Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Апр 19, 2018 7:18 pm

Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 2 мнения ] 
 Кога е наложителен реглаж клапани на H6 ? 
Автор Съобщение

Автомобил: Subaru Outback H6.0 2001
Отговори с цитат
Здравейте,

Понеже колата ми е на бая км (близо 300к км), и не знам история на реглаж на клапани от предни собственици, се зачудих кога е момента за реглът им ? Цената на реглажа е близка до това да се замисля да я карам колата докато се разпадне и да я продам на части вместо да дам 3000лв + за цялата процедура. Та въпросите са ми:
1. Нужно ли е да се прави основен ремонт на двигателя включващ гарнитури сегменти, легла на клапани и каквото се наложи (+ разбирасе ангренаж/водна помпа ...) т.н. ?
2. Защо не е препоръчително да се прави само реглаж със смяна на повдигачитете, без да се разкоства двигателя ?
3. Кои са симптомите, при които вече е наложително да се прави реглажа ?

В момента нямам проблеми с палене на ниски температури, разхода на масло е към 1л на 10000км, има леко притрисане/дисбалансиране на ниски обороти (което може и да е от свещите, които са сменяни преди може би 50к км или от газовата или от други неясни за мен причини), разхода на гориво е в нормите за H6 поне според мойте знания, нямам misfire (освен при превкючване на газ доста рядко). Вакуумът на входящия колектор е занижен според измерване от вчера.

Мерси !

Чет Мар 29, 2018 3:31 pm
Върнете се в началото
Профил

Автомобил: subaru outback 3.0 H6
Телефон: 0899633010
Отговори с цитат
Здравей колега обади се на този номер (0888135423 ) и човека ще ти отговори казва се Субару Сервиз Павлин
Диагностика, ремонти и обслужване на автомобили Субару

Съб Апр 14, 2018 9:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 2 мнения ]