Отговори на тема  [ 96 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4, 5
 B9 Трайбека 
Автор Съобщение
Отговори с цитат
Мнение 
Искам да попитам някой, който има опит с автомат. Сега карам Трибека и понякога тези автоматични скорости ме ядосват. Особено когато трябва да изпреварвам или се движа по лек наклон нагоре. Понякога колата започва да се чуди на коя скорост да премине, форсира се, забавя...много е изнервящо. При такива случаи се налага сам да си сменям скоростите, защото иначе нямям никакъв контрол над колата. За пръв път карам автомат и се чудя това нормално ли е? Някой ми каза, че на автоматичните скорости им е необходимо време, за да хванат режима, с който караш. Наистина ли е така?

Вто Фев 20, 2007 1:19 pm
Върнете се в началото
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Нормално е,малко е куц автоматика на Субару.Кат каруцар се чувствам...Мен за тва ме е яд,че не взех ръчка,хем по-евтино щеше да е.И с една топка Момо...ама айде да не се отплесвам :D
Да ви питам,на Аутбека ми ,когато превключа на ръчен режим или спорт не ми изписва на коя скорост съм в момента на превключването.Трябва да мръдна лоста нагоре или надолу и тогава ми изписва.Малко е неудобно и понекога свалям на втора вместо на трета.При вас така ли е?

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Сря Фев 21, 2007 2:34 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори с цитат
Мнение 
simbat написа:
Нормално е,малко е куц автоматика на Субару.Кат каруцар се чувствам...Мен за тва ме е яд,че не взех ръчка,хем по-евтино щеше да е.И с една топка Момо...ама айде да не се отплесвам :D
Да ви питам,на Аутбека ми ,когато превключа на ръчен режим или спорт не ми изписва на коя скорост съм в момента на превключването.Трябва да мръдна лоста нагоре или надолу и тогава ми изписва.Малко е неудобно и понекога свалям на втора вместо на трета.При вас така ли е?


И при Трибеката е така....не изписва

Чет Фев 22, 2007 3:27 pm
Върнете се в началото
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Outback-Fan написа:
Странно, щом и при двама ви е така, явно аз не съм разбрал добре въпроса на simbat :)


Като мина на Sport не ми изписва на коя скорост съм.Като бутна лоста нагоре или надолу започва да изписва.Понекога не успявам да преценя дали съм на трета или четвърта(Има голяма разлика между първите две предавки и трета и четвърта скорост) и като дам ръчката надолу минава на втора и колата се форсира.Много е неудобно.

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Пет Фев 23, 2007 1:17 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Мар 14, 2007 5:12 pm
Мнения: 3
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Tony написа:
Искам да попитам някой, който има опит с автомат. Сега карам Трибека и понякога тези автоматични скорости ме ядосват. Особено когато трябва да изпреварвам или се движа по лек наклон нагоре. Понякога колата започва да се чуди на коя скорост да премине, форсира се, забавя...много е изнервящо. При такива случаи се налага сам да си сменям скоростите, защото иначе нямям никакъв контрол над колата. За пръв път карам автомат и се чудя това нормално ли е? Някой ми каза, че на автоматичните скорости им е необходимо време, за да хванат режима, с който караш. Наистина ли е така?
И аз карам Трибека и не знам защо трябва да те интересува на коя предавка си.Връщаш една предавка назад с натискане на педала и тя изтегля.Ако мислиш,че няма да успееш да изпревариш,буташ на спорт и изтегляш по-бързо.

Сря Мар 14, 2007 5:23 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Мар 14, 2007 5:12 pm
Мнения: 3
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
ImprezaSTI написа:
Определено е красавица :) За жалост най-често я виждам по телевизията, като дават кмета на София :? За пръв път научавам за такъв проблем по Субару, защото проблема не е хич малък :roll: Но пък съм сигурен, че от завода ще вземат мерки. :wink:
Вече я карам 20.000км.и не е направила никакъв проблем.Моята е внос от Щатите и ми казаха,че ще има разлики с европейския модел. 1.В настройките за горивото(В Щатите най високото Ок.Число е А90) и в окачването.Преди да явзема карах една след друга Таурег и Q7 и реших да я взема защото е по-компактна и купето е по-подредено. Главната разлика от двете и Трибеката е въздушното окачване което имат Таурега и Аудито.Стабилна е в завоите,но няма добра опора в седалките на завоите и малко трябва да се стягаш при бързо каране и остри завои. Извиняваите за дилетантския ми език,но не съм голям специалист по колите-само си казвам мнението.Карал съм БМВ-М3(изключително нестабилно) и Мерцедес С класа(тромав) и засега нямам никакви забележки и проблеми.

Сря Мар 14, 2007 5:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
Цитат:
Карал съм БМВ-М3(изключително нестабилно) и Мерцедес С класа(тромав) и засега нямам никакви забележки и проблеми.

Опалааа :D Първо добре дошъл, ама много държа да поясниш какво имаш предвид под нестабилно М3? :shock:
П.С. Защото за мене това е топ кола за тези пари...

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Сря Мар 14, 2007 11:41 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Цитат:
IDI ........В настройките за горивото(В Щатите най високото Ок.Число е А90)


Разлики има в софтуера м/у нас и Щатите, не само м/у Щатите и Европа. Нещата са с дребни разлики в различни параметри, но разлики. И се отнасят точно до управлението на двигателя.

Чет Мар 15, 2007 3:03 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Мар 14, 2007 5:12 pm
Мнения: 3
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Flat 6 написа:
Цитат:
Карал съм БМВ-М3(изключително нестабилно) и Мерцедес С класа(тромав) и засега нямам никакви забележки и проблеми.

Опалааа :D Първо добре дошъл, ама много държа да поясниш какво имаш предвид под нестабилно М3? :shock:
П.С. Защото за мене това е топ кола за тези пари...
M-тройката(предпоследния модел на М-3) беше 94 година призводство и при тръгване задницата танцуваше и трудно се вкарваше в пътя.Като завалеше малко-забрави да натиснеш малко повече.Знам че по-новите модели са по-добри,но 300к.с.на БМВ-то и 250 на субаруто с почти същите килограми-разликата са огромни.Това имах предвид.Знам че са различни класове,но ти питаше какво имам предвид.Е това имам,малко прах на завой и задницата я спирах с ръчна.

Чет Мар 15, 2007 10:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Гледам в "24 часа" реклама на B9 Tribeca и там пише "6-цилиндров, DONG,..." :smt108
Това DONG как се тълкува и какво точно означава ? :roll:

_________________
All-Wheel-Drive

Пон Юли 16, 2007 8:18 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 22, 2007 2:38 pm
Мнения: 1787
Местоположение: Белово
Автомобил: Toyota Celica GT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Impreza '94 написа:
Гледам в "24 часа" реклама на B9 Tribeca и там пише "6-цилиндров, DONG,..." :smt108
Това DONG как се тълкува и какво точно означава ? :roll:

предполагам чеискат да кажат "DOCH" - два разпределителни вала на глава.но са го написали доста неграмотно :wink:

_________________
201 HP tunet 3S-GE

Пон Юли 16, 2007 9:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Явно са го сбъркали, в мрежата не откривам нищо общо между Subaru & DONG !!
Адските неграмотници - 50% от абревиатурата все пак!

_________________
All-Wheel-Drive

Пон Юли 16, 2007 10:17 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
IDI написа:
M-тройката(предпоследния модел на М-3) беше 94 година призводство и при тръгване задницата танцуваше и трудно се вкарваше в пътя.Като завалеше малко-забрави да натиснеш малко повече.Знам че по-новите модели са по-добри,но 300к.с.на БМВ-то и 250 на субаруто с почти същите килограми-разликата са огромни.Това имах предвид.Знам че са различни класове,но ти питаше какво имам предвид.Е това имам,малко прах на завой и задницата я спирах с ръчна.

Значи ти имаш предвид трудна за каране поради многото коне на задният мост, а не нестабилна - това са две коренно различни понятия, колега :wink: Такова поведение (дори още по-екстремно) ще намериш във всяка спортна кола с такава конфигурация, но това е и чара на тези коли.
Аз под нестабилна разбирам, да вляза в завой с 90км/ч и да ми "опрат" праговете в настилката... :lol:

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Сря Юли 25, 2007 3:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 12:50 am
Мнения: 3717
Рейтинг: 267
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
всъщност терминът е DOHC, а не DOCH :-D и беемве никога не се е славило с достатъчно стабилност на задницата, само топ моделите им са класа. М3 обаче определено е класа и нестабилност в задният мост може да има поради неадекватно управление.

_________________
SUBARULAND Ltd
Диагностика, ремонт, обслужване и tuneup на SUBARU от 2007г насам.
0878 207 541 - Красимир
0899 612 719 - Венци
https://www.facebook.com/redlineoil.bg

Сря Юли 25, 2007 8:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Класа е...един си докара една в града, от последните, златист цвят...в завоите - като каравана. И звука е помия ... 6 цилиндров, редови :smt120 Децата и се радват тука...на мен интерес ми представляваха вентилираните, перфорирани, огромни дискове - нищо друго.

_________________
All-Wheel-Drive

Сря Юли 25, 2007 10:37 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 22, 2007 2:38 pm
Мнения: 1787
Местоположение: Белово
Автомобил: Toyota Celica GT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
agent dust написа:
всъщност терминът е DOHC, а не DOCH

да,грешка от моя страна.по невнимание :oops:
ама простено ми е,нося пагон все пак :-D
Impreza '94 написа:
Адските неграмотници - 50% от абревиатурата все пак!

:smt021

_________________
201 HP tunet 3S-GE

Вто Юли 31, 2007 8:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 96 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор