Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 7:23 am



Отговори на тема  [ 106 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 Трибека срещу Ауди Q7 и Туарег(разделена) 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 1:26 pm
Мнения: 39
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
В БГ може и да станат по-хубави пътищата,ама не се знае кога.А Трибекка може ли да се кара OffRoad?Според мен това си е един салонен автомобил с мексикански пластмаси.А кво ще кажете за Audi Q7.За съжаление място за сравнение май няма.Sorry ама май между Audi Allroad/Outback е пак така.

Чет Фев 08, 2007 10:07 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
За Audi Q7 ще цитирам думите на дилъра в шоурума:
"Добре, че предлагат тонирани стъкла, защото иначе прилича на аквариум"
Та и мойто мнение е такова... :lol:

Що се отнася до А6; аз не виждам с какво е по-добро от Аутбек? Като качество на интериора да; но като надеждност... забрави :!:

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Чет Фев 08, 2007 10:19 am
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
forester написа:
А Трибекка може ли да се кара OffRoad?

Както и всяко друго Субару!!

forester написа:
А кво ще кажете за Audi Q7. За съжаление място за сравнение май няма.Sorry ама май между Audi Allroad/Outback е пак така.

Q7 - шосеен автомобил с задвижване на четирите колела, слаби офроуд способности, кара се предимно от мутри - нещо като Touareg. Вече го срещам доста често.
Алармаджията при когото ходих днес имаше AA4-ка Quattro - хубава дума за нея не чух. Outback-a в джоб ще я слага.

_________________
All-Wheel-Drive

Пет Фев 09, 2007 12:12 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Във поведението на пътя гаранция B9 има предимство, знаеш откъде идва то. Пък и с времето, ще става все по-добър.
В интериорът отново превъзходство за Subaru! Виж какви меки форми и как преливат. А на VW мога само да му се посмея.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
All-Wheel-Drive

Пет Фев 09, 2007 1:05 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Ма много квадратен тоя германски кошник , беее ? Той по-квадратен и от Волво ?

Значи пет оферти за работа, къде имам отхвърлени, от Фолкваген.......съм имал нещо наум . Очевидно не съм искал да работя и да псувам по цял ден. Сещай се, че едно е да направиш една кола, каквато и да е тя, друго е да правиш коли цял живот. Да поправяш коли за прехрана.

Пет Фев 09, 2007 1:25 am
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Q7-цата отвътре ми прилича на луксозно медицинско шкафче :lol: А предимството, което аз така настоятелно твърдя, че Субару притежава е заради BOXER енджина и симетричното AWD ;)

btw (off) много ми хареса как VW изгълтаха прахта на Pajero-то в рали Дакар !! Радвах се дълго, даже се почерпих :lol:

_________________
All-Wheel-Drive

Пет Фев 09, 2007 1:44 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Тоарега ме кефи-има аграрно-ръбат интериор.Напомня ми на самолет Ту-154 с тоа скоростен лост.
Поне нема ме е страх да му блъсна вратата :lol: На субаруто един път се облегнах кат зареждах бензин и му хлътна тенекето :shock: -не стаа за Бг такси...а и тухли за новата външна баня няа мога си пренеса с него.
Хубавото на тез джипки по-горе е,че са 7 местни.Бях писал,че тука в Чикагото има пичове,дет ги внасят тез Трибеки в България.На 7 местния модел може да се ползва данъчен кредит и като смятам май излизат на крайна цена в българия колкото един Аутбек.Аутбек-фен,ти твойта на фирмата ли я регистрира?

Ето една статийка за Tribeca:

http://www.autonews.ru/test_drive/news. ... 05/1242846

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Пет Фев 09, 2007 5:26 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
Разделих мненията от другата тема, за да е по-подредено :wink:

А по темата, Трибека се води в горният сегмент на средния клас СУВ автомобили, въпреки че вече нещата са доста размити. И това е така главно заради цената и оборудването. Туарег също е в този клас, докато Кю7 е в горния клас, заедно с БМВ Х5 и МЛ...

Моето лично мнение, е че Трибеката никак не изглежда зле на живо; на снимка е кофти, но на пътя нещата са различни...

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Пет Фев 09, 2007 10:39 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Q7 не ме кефи.Audi Allroad е зверска машина-много ме кефи.Недостатък,както при всички Аудита от А3 нагоре е окачванете,което не е предвидено за разбити пътища като в България.Не че не е здраво,напротив,но при нащте пътища дори танк би се строшил.Въпреки всичко вероятността да се повреди нещо по окачването е много по-малка и ремонта по-евтин отколкото да се сменят регулируеми амортисиори на Субару Легаси или Аутбек.
Audi Allroad изцяло превъзхожда което и да е субару по всички показатели.Това е едно от най добрите Аудита правени някога.
http://www.youtube.com/watch?v=5ki7rs0RvBE

За мен положителната страна на Субару е цената(Аутбек е два пъти по-евтин от Аллроад),дано и надеждността да е на ниво,както казват.Понеже съм собственик и на Ауди А4 мога да кажа,че 11 годишното Ауди има по-добра и тиха возия от Аутбека.Аутбека е с твърдо окачване и като мина по неравност имам чувството,че цялото шаси се усуква-чак таблото изскърцва.Освен това чувството за солидност е неописуемо при Ауди.Това единствено ми липсва при Аутбека-няма го това чувство.
WV не ме кефят.Много са аграрни.Единствено новата Bora(Jeta) ме кефи -тъмно сива с титаниев цвят джанти.Трибеката май няма особен успех.Дори в някои класации е след най грозните возила :roll:

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Съб Фев 10, 2007 1:18 am
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Аз пък Audi грам не ги харесвам :roll:

Ако някога подкарам европейска кола ще е Benz или Lancia Delta Integrale '91, '92. Но засега ще залагам на братята японци :)

_________________
All-Wheel-Drive

Съб Фев 10, 2007 1:42 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Добре. С какво аудито е по-добро ? Питам само, защото доколкото разбирам е чудото на немския гений.

_________________
All-Wheel-Drive

Съб Фев 10, 2007 1:49 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Еми качи се и покарай едно Ауди и ще разбереш.А Мерцедес одтавна не са това,което са били...

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Съб Фев 10, 2007 2:21 am
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Карайте си Audi.
Аз със ръка на сърцето казвам, че ще предпочета твоя Outback вместо чисто новото Audi. В дизайна пък не виждам нищо революционно, и с затворени очи ще го позная. Атрактивността му не е на ниво. Отвътре също не ми харесва, по-високата му цена е недостатък. За материалите не споря, а относно мощността - какво, те ползват дизелови агрегати, а бензиновия 4.2 - lol дано имаш стабилни доходи, пък и той разполага със смешните 300hp. От такъв мотор, не Субару, Мазда, Хонда или Митсубиши, ами и Дайхатсу ще измъкнат два пъти повече мощност. Доколкото знам, на въоръжение в Субито ти има 156hp, които те ускоряват с близо секунда по-бързо от Allroad-a със неговите 163hp. Нека излезе и дизела на Субару и тогава пак да сравняваме. Не мисля, че един TDI има шансове срещу нашата разработка, пък било то и срещу някой друг японски дизел. Това quattro, което не е нищо ново на хоризонта не виждам с какво превъзхожда Symmetrical AWD, а с тоя SI-DRIVE който сега се появи - охоо.

_________________
All-Wheel-Drive

Съб Фев 10, 2007 2:28 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Виж,аз си харесвам много Аутбека.Просто съм безпристрастен.Аудито е солидна кола,с отлична антикорозионна защита.Субаруто отстъпва много по използвани материали и изработка като цяло не е така масивно.И моето Субару е 175 к.с.(от 2006 г. са 175 к.с.,2005 г. са 163 к.с) Allroad 2.7 Biturbo e 270-стария модел :wink: .Не че това има значение.

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Съб Фев 10, 2007 2:39 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Шегата на страна, но и аз гласувам с теб, не за Аудито. Ако имам достатъчно пари за едното от двете.....абсолютно никога няма да взема Ауди. Трудно ще си дам парите за германка. Мноооооого малки шансове за BMW, обаче за целта пък трябва да слезна да живея малко по-на юг. Тук трябва да наривам пари с лопата, да имам 6 коли и чааааак тогава eдната от тях да е BMW.

И, един друг, глупав въпрос извън Субару да ви питам ? Става въпрос за Мерседес. От много години забелязвам, че никой модел, нещо....не може да ми грабне окото като външна гледка. Нещо традиционните елементи в изображението ли се губят, новите идеи ли са изстреляни, света ли е отишъл много напред....? За какво става дума ? Едно време, около '85-та, като излезнаха ония разни купета, аз като ги видях на панаира и плаках. Сега, гледам Мерседес.....той ми се вижда като съвсем обикновено купе. SUV то има толкова сиромашки външен вид, че няма да дам никога, никакви пари за него. В същото време забелязвам колко десетки други коли, на пръв поглед, веднага ми хващат окото като купе.

Какво казвате вие ?

Съб Фев 10, 2007 2:46 am
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
simbat написа:
Виж,аз си харесвам много Аутбека.Просто съм безпристрастен.Аудито е солидна кола,с отлична антикорозионна защита.Субаруто отстъпва много по използвани материали и изработка като цяло не е така масивно.И моето Субару е 175 к.с.(от 2006 г. са 175 к.с.,2005 г. са 163 к.с) Allroad 2.7 Biturbo e 270-стария модел :wink: .Не че това има значение.

Аз говорех за Outback-Fan ;) Пък и друго, защо взимаме за пример 2.7Audi i 2.5Subaru :?: Честно ли е ? А като заговори за корозия, Субару-то ти гние ли ? Защото моето макар и 12 годишно няма никакви наченки на ръжда ;) Залагам си живота, че ти също нямаш проблеми от този род.

На мен от Fuji Heavy Industries не ми плащат да браня честта на марката, но по принцип взимам доста присърце работата си :) :lol: Аз повече няма да се хвърлям в люти битки (поне в тази тема :twisted: ). Когато пък и човек като Nick изрази съмнение в дадена марка - работата намирисва. Вие харесвате Audi - нека, лошо няма за всеки влак си има пътници и така трябва да бъде. Дано в бъдеще гаражите ви са пълни само с Audi. Ама ние с 'шестте звези' да му мислим с тея лоши материали, които глупавите японци така и не се сещат да подменят с по качествени :lol:

_________________
All-Wheel-Drive


Последна промяна Impreza94 на Съб Фев 10, 2007 3:18 am, променена общо 1 път


Съб Фев 10, 2007 2:56 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Е то остава и на кола произведена преди 6 месеца да имам ръжда.Твоята сигурно е внос от Италия-там не ползват много сол зимата и затова колите са доста запазени откъм купе.
Сега,Субару са страхотни коли,но нека назовем нещата с истинските им имена-Ръжда


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut


Последна промяна simbat на Съб Фев 10, 2007 3:26 am, променена общо 1 път


Съб Фев 10, 2007 3:13 am
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
simbat написа:
Е то остава и на кола произведена преди 6 месеца да имам ръжда.Твоята сигурно е внос от Италия-там не ползват много сол зимата и затова колите са доста запазени откъм купе.

Мне от Австрия е :) Там ползват в промишлени количества, несъм ходил тъй съм чувал.

PS. simbat колко е часа при теб ?

PS.2 Знам Opel-и които идват от Италия в безобразно състояние. Слагаш си някъде пръста и потъва.

PS.3 Съгласи се, че и Audi през ония години не са били толкова напред с материала.

_________________
All-Wheel-Drive

Съб Фев 10, 2007 3:20 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Impreza '94 написа:

PS.3 Съгласи се, че и Audi през ония години не са били толкова напред с материала.


Ехееe тука тотално бъркаш.Aуди е основана през 1909г. от Аугуст Хорх и заслужават нашето уважение.Тогава Фуджи май не са и чували за леки коли...
Коли като Subaru Impreza WRX и Mitsubishi Evo съществуват точно благодарение на Ауди.Точно сега търся серията на "Top Gear" където сравняваха тези две коли и Ауди RS4.Само си спомнямн фразата на водещия : "That was Audi who brought the four wheel drive into the rally sports.These cars exist Only becose of Audi".Именно Audi Quatro е енигматичният автомобил,вдъхновил Субару и Митсубиши при производството на спортни автомобили със задвижване на четирите колела.
А,намерих го това:

http://paultan.org/archives/2006/02/25/ ... s-audi-s4/

И нещо по-ново:
http://www.youtube.com/watch?v=DWCfmhuqUsc


Извинявам се,че разводнихме темата.Аз съм си фен на Субару.Все пак си купих точно Аутбек при положение,че имах голям избор в този ценови диапазон.Примерно Toyota RAV 4 ми беше дори по-евтина.Просто има някои дребни неща,които може да се подобрят завбъдеще.Идеален автомобил няма !
Flat 6,ако искаш поизтрий нещата ,които не са по темата.

Та при мен часът е колкото е в България минус 8 часа.

PS.
Nik и аз съм на етова мнение за Мерцедес.Не могат да изкарат модел като Е124.Като видя такъв в добро състояние и много се кефя.На новите-не.

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Съб Фев 10, 2007 4:18 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
Първо - не мисля да трия нищо, защото темата и спора е хубав :wink:
Второ - като сравнявате Ауди и Субару, то поне го правете коректно...Субару Легаси/Аутбек са в един клас с Audi A4 quattro, BMW 3 series IX и Mercedes C class 4matic :idea: :!: Въпреки, че понякога го сравняват с Алроуд - нито мощност, нито цената, нито оборудването е аналогично.

Трето - качеството на материалите при Ауди е еталон за индустрията в последните години, така че дори и използваните при Мерцедес и БМВ бледнеят в сравнение с Ауди. Това е факт. Но една кола не е само материали по таблото :idea: Окачването на Ауди е изцяло от алуминии и е най-проблемно в целия клас. След това автоматичните кутии при А4 карат по макс. 100к км. Дизелите от старото поколение по системата помпа-дюза пушат и тракат като за световно. Тяга има само между 1500 и 2300об/мин.; след това се чудиш какво става...

При А4 мястото за водача и пътниците е толкова малко, че от София до Пловдив ме заболяха кръста и левия крак (висок съм 1.92)... Електрониката също е слабо място, мениджмънта на двигателя да не говорим... Някой виждал ли е дизелово Ауди, което да не пуши като кола от 80-те след известно каране с БГ дизел :?:

По отношение на 4х4 - Ауди са го въвели в спорта. факт :!: Но в момента, кой е най-добър в тази област? Аз ще ви кажа - колкото и невероятно да ви звучи :arrow: БМВ с новия X-drive :idea: така че ,аз лично не лежа на стари слави и не ми пука особено кой, кога е бил лидер :wink:

Двигателя при Ауди е на възможно най-неудачното място; далеч пред предния мост. Това води до доста по-лошо поведение на пътя в сравнение с един ниско разположен боксер...

П.С. Във всяка една класация за надеждност Субару е в петицата, а Ауди, Мерц и БМВ на опашката :idea: За такова нещо бих прежалил по-некачествените материали... :lol:

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Съб Фев 10, 2007 9:18 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 106 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор