http://us.st12.yimg.com/us.st.yimg.com/I/brandsportinc_2033_53638319&imgrefurl=http://www.brandsport.com/ctam-a155.html&usg=__xksA8xr8kAp_5Jqho-kmhYhyWJU=&h=324&w=300&sz=24&hl=en&start=2&um=1&tbnid=f5I8qspCNXC9CM:&tbnh=118&tbnw=109&prev=/images%3Fq%3DWheel%2Block%2Bremoval%2Btool%2Bkit%26um%3D1%26hl%3Den%26rlz%3D1T4ADBS_enCA302CA303%26sa%3DN

Пон Фев 23, 2009 2:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Perfect Stranger
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2007 11:59 am
Мнения: 1285
Местоположение: Planet Earth
Skype: nikolay.kapitanov
Автомобил: двойката
Телефон: 0888 831783
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Nick написа:
ender написа:
triasuchko написа:
Първо привет на всички и поздравления за готиния форум !
Та към въпроса нямаго секретния ключ за гумите ,ходих при трима гумаджии и тримата вдигнаха ръце и ме пращат в SUBARU имали някакъв шанс да минем без тръбен ключ или не ? :(


Оригиналните секретни на всяка марка са с уникални номера по които може да се поръча дубликат на накрайника с който се развиват. Виж дали има нещо подобно в колата и се обърни към Субару представителите в района.
Имай предвид, че е твърде възможно да отнеме много време, но все пак е някакво решение на въпроса.


Какво време да отнеме, бе колега ? Ти си Субару Про, не се ли усещаш, че или сваляш гайките за 30 секунди едната или си 'за мустака' ? Ако си механик - плащаш повредени джанти, ако си крадец - ще ядеш бой. Не в Субару да отидеш, ами и при арменския поп да отидеш - пак си е тва. То си има тулове за целта.

http://images.google.com/imgres?imgurl=http://us.st12.yimg.com/us.st.yimg.com/I/brandsportinc_2033_53638319&imgrefurl=http://www.brandsport.com/ctam-a155.html&usg=__xksA8xr8kAp_5Jqho-kmhYhyWJU=&h=324&w=300&sz=24&hl=en&start=2&um=1&tbnid=f5I8qspCNXC9CM:&tbnh=118&tbnw=109&prev=/images%3Fq%3DWheel%2Block%2Bremoval%2Btool%2Bkit%26um%3D1%26hl%3Den%26rlz%3D1T4ADBS_enCA302CA303%26sa%3DN


Колега прочети внимателно какво съм писал преди така да реагираш. Няма нито правописни, нито технически грешки в поста.

Относно туловете: Не съм запознат с номерата на автоджамбазите. Който има друго решение - да каже. Затова е форума.


P.S. PRO-то мноооого отдавна помолих в специално направена за целта тема да бъде сменено. Безрезултатно.

Пон Фев 23, 2009 2:20 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Що бе колега, аз как реагирам ? Ти кое си писал, дето аз не съм го разбрал внимателно ? Ти пишеш, че в дилъра може да отнеме доста време. Да или не ? Ти писа ли това или не ? Аз казвам, че не трябва да отнеме никакво време. На кой кое не му е ясно сега ? На мен, на теб, на кого ? Аз казвам, че в дилъра имате бръснари, фурнаджии и зарзаватчии, след като ще им отнеме много време да ти свалят четири гайки от колелата. Също така ви подсещам да се обърнете към хай първормамс механиците от този форум, не е изключено те да знаят какво говоря аз. Накрая, за десерт на всичко, без да ви коства една стотинка, ви давам и жокера ? Ако искате мога и да ви купя тула и да ви го изпратя по Федерал Експрес ?

Това, което аз казвам, го казвам от позицията на професионален механик. Нямам нищо общо с автоджамбази и автоапаши. Но, ако много се съмняваш аз какво мога - слагаш една слънчева цифра на калника, идвам аз и ти изваждам 4 те гайки за 2 минути по часовник. И , не забравяй, като си намериш секретния ключ - пак може да си ги монтираш. За мен няма значение ти с какви гайки си на джантите.

Айде, остани си със здраве.........

Вто Фев 24, 2009 2:32 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 05, 2007 10:37 pm
Мнения: 1016
Местоположение: Gotham City
Автомобил: Impreza1.6, Legacy2.2, Forester2.0
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
Малко , да оспамя темата....сори.
:smt039 :smt039 :smt039 Я, бате Ник...къде се изгуби бе, човек?
Пиши по-често де....

Вто Фев 24, 2009 7:32 am
Върнете се в началото
Профил
Perfect Stranger
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2007 11:59 am
Мнения: 1285
Местоположение: Planet Earth
Skype: nikolay.kapitanov
Автомобил: двойката
Телефон: 0888 831783
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Nick написа:
.............................

Айде, остани си със здраве.........


Пак казвам - чети внимателно. Никъде няма противоречие с твоите думи.

Коментирам ситуация при която се доставя същия накрайник, който се поръчва по номера на ключа. Това става чрез заявка при съответния вносител и никой не си ги държи на склад просто ей така, а се налага да се поръчат и да се чака. Не съм имал предвид сваляне на място.

Това за което говориш ти е ситуация със сваляне на секретния болт по начин който не гарантира оцеляването му и по-скоро ще го направи неизползваем след като нямаш накрайника. За сметка на това става на момента.

Не коментирам твоите качества като механик (не те познавам, но очевидно тук хората те уважават), но ако закъсам в полето едва ли ще си наблизо с подходящия тул да ми оправиш положението, нали? А аз със сигурност не съм добър механик, но мога да сменя една спукана гума с нормалните за целта инструменти

И двете са решения на проблема. Даже се допълват. Сваляш със съответния инструмент при PRO и си поръчваш и чакаш другото ако искаш пак да си ги ползваш болтовете. Ако не - здраве да е.

Но това не значи, че това което съм писал е грешно, напротив. Това е просто една алтернатива.

P.S. Никъде в темата колегата не е писал, че работата трябва да стане на секундата.

_________________
https://www.catalogmachine.com/treasure-bulgaria/catalogs

Вто Фев 24, 2009 9:59 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
ender написа:
Това за което говориш ти е ситуация със сваляне на секретния болт по начин който не гарантира оцеляването му и по-скоро ще го направи неизползваем след като нямаш накрайника. За сметка на това става на момента.


Добре, край на спора. Аз не съм чел, но и ти не четеш или не искаш да чуеш. Или пък не ти се вярва, че е така.
Това, за което говоря, гарантира преупотребата на болта/гайка и го подчертавам няколко пъти. Но ти не го четеш. Аз до тук имам извадени 200 гайки а ти нито една.

Между другото, в случаят на питащия - ако той стигне до успешно сваляне на секретните гайки, ще му излезне много по-бързо и евтино да си закупи нов комплект, отколкото да поръчва дубликат на секретния ключ. Освен ако следващият път не му откраднат цялата кола, барабар с джантите, гумите, гайките и секретния ключ.

Секундите и минутите не са важни, освен ако не си там с цел крадене. Те бяха дадени за да се подчертае, че не отнема време, че няма щети по джантата. Всичко си е измислено както трябва. Туловете са си законно на маркета и ние, механиците, ги имаме в боксовете си. Компаниите за секретни болтове си движат техния развой, компаниите за тулове - също.

Погледнато от моята камбанария - на мен ми влиза поръчка с около 5-6 часа продадена работа. Колата е оставена през нощта (night drop off), клиента е на 50 км разстояние или не отговаря на телефон, поръчката включва колела, но секретния ключ го няма. Аз ще изгубя пари. И то сладки пари. Свалям си му аз секретните гайки интелигентно, качвам си му 4 обикновени. Той в къщи да си се оправя, да си качва секретните. Аз не съм му ги повредил.

Погледнато от камбанарията на българските механици - колкото повече чесане по вратовете и умуване около гайките, толкова заплатата си върви. Даже може и джанти да се продадат и .......кола :)Това е разликата, начина на заплащане. При нас секундата важи, при вас - също.

Айде.....леко и лесно.......:)

Вто Фев 24, 2009 3:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Perfect Stranger
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2007 11:59 am
Мнения: 1285
Местоположение: Planet Earth
Skype: nikolay.kapitanov
Автомобил: двойката
Телефон: 0888 831783
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
:) И аз се опитвам да кажа, че са две различни решения на един проблем :)

Не казвам, че предложението ми е идеалното решемие, напротив радвам се, когато видя по-бързо и ефективно такова (да не говорим и по-евтино). Някой ден и на мен може да ми се случи нещо подобно и ще знам как. Нали това му е далаверата на форума - всеки да предаде част от опита си на другите за да не си блъскат те главите в стената.

Тъй де... аз те разбрах, надявам се, че ти мен също... успех :)

_________________
https://www.catalogmachine.com/treasure-bulgaria/catalogs

Вто Фев 24, 2009 3:57 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 8:45 pm
Мнения: 6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Значи проблема е решен по втория начин :twisted: разпробих болтовете купих нови (нямаше за трибека ,взех за легаси с 1 мм по къси ) и по една нова гайка. Като време 15 мин на колело ми отне, като разходи 48 лева гайките и още толкова болтовете ако не се лъжа ,че месец мина вече.Жертви : само едната джанта (под капачката :D ) и то не по моя вина ,а един прехвален майстор се опита да заварява болт върху гайката и я изкара на парчета от там с чука и длетото :evil:

Съб Мар 14, 2009 8:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Май 06, 2007 4:24 pm
Мнения: 820
Местоположение: Sofia, Bulgaria
Рейтинг: 63
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Здрасти, Nick! Къде се губиш?

_________________
EJ20E Legacy BG5 Продава се на части
VQ35DE Infiniti FX

Съб Мар 14, 2009 10:39 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
triasuchko написа:
Значи проблема е решен по втория начин :twisted: разпробих болтовете купих нови (нямаше за трибека ,взех за легаси с 1 мм по къси ) и по една нова гайка. Като време 15 мин на колело ми отне, като разходи 48 лева гайките и още толкова болтовете ако не се лъжа ,че месец мина вече.Жертви : само едната джанта (под капачката :D ) и то не по моя вина ,а един прехвален майстор се опита да заварява болт върху гайката и я изкара на парчета от там с чука и длетото :evil:


A те кой вид/модел бяха секретните гайки ? Отворени отпред, където да се вижда шпилката ? Защото ако са били затворени/хром бих приел, че не казваш истината.

А и заварчикът ако е бил 'хванал маса' не на джантата а някъде по другите железарии, спокойно може да започнеш подготовката на бюджет смяна лагер на даденото колело в много скоро време.

Съб Мар 14, 2009 11:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Impreza Owner

Регистриран на: Пет Апр 18, 2008 8:08 pm
Мнения: 310
Местоположение: шумен
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Звучи невероятно но е верно :x Кефя се когато слагаш тукашните майстори на място ;-)

Нед Мар 15, 2009 12:05 am
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
иво господинов написа:
Кефя се когато слагаш тукашните майстори на място ;-)

Всички се кефим :-D

_________________
All-Wheel-Drive

Нед Мар 15, 2009 1:03 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 10:00 am
Мнения: 113
Местоположение: Пловдив
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги,
гледма че темичката е старичка, но и аз имам същия проблем с моята трибека, но го разбрах доста късно след като я купих. По точно в началото на зимата когато отидох да си слагам зимните гуми. Оказа се, че гумаджийте ми са доста отворени и набиха внимателно един камък направо на секретните гайки и така ги развиха отне им 20'тина минути. Но от тогава си карам без секретни гайки, даже си бях забравил че трабва да си сложа такива :roll:

та искам да попитам, някой може ли да ми препоръча от каде да се сдобия със секретни гайки подходящи за Трибека на хубава цена?

В представителството на Субару в Пловдив имат по 71.00лв за комплект 4гайки + накрайник - уж оригинални, на 1000 комплекта се повтаряли и ако си изгубиш накрайника можело да се поръча по едно номерче което си е в комплекта - дубликат.

дали мога да намеря по добри предложения ?

_________________
Човека ... е човек, когато е на път !
----------------------------------------------------

Чет Сеп 10, 2009 6:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 21 мнения ]  стр 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор