Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
 Резервна гума - Трибека 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Авг 05, 2019 9:44 pm
Мнения: 28
Автомобил: Tribeca 3.6
Рейтинг: 21
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Наложи се да търся резервна гума за трибека и ми възникна един въпрос: На стикера на автомобила на лявата средна колонка е отразено, че се препоръчват гуми с размер P255/55R18 и резервна гума Т165/80R17. На калкуларора за гуми дава разлика -41мм -6% и препоръка да не се кара с такава гума. Докато търся гума автоджамбазин ми наблегна на тази разлика, като каза че ако я ползвам ще счупя диференциала и ми препоръча гума 155/90R18, която на калкулатора наистина отговаря, но не е за субару. Та въпросът ми е къде е уловката, едва ли от субару са сложили резервна гума, която да не отговаря и ще счупи колата?
 15

Вто Юни 09, 2020 10:27 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Предполагам че специалистите от Субару разбират повече от нашите автоджамбази. Освен на Трибеката проверих "патерицата" и на Бахата. При стандартен размер 255/60/16, резервната е 145/80/16 или разликата е -38 мм.
;)

Сря Юни 10, 2020 7:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Много добър въпрос от автора на темата, който може да даде ориентир за толеранса при Суби.
И двата посочени случая е 6%, което означава че има поне 1% запас заради износени гуми.
Доколко си спомням има две ограничения за употребата на патериците - по скорост - макс 80км/ч, и пробег ( не повече от ...км )

Сря Юни 10, 2020 9:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор