Отговори на тема  [ 44 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3
 Проблем с датчика в гумите 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 03, 2013 12:23 am
Мнения: 217
Местоположение: Стамболийски
Skype: kvark1971
Автомобил: Outback Touring XT 2020
Телефон: 0893556828
Рейтинг: 313
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В MotoExpert на бул. Черни връх в София имат програматор на датчици който разпознава оригиналните датчици на Субару без проблем. Включително и тези за Американския пазар. Услугата за разчитане на номерата им и записване в ЕКУ-то е на символична цена. Сервизния техник ми обясни, че има вариант да се запишат 8бр. номера в ЕКУ-то и по този начин при смяна на джанти с летни и зимни гуми няма да има нужда от нов запис. Тези дни ще проверя дали ЕКУ-то на Бека има 8бр. позиции за запис на номера на датчици.

_________________
Outback Touring XT 2020
Outback 3.6R 2017 LPi
Forester XT 2.0DIT 2017
Outback 3.6 2010 LPi

Чет Апр 20, 2017 8:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 6:57 am
Мнения: 593
Местоположение: София
Автомобил: 2011 Subaru Outback 2.5i CVT Ltd.
Рейтинг: 178
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
:good: Колега случайно да се знае дали предлагат и нови програмируеми датчици?

До колкото знам с въпросния уред може да се прочетат ID-кодовете на оригиналните датчици и после да се програмират на нов комплект (програмируеми датчици), т.е. същите ID-кодове за зимния комплект джанти с гуми.

Чет Апр 20, 2017 9:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 954
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kvark написа:
Сервизния техник ми обясни, че има вариант да се запишат 8бр

Хубаво да се "въртят" гумите през определен пробег, за по-равномерно износване. Ако се запишат, трябва да помниш коя гума къде отива, за да не става объркване.

Чет Апр 20, 2017 10:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 03, 2013 12:23 am
Мнения: 217
Местоположение: Стамболийски
Skype: kvark1971
Автомобил: Outback Touring XT 2020
Телефон: 0893556828
Рейтинг: 313
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
PitM написа:
:good: Колега случайно да се знае дали предлагат и нови програмируеми датчици?

До колкото знам с въпросния уред може да се прочетат ID-кодовете на оригиналните датчици и после да се програмират на нов комплект (програмируеми датчици), т.е. същите ID-кодове за зимния комплект джанти с гуми.


Предлагат датчици, свържи се с тях за повече инфо. При мен 8-те датчика са оригинални и си имат фабрично ID. Записах си ID-та и при всяка смяна на джанти ще ги въвеждам, защото в ЕКУ-то на Бека се записват само 4бр. ID-та.

Vami написа:
kvark написа:
Сервизния техник ми обясни, че има вариант да се запишат 8бр

Хубаво да се "въртят" гумите през определен пробег, за по-равномерно износване. Ако се запишат, трябва да помниш коя гума къде отива, за да не става объркване.


Не знаех, че дадено ID е свързано с позиция на джантата. В SSM доколкото видях има само списък на ID-та без да се посочва позицията.

_________________
Outback Touring XT 2020
Outback 3.6R 2017 LPi
Forester XT 2.0DIT 2017
Outback 3.6 2010 LPi

Пет Апр 21, 2017 5:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 44 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор