Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Вто Сеп 17, 2019 10:36 pm

Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 8 мнения ] 
 Subaru Legacy 2.5 - мнения 
Автор Съобщение

Телефон: 0897936726
Отговори с цитат
Здравейте :hello: бъдещи :beer: колеги от няколко дена насам ме човърка това субару http://www.cars.bg/u815132 и ме интерисуват няколко неща:

1. С ремак или верига е и има ли го в двата вариянта?
2. Четох някаде нещо за въздушно окачване с такова ли е + съответно и - , както и има ли го в двата вариянта с нормално амортисьорно окачване?
3. Нещо по специфично за двигателя бях чел че прегрявали и 90% от колите имали проблем с главите вярно или невярно, като цяло разбрах че е сполучлив двигател?
4. Ръчка или автомат - колата ще се кара на ГАЗ - има ли огромна разлика в разхода м/у ръчка и автомат, както и за проходимоста?
5. Вярно ли е че VDC функцията не може да се изключи? И за какво служи точно - доколкото разбрах предотвратява хлъзгането на спиращите колела в завоя? Нещо като ESP?
6. Какво да оглеждам по колата при покупката и?

Ще съм много благодарен на всички отзовали се своевременно защото като се знам може и да съм я взел преди Вашите отговори :)

Пет Окт 05, 2012 2:08 pm
Върнете се в началото
Профил

Автомобил: Lexus IS 200
Отговори с цитат
Привет, хубав избор си направил. А относно въпросите ти - двигателя е с ремък, тази кола на снимката е с въздушно окачване поне фабрично и ме съмнява някой швейцарец да го е сменял. Няма двигател, за който ако не се грижиш да не прави проблеми, така, че всичко зависи от предишния/те собственик. По принцип гарнитурите на главите рано или късно протичат и трябва да е сменят - хубаво е да се има в предвид при покупка - смяната им не е евтина. Иначе боксера е корав и при добра експлоатация е способен на чудеса. Голяма разлика в разхода м/у автомат и ръчка няма, но автомата е малко тромав, но пък си е кеф. Моя съвет е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО закарай колата на доверен майстор - ще те те ориентира за проблемите на колата - като всяка марка си има своите болести и евентуално бъдещи неотложни разходи. Имай в предвид, че слагането на газ и пълното обслужване - ремъците, всички масла, ролки, водна помпа + прехвърляне, застраховки и данък и т.н. ще ти стъпи към 3000 лв.

Пет Окт 05, 2012 2:30 pm
Върнете се в началото
Профил

Отговори с цитат
Благодаря ти колега за бързия отговор =D> :) , а можеш ли да ми кажеш приблизителна сума за пълното обслужване - ремъците, всички масла, ролки - 700-800 бях чел също някаде?

А защо и водна помпа?

Ти ползваш ли ГАЗ? Свалих табличката с разходите пише 10-11 газ имаш ли наблюдения ако не газ какъв е разхода на бензин?

Пет Окт 05, 2012 2:38 pm
Върнете се в началото
Профил

Автомобил: Lexus IS 200
Отговори с цитат
10-11 газ евентуално на дълго, аз в София под 13.5 не съм падал никога. Само на бензин не съм карал, но на другите автомобили, които съм имал обикновено коефициента е бензина по 1.1. Имай предвид също, че колко и добра да е газта се усеща разлика в мощността, особено, когато колата е натоварена. Обслужването е толкова, зависи естестено от това и какви консумативи слагаш. Водната помпа се сменя обикновено, защото самата помпа струва дребни пари, ако се наложи обаче последваща евентуална смяна работа е доста.

Пет Окт 05, 2012 4:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Отговори с цитат
Имам същата, разхода е 15/11-13 зависи с колко карам извънградско и дали пускам климатроника и автопилота, по 1 кило на всеки от тях дига.
Иначе, приготвяш за обслужване и каско около 2К за, газ още 1К ако искаш , но ще поискаш с тая цена на бензина.
Приготвяш си и едни 600 лв. за нови гуми за предните възглавници , това по натам обаче ако са читави.
И едни 500 лв. за др. тампончета,биелетки, кабелчета, свещи и др.,
все пак колата е 2000 г. ,а швейцарците не са най- добрите стопани.

П>П Сега загледах в снимките , странно е че на всички колата е дигната на хай, това не нормалната височина, но понякога така възглавниците не спадат сутрин :D, ма може и да съм мнителен.

Пет Окт 05, 2012 4:42 pm
Върнете се в началото
Профил

Отговори с цитат
Да разбирам ли че означава че с въздушните възглавници се реголира височината на автомобила на степени това не го знаех ;) :good: :beer:

Пет Окт 05, 2012 5:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Toyota, Volvo, Legacy 2.5 GT
Отговори с цитат
Да, но за кола на такава възраст и такъв пробег далече не плюс. Кърпенето на проблемните предни гуми е временно решение. Принципно се подменя цялото окачване с обикновено - този път съм извървял и в момента продавам моята, виж я ако ти влиза в бюджета. ;)
viewtopic.php?f=12&t=12012

Пет Окт 05, 2012 11:50 pm
Върнете се в началото
Профил

Отговори с цитат
Здравейте!
Нов съм в този форум... Проявявам сериозен интетес към Subaru Legacy 2.5i автомат.
Знам, че в този форум има 10000 коментара относно този модел, но в момента имам страшно много ангажименти и не ми оставяа никакво време да се разровя и да придобия представа. Бих искал накратко някой просто да ми изкаже мнение за автомобила, дори отговор като Да или Не, би ми бил от полза!
Благодаря предварително!!!

Сря Сеп 11, 2019 8:59 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 8 мнения ]