Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:03 pm



Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 Трибека - чистачки 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 10:14 am
Мнения: 1880
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2.0
Рейтинг: 119
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Виждал съм и 65 см. Явно трябва да търсиш и по автомагазините.

_________________
FSG - Alexander doesn't tested, but Yco did it!
Нека вън да веят бури, ...а ний до дъбовото бури!

Вто Дек 13, 2011 5:29 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Ное 21, 2012 5:47 pm
Мнения: 7
Автомобил: b9 USA
Рейтинг: 2
Нов фен
Отговори с цитат
PitM написа:
В САЩ можете да си поръчате оригинални чистачки за $16-18. Ако перата са здрави - продава се само вътрешното (силиконово или гумено заедно с дългите метални пластини, т.нар.Insert) за $7-8. Във всеки сервиз на Субару ще ви ги продадат или сменят. Дори са включени в гаранцията през първите 3 години!
Това е за Аутбек, но вярвам че е същото и за Трибека-та.


Колега ,би ли казал някой US сайт да поръчам чистачки,и аз имам проблем с американска tribeca, на всичко отгоре взех,че изхвърлих старата чистачка ,не предполагах какъв въртел ще е.От Субару ме мотаха цял месец ,после ми викат:ми поръчай си от щатите ,ние можем да ти намерим само пера.

Сря Ное 21, 2012 6:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 6:57 am
Мнения: 593
Местоположение: София
Автомобил: 2011 Subaru Outback 2.5i CVT Ltd.
Рейтинг: 178
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не съм сигурен, че мога да съм ви полезен защото аз съм пазарувал от магазина на дилършипа (търговеца) на Субару от където купих колата си. Всичките (или повечето) дилършипи имат и т.н. "Subaru e-parts" - поръчка на части, консумативи и аксесоари on-line, но те доставят на адрес само в CAЩ, Канада и териториите им.
Имам регистрирация в сайта My Subaru, който също предлага поръчка на части през интернет, но за доставката не съм проверявал дали предлагат за Европа. Ще проверя и в случай, че е възможно, ще пиша отново.

P.S. Допусках, че темата е по скоро за "пера", говорейки за чистачки (не за лостовете /рамото)!?

Сря Ное 21, 2012 10:28 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 20, 2012 10:23 am
Мнения: 339
Автомобил: Spec B
Рейтинг: 103
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Champion имат пера до 70см, с предното БМВ бях на тази схема, пак бяха някакви странни захвати и чистачки по 150лв/бр. в Руди 96 са по-хубавите пера, Полмо, които са на Тех-Ко също имат, но техните нямат нищо общо като качество.

Чет Ное 22, 2012 9:34 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Ное 21, 2012 5:47 pm
Мнения: 7
Автомобил: b9 USA
Рейтинг: 2
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря ти колега /нали мога да ти говоря на "ти" ;) .Вече има фирми в България ,които посредничат при онлайн пазаруване от САЩ с/у скромен комисион,BuyNowFromUsa например,така че доставката не е проблем.Аз доста се порових,но не можах да намеря точно същата чистачка ,за това те питам по-конкретно за сайт.

Чет Ное 22, 2012 9:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 6:57 am
Мнения: 593
Местоположение: София
Автомобил: 2011 Subaru Outback 2.5i CVT Ltd.
Рейтинг: 178
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
...ами тогава ето линк:
http://theautobarnsubaruparts.com/Subaruparts/index.cfm?siteid=215997

Чет Ное 22, 2012 10:46 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Ное 21, 2012 5:47 pm
Мнения: 7
Автомобил: b9 USA
Рейтинг: 2
Нов фен
Отговори с цитат
това вече наистина върши работа,още веднъж благодаря

Пет Ное 23, 2012 5:41 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 01, 2011 5:10 pm
Мнения: 12
Местоположение: BULGARIA
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колега здравей исках да те питам уреди ли въпроса с чистачките ако не си ще ти кажа от къде да си взвмвш чистачки с твоя захват аз също карам американка и цените не са толкова колкото в Субару БГ двете предни струват 70 лева задната се сменя само перото и става

Пон Ное 26, 2012 12:23 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Ное 21, 2012 5:47 pm
Мнения: 7
Автомобил: b9 USA
Рейтинг: 2
Нов фен
Отговори с цитат
didokos написа:
Колега здравей исках да те питам уреди ли въпроса с чистачките ако не си ще ти кажа от къде да си взвмвш чистачки с твоя захват аз също карам американка и цените не са толкова колкото в Субару БГ двете предни струват 70 лева задната се сменя само перото и става


Здравей колега ,тъкмо се канех да поръчвам от щатите,когато видях че си писал,така че ще съм ти благодарен ако кажеш

Пон Ное 26, 2012 6:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз смених само перата с някакви "немски" преди време и чистеха добре, но като хвана студа започнаха гадно да стържат по стъклото. При Митака има американски чистачки - смени ми ги и сега чистят перфектно. :)

_________________
www.plaskom.com

Сря Дек 12, 2012 7:41 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Дек 12, 2012 12:34 pm
Мнения: 2
Автомобил: Субару Трибека
Телефон: 0876576265
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Някой да търси Стопове за Субару Трибека след 2008 г - европейски стандарт чисто нови ? Ако има да ми звънне на 0876576265

Сря Дек 12, 2012 12:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 29, 2015 2:45 pm
Мнения: 422
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru B9 Tribeca 2006
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
До сега се рових в нета с жалки опити да открия типа конектор на тези американски чистачки. Дали пък не са някакъв японски стандарт. В Алиекспрес случайно открих, че захващането на задната чистачка е японски стандарт. Предните са с много подобни. Харесах си един комплект (предни и задни) от Trico, чак през Австралия и писах писмо на продавача с молба да внесе малко яснота, защото е писал, че обхваща модела от 2005 до 2012, но отпред конекторите са куки. Аджеба, някой знае ли как се води прословутото захващане, че да можем да ги търсим по-евтино и сигурно. Пера за смяна намирам на много производители, но с времето се налага подмяна и на самите шини. Мислех направо да ги заменя с такива от европейка, но едното момче от магазина на mimo13 рече, че според него не стават. Аз се съмнявам доста, но като нямам база за сравнение...Трябва да купя едни от някоя морга и така.

Пон Яну 09, 2017 3:07 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 29, 2015 2:45 pm
Мнения: 422
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru B9 Tribeca 2006
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Австралиеца излезе пич - иска снимка на захващането на чистачките, за да провери и/или предложи други. По-късно ще ги сваля и снимам - и без това имам пера на Бош удома, ще ги сменя.

В USA използват рамо за шофьорската чистачка от Форестър 2009, а за пасажерската от Трибека 2010. Казват, че работи, но има и недоволни - на форито рамото имало "C" подобна изпъкналост от долната страна, която ако се натегне добре гайката на рамото драска стъклото. Какво правят - ами не я натягат. Чудя се дали не може да се изпили мъничко? Има и недоволни, но не разбрах дали на места не прилепва добре по стъклото или не ляга добре върху реотаните по-надолу. От трибека след 2008 казват, че не става - има разлика в профила на рамото и не ляга добре, докато има и хора, които са си купили колата втора ръка и тя е била с рамо със J захват. Още ровене трябва!

Трибека с пасажерско рамо на фори:
https://www.youtube.com/watch?v=LhVhAi9TjwM


Последна промяна petroff на Пон Яну 09, 2017 2:45 pm, променена общо 1 път


Пон Яну 09, 2017 2:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 11, 2013 8:12 pm
Мнения: 61
Автомобил: Subaru Tribeca 3.6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Пуснете някоя снимка да видя защо няма да стане от Tribeca 2008г.

Пон Яну 09, 2017 2:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На Трибека 3.6 захващането на предните чистачки са куки, но шофьорската е по-широка и стават от тези за бусове, а пасажерската е нормална. Не ви препоръчвам Trico. Чистят перфектно, но изкарват само една година и на втората зима се "одървят" и почват да стържат много гадно по стъклото, а цената им е :facepalm:
Сменил съм два комплекта оригинални американски до сега и никога повече.

_________________
www.plaskom.com

Пон Яну 09, 2017 3:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 29, 2015 2:45 pm
Мнения: 422
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru B9 Tribeca 2006
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Точно така - в SB9T.com един пич писа, че въпреки подмяната на рамото пак трябва да купува чистачки от Субару, защото били по-широки. Plaskom, ако наистина от бусове стават, да взема да си подменя рамената?
Две снимки от scoobymods.com - http://www.scoobymods.com/showthread.php/wiper-blade-replacement-8727.html?t=8727
Прикачени файлове:
latch close up.jpg
Прикачени файлове:
latch close up - closed.jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пон Яну 09, 2017 6:16 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Сеп 14, 2015 12:54 pm
Мнения: 5
Автомобил: Subaru B9 Tribeca 2007
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги! На европейската версия перфектно пасва предна шофьорска чистачка от VW Sharan. По-дълга е мисля с около 2см. но става.

Сря Яну 11, 2017 10:36 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 29, 2015 2:45 pm
Мнения: 422
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru B9 Tribeca 2006
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На Бош серията ECO (за тирове) - 70 см също има приставка за по-широка кука. Намерих я за 8,26лв.

Ако реши някой да сменя рамената на трибеката с такива за европейска, модел 2007 - 2008, трябва да използва тези рамена - OEM съответно за лява и дясна - 86532XA04A и 86532XA08A. Те пасват идеално на предния джам и са с куки (т.нар. J захват). Именно при тях лявата (шофьорската) е с 2 мм по-широка кука, дясната (пасажерската) си е с нормална ширина. Цена от дилъра в София за двете - 297 лв и 20-30 дни доставка. Куката на лявата може да се пристърже с флекс или каквото ви душа сака, после спрей или боичка и следва Митотойо за 6 лв. Поне на ланчията бяха перфектни - 2 години, но замръзи имаше малко, може би два пъти.

Сря Яну 11, 2017 5:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 16, 2016 8:52 pm
Мнения: 50
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Tribeca H6 3.0
Рейтинг: 70
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,
темата е стара, но я вдигам с нова информация (за някого). Миналата година си купих за Трибеката някакви Champion-ки, които естествено не станаха на шофьорската и си смених само перата.
Сега реших твърдо да ги сменя и започнах да търся какви могат да станат. Забелязах на много места в интернет, че препоръчват Bosch N65, които са за камиони Ивеко, МАН и др. В ebay пък ги даваха, че стават и на Трибека. Рискувах и си поръчах (от онлайн бг магазин). В сайта бяха под другия им номер "3 397 018 963". Днес я сложих - пасва идеално!
Та накратко - Bosch N65 = "3 397 018 963" са за нашите автомобили.
Ето снимки на опаковката:

ИзображениеUntitled by George Babinov, on Flickr

ИзображениеUntitled by George Babinov, on Flickr
 2

Сря Сеп 06, 2017 3:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Цена? Защото аз си купувам чистачки за камион от бензиностанция Круиз за 34 лв. - 2 бр. и с едната изкарах една година. Преди седмица сложих втората.

Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

_________________
www.plaskom.com

Чет Сеп 07, 2017 3:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 42 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор