Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:25 pm



Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
 Проблем с датчика в гумите 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 03, 2013 12:23 am
Мнения: 217
Местоположение: Стамболийски
Skype: kvark1971
Автомобил: Outback Touring XT 2020
Телефон: 0893556828
Рейтинг: 313
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В MotoExpert на бул. Черни връх в София имат програматор на датчици който разпознава оригиналните датчици на Субару без проблем. Включително и тези за Американския пазар. Услугата за разчитане на номерата им и записване в ЕКУ-то е на символична цена. Сервизния техник ми обясни, че има вариант да се запишат 8бр. номера в ЕКУ-то и по този начин при смяна на джанти с летни и зимни гуми няма да има нужда от нов запис. Тези дни ще проверя дали ЕКУ-то на Бека има 8бр. позиции за запис на номера на датчици.

_________________
Outback Touring XT 2020
Outback 3.6R 2017 LPi
Forester XT 2.0DIT 2017
Outback 3.6 2010 LPi

Чет Апр 20, 2017 8:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 6:57 am
Мнения: 593
Местоположение: София
Автомобил: 2011 Subaru Outback 2.5i CVT Ltd.
Рейтинг: 178
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
:good: Колега случайно да се знае дали предлагат и нови програмируеми датчици?

До колкото знам с въпросния уред може да се прочетат ID-кодовете на оригиналните датчици и после да се програмират на нов комплект (програмируеми датчици), т.е. същите ID-кодове за зимния комплект джанти с гуми.

Чет Апр 20, 2017 9:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kvark написа:
Сервизния техник ми обясни, че има вариант да се запишат 8бр

Хубаво да се "въртят" гумите през определен пробег, за по-равномерно износване. Ако се запишат, трябва да помниш коя гума къде отива, за да не става объркване.

Чет Апр 20, 2017 10:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 03, 2013 12:23 am
Мнения: 217
Местоположение: Стамболийски
Skype: kvark1971
Автомобил: Outback Touring XT 2020
Телефон: 0893556828
Рейтинг: 313
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
PitM написа:
:good: Колега случайно да се знае дали предлагат и нови програмируеми датчици?

До колкото знам с въпросния уред може да се прочетат ID-кодовете на оригиналните датчици и после да се програмират на нов комплект (програмируеми датчици), т.е. същите ID-кодове за зимния комплект джанти с гуми.


Предлагат датчици, свържи се с тях за повече инфо. При мен 8-те датчика са оригинални и си имат фабрично ID. Записах си ID-та и при всяка смяна на джанти ще ги въвеждам, защото в ЕКУ-то на Бека се записват само 4бр. ID-та.

Vami написа:
kvark написа:
Сервизния техник ми обясни, че има вариант да се запишат 8бр

Хубаво да се "въртят" гумите през определен пробег, за по-равномерно износване. Ако се запишат, трябва да помниш коя гума къде отива, за да не става объркване.


Не знаех, че дадено ID е свързано с позиция на джантата. В SSM доколкото видях има само списък на ID-та без да се посочва позицията.

_________________
Outback Touring XT 2020
Outback 3.6R 2017 LPi
Forester XT 2.0DIT 2017
Outback 3.6 2010 LPi

Пет Апр 21, 2017 5:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор