Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:59 am



Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
 Резервна гума - Трибека 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Авг 05, 2019 9:44 pm
Мнения: 28
Автомобил: Tribeca 3.6
Рейтинг: 21
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Наложи се да търся резервна гума за трибека и ми възникна един въпрос: На стикера на автомобила на лявата средна колонка е отразено, че се препоръчват гуми с размер P255/55R18 и резервна гума Т165/80R17. На калкуларора за гуми дава разлика -41мм -6% и препоръка да не се кара с такава гума. Докато търся гума автоджамбазин ми наблегна на тази разлика, като каза че ако я ползвам ще счупя диференциала и ми препоръча гума 155/90R18, която на калкулатора наистина отговаря, но не е за субару. Та въпросът ми е къде е уловката, едва ли от субару са сложили резервна гума, която да не отговаря и ще счупи колата?
 15

Вто Юни 09, 2020 10:27 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Предполагам че специалистите от Субару разбират повече от нашите автоджамбази. Освен на Трибеката проверих "патерицата" и на Бахата. При стандартен размер 255/60/16, резервната е 145/80/16 или разликата е -38 мм.
;)

Сря Юни 10, 2020 7:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Много добър въпрос от автора на темата, който може да даде ориентир за толеранса при Суби.
И двата посочени случая е 6%, което означава че има поне 1% запас заради износени гуми.
Доколко си спомням има две ограничения за употребата на патериците - по скорост - макс 80км/ч, и пробег ( не повече от ...км )

Сря Юни 10, 2020 9:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор