Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Вто Апр 16, 2024 10:07 pm



Отговори на тема  [ 96 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 B9 Трайбека 
Автор Съобщение
звездоброец
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 12:49 pm
Мнения: 1399
Местоположение: София
Автомобил: 4-цилиндрово сешоарче
Телефон: 0898-695-268
Рейтинг: 292
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Ник, смяташ ли че например Туарега дава по-малко дефекти? Просто не ти е работа да работиш по него всеки ден :wink:

_________________
...защото животът не се измерва с броя на вдишванията,
а с моментите които спират дъха!!!

Сря Фев 07, 2007 10:16 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Ма, признай си, че и по пътищата в България има какво да се желае ? Признай си, че и автомобил, целият излят от едно парче титан кобалт, монолитен, дето трябва да е тих като риба.....като го поставиш на Пловдивски пътни условия за три месеца и ще получа лично съобщение (с два реда сЪлзи и два реда сополи).......Nick, пращай линкове (биелетки) за стабилизиращи щанги, шарнири, накрайници........Все неща, дето ние най-малко пари вадим от тях тук ????

Чет Фев 08, 2007 3:57 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 9:16 pm
Мнения: 657
Местоположение: Канада
Автомобил: аутбек 3.0R '05
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Мнение 
Добре сте вие там, тука при нас пътищата са почти като в България. :) Още като се мине границата между двете провинции и се вижда разликата на пътната настилка. Тука ми прави впечатление че сега магистралите ги правят от армиран бетон. Казват че скъпичко излиза, ама било устойчиво.

Чет Фев 08, 2007 5:19 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Ами, без да имам строителен инженер диплома, мога да ти кажа, че не само магистралата ами и улиците са така тук. Няма ли бетон - вятър си ви вее на бяло магаре.
Абе, какво да говорим - толкова години живея тук, толкова данъци съм платил.........как веднаж поне не ми излезна достатъчна причнина една псувня да ударя, по чисто български ? Говорим....за кофти път, кофти знаци, кофти светофари.....нещо кофти. Просто си нямам достатъчна причина да се намуся. Улицата, на която живея, в един момент беше основно подменена, точно до почвата. Това включва асфалта, бетона, бордюрите, дъждарките, всички останали шахти и подробности. Дължина около 3 км. Познай за колко време беше изпълнена операцията. За .....май беше около един месец. Като, забележи, без да спира движението по нея нито за минута и аз без да ударя дори една псувня ????
Даже бях пуснал и специална тема в друг форум, със снимки. Но търсачката не му работи сега и няма да мога да намеря темата.

?????

Чет Фев 08, 2007 5:58 am
Върнете се в началото
Профил
звездоброец
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 12:49 pm
Мнения: 1399
Местоположение: София
Автомобил: 4-цилиндрово сешоарче
Телефон: 0898-695-268
Рейтинг: 292
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
СЪжелявам че се отлконявам от темата, ама виждам че се завръзва дума...ама пътищата са прекрасни бе! С колелото мога да си скачам като на специално построена писта...колите се движат бавно, заобикалям ги, карам си по средата...и никой нема време една псувня по мен да каже, защото са заети с изразяване на респект към пътищата :lol: :lol: :lol:

Направо незнам дали ще доживея да имаме пътища като хората :roll:

_________________
...защото животът не се измерва с броя на вдишванията,
а с моментите които спират дъха!!!

Чет Фев 08, 2007 8:28 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Да се върнеме на разглобената Трайбека от преди няколко дни. Този интериор, дето се вижда на снимката, колегата го рендоса до кокал. Всичко това, което се вижда насреща. САъбрал е всичко и колата е издадена, дефекта приет за поправен. Аз я карах преди, но нищо не чух. После той я прави. Целия панел/табло/dashboard, се хваща с болтове и гайки до където може. Най-трудната и недостъпна част, което е точно линията под стъклото, се щраква на щипки обаче. Щипката лежи в отвор от купето и издатък от таблото трябва да влезне в нея. Според колегата щипката е била стегната в таблото, но хлабава в отвора на купето.

А в същия момент дойде и бюлетин за приблизително подобен шум, идващ от коша на двигателя, в близост до колоната на десния амортесьор. Този шум не съм го чувал обаче и не мога да го опиша. Но е на около 20 см от там където е бил шума на таблото.

????

Пет Фев 09, 2007 1:56 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори с цитат
Здравйте!
Аз съм нов в този форум, но не и на собственик на Субару. Преди две години си купих нов Ouback, а от един месец имам и нова Tribeca от Канада. Та в момента съм с две коли. Страшно съм доволен от Outback-а, но удобството на Tribeca-та е голямо. Сега чета за проблемите на Tribeca-та и съм мслко притеснен. Надявам се моята кола да не е сглобявана от същият американски индиец или китаец :D

Сря Фев 14, 2007 9:59 pm
Върнете се в началото

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
А добре дошъл ! Къде си в Канада ?

-------------------

Нямам време за повече отговори сега, излизам до две минути за доктор и после ......Зарезан

Сря Фев 14, 2007 10:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори с цитат
Мнение 
Вече не живея в Канада.
Иначе бях в Торонто. Сега живея в Пловдив.

Сря Фев 14, 2007 10:26 pm
Върнете се в началото

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Да, за теб бях чувал няколко пъти, но така и никога не те видях кой си. Язък че си пловдивчанин. И ако се окаже,че сме се знаели още от преди Канадата.....ще е кофти, поне за мен.

Чет Фев 15, 2007 4:21 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори с цитат
Мнение 
Е, аз бях за малко в Канада....живях там около година, но мойе и да сме се познавали от преди. Светът не е голям :D

Чет Фев 15, 2007 11:33 am
Върнете се в началото

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Познавам Антон, пловдивчанин, но той беше за около 2 години тук и това беше '90 '91.

???

Чет Фев 15, 2007 12:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори с цитат
Мнение 
Не, не е този. Аз бях в Канада през 2000 и след това ходих там няколко пъти за по малко. Последния път беше Октомври и Ноември миналата година..

Чет Фев 15, 2007 1:31 pm
Върнете се в началото
Отговори с цитат
Мнение 
Здрасти Nick,

Като чета какво си писал за Трибеката вийдам, че не си очарован от нея. Аз лично я имам от един месец и засега съм доволен. Положителните неща са интериора естествено (все още нищо не тропа и не шуми), много екстри и вози по-добре от Аутбека. Отрицателните засега откривам само едно-малко повече харчи от нормалното- 17 градско, 11,5 извънградско. Ако я сравнявам с Аутбека по стабилност, дори и по бързина Аутбека има известно предимство, макар че е с 2,5 литров двигател, но може би защото е и стандарт. Малко ми е криво, че ще трябва да продам Аутбека, все пак е на 50000 км и още е в гаранция, но като че ли екстрите на Трибеката малко ме разглигавиха :-). Има само едно нещо в Аутбека, което не ми харесва. При завой надясно и наляво, когато предните гуми нямат добро сцепление (особено на паваж) се чува някакво тропане. Ходил съм и в стария и новия сервиз на Субару тук в България, но не можаха да ми кажат точно каква е причината. казаха само, че и при други коли е така. Ти имал ли си такъв случай?

Чет Фев 15, 2007 11:59 pm
Върнете се в началото
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
И при мен макар и рядко се появява посочения шум-при завой на неравен път.Намерих информация която,може да има общо със случая:

http://www.thel7.com/TSB/02-98-05.pdf

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Пет Фев 16, 2007 4:14 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори с цитат
Мнение 
Наистина е много дразнещо. И на мен ми казаха, че може би е от рейката, но така и не се реших да я пипат. Друг проблем е, че при потегляне на първа се получава едно потреперване, сякаш нещо се мъчи съединителя

Пет Фев 16, 2007 12:04 pm
Върнете се в началото

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Outback-Fan написа:
Мисля да го покажа в сервиза, макар че не очаквам да има някакъв ефект. Не вярвам да го покажат на гърците и от там да разрешат ремонта :)


Що да не го разрешат ? Те ако са законно в системата няма причина да не го разрешат. Колата си попада във рамките на VIN-a и поправката бива автоматически упълномощена. Друг е въпроса Българския представител на каква основа е в цялата игра. Къде той заявява всички гаранционни поправки, коя инстанция по-горе ги плаща, коя ги упълномощава когато това е нужно. Иначе когато колата попада в бюлетин или в кампания ..... поправката бива автоматически оторизирана. Не можеш да поправиш и да бъдеш платен два пъти. Това е разликата. Защото това си остава в системата (Subaru Warranty Claims) на досието на колата и не може повече да подменяш тампони двигател.

Пет Фев 16, 2007 12:56 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Цитат:
Аз не се решавам да пипат рейката, защото искам да е доказано, че е от там проблема. Не ми се ще да сменям или ремонтирам наред, докато тропането не изчезне.


Абсолютно правилна позиция.

Пет Фев 16, 2007 7:42 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
То няма да се влоши, да нарастне. Това си остава все толкова. Каквото и завишение да изпиташ някой ден, ще е в резултат на допълнителни проблеми, но не на този влошен.

:D :D :D :D

Съб Фев 17, 2007 12:30 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Nick написа:
Outback-Fan написа:
Мисля да го покажа в сервиза, макар че не очаквам да има някакъв ефект. Не вярвам да го покажат на гърците и от там да разрешат ремонта :)


Що да не го разрешат ? Те ако са законно в системата няма причина да не го разрешат. Колата си попада във рамките на VIN-a и поправката бива автоматически упълномощена. Друг е въпроса Българския представител на каква основа е в цялата игра. Къде той заявява всички гаранционни поправки, коя инстанция по-горе ги плаща, коя ги упълномощава когато това е нужно. Иначе когато колата попада в бюлетин или в кампания ..... поправката бива автоматически оторизирана. Не можеш да поправиш и да бъдеш платен два пъти. Това е разликата. Защото това си остава в системата (Subaru Warranty Claims) на досието на колата и не може повече да подменяш тампони двигател.


Тоя рекол е за САЩ и за шестцилиндровия мотор.Случайно попаднах на него.Няма как вина да е в системата.А и щом се получава при всички,не може никой нищо да не знае :roll:

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Съб Фев 17, 2007 6:52 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 96 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор