Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:57 pm



Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
 Сполучлив ли е дизеловия агрегат на Субару? 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Апр 03, 2015 9:41 am
Мнения: 155
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Honda
Рейтинг: 89
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз навъртях на моя боксер дизел вече 30к км. Като цяло станах доволен ( откъм динамика) едва, когато премахнах ДПФ-а. Чак тогава мотора започна да се чувства и да върви, като 150 коньов. Преди да я купя изчетох целия форум, но въпреки това исках пак дизел. За тези 2 години проблеми не съм имал, само шаш и паника, като ми замръзна на еко обикновения дизел на -10 по време на движение.
Въпреки, че вече е на 224к ( смея да твърдя истински) мисля, че мотора има още доста ресурс. Аз компромиси откъм поддръжка не правя, изглежда и италианеца преди мен също си е гледал колата, както трябва.
Гори ми с една идея повече от предишния 2.2 dCi, но нищо фрапиращо, а и да не забравяме, че все пак е AWD.

Сря Май 03, 2017 8:12 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:55 am
Мнения: 57
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Аз съм с боксер дизел 2013 (както питаше някой), Аутбек с ръчни скорости. Имам колата от нова. За 4 години и 78000 км не съм имал проблеми и съм много доволен. Остава ми още година гаранция. Аз лично не бих си купил повече бензинов автомобил от подобен клас (преди това карах 4-5 години бензиново Субару, 2.0 125 к.с.) поради две причини: разхода и вървежа (на магистрала). От тези километри около 15000 са карани с БГ нафта от "нормалната" (т.е. не от скъпата) зареждана от "нормални" бензиностанции в БГ. Не съм имал проблеми с DPF-a досега, нито пък съм усещал разлики във вървенето спрямо немската нафта. Карането е било основно извън града.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сря Май 03, 2017 11:52 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 9:43 pm
Мнения: 282
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В сръбско. (При ограничение 80км/ч). (с 5ма души и багаж до горе)


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Съб Май 06, 2017 7:44 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 23, 2013 1:19 pm
Мнения: 23
Автомобил: Subaru Forester Diesel
Рейтинг: 4
Нов фен
Отговори с цитат
:D Много яко, по дизела плюят само хора които карат я 2,5 я 3л. на газ. Карам моя Форко вече 3,5г. взех го на 60000+ от първия собственик който го е купил СубаруБГ и вярвам, че километрите са реални (така каза и Любо когато го оглеждаше при покупката). Сега е на ~116000+. за тези километри мога да кажа само хубави неща и като вървене и като разход. Разхода е почти както някой го беше описал по-горе, средния се върти около 7, градско около 8, извън градско 5,6-6. Правил съм си експерименти от нас до вилата (90км) полвината е магистрала, полвината е междуградски път, докарвал съм го до 4,8. Но това си е експеримент! Нормално до там ми дава 5,6-6 (зависи от музиката :) ) като на магистралата карам ~120, после 80-90, без да се юркам много, просто това ми е стила на каране. Проблемите които съм имал до сега... не са много, основня беше ДПФ-а докато не го махнах. Другото, поне по моите критерии са консумативи, съединител, накладки, дискове, масла + филтри регулярно (редлайн или мотул), нещо с датчика на задния деференциал имаше ама не помня, оправиха го при Митака за 20лв.
Вървенето, ами карал съм няколко дизела от 90 до 200 коня. Всичките се карат далеч по-приятно от който и да е бензин на който съм се качвал (включително турбо). Субаруто си върви чудно, когато искаш да изпревариш, изпреварваш, когато му да деш газ ускорява перфектно. Вероятно не е както при STI и Н6 но за 2л дизел си е супер. Това е! Динамиката + разхода + разходите за подръжка... ами живот и здраве и следващата ми кола ще е Субару дизел. Не се заричам, че каквото се зарека че ще направя, винаги става точно обратното ;)!
С моторите евро5(2012) и нагоре не знам да има проблеми с коляновия вал, така че ако си намериш кола която е била добре поддържана, покарай я да видиш дали ще ти допадне, това все пак е субективно и не се колебай. Аз поне не бих :), успех ти пожелавам.

Вто Май 09, 2017 11:41 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 9:43 pm
Мнения: 282
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз предполагам едно Legacy ще дава още по-нисък разход, защото е ниско. Нека да направим сравнение, някой с Legacy дизел да се похвали какъв му е средния разход при 80, 120, 140 и 160.

Ето моите резултати с Форко:

80 - 5/100
100 - 6/100
120 - 7/100
140 - 8/100
160 - 9/100

Вто Май 09, 2017 3:11 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:55 am
Мнения: 57
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Моите с Аутбек:

120 - 5.8-6/100
130 - 6.6/100
140 - 7.2/100
160 - 8-8.4/100

Това е по показанията на километража в колата. Признавам обаче, че имам известни съмнения че километража малко надценява реалната скорост, т.е. когато показва 120 км/ч, вероятно скоростта е по-близо до 115 км/ч и т.н.

Вто Май 09, 2017 4:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
flux2 написа:
Моите с Аутбек:
Признавам обаче, че имам известни съмнения че километража малко надценява реалната скорост, т.е. когато показва 120 км/ч, вероятно скоростта е по-близо до 115 км/ч и т.н.


Какъв аутбек - година?
За километража си прав, разликата е около 7-8% в показанието, гледал съм го с GPS-a
когато показва 140, реално са 130.
(това за 2014/дизел)

При мен, ако карам със 145 на темпомат (София-Бургас-София), разхода е 7.8

Чет Юли 06, 2017 3:03 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:55 am
Мнения: 57
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
За аутбек 2013 дизел става въпрос в по-горния ми пост.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Съб Юли 08, 2017 3:21 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 05, 2010 7:13 pm
Мнения: 218
Местоположение: Trun,Schweiz
Skype: dancho.ch
Автомобил: subaru Impreza 20d Limited S
Рейтинг: 200
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги!
Днес разглеждах вторичния пазар на автомобили в Швейцария и попаднах на една обява която доста категорично отговаря на въпроса "Сполучлив ли е дизеловия агрегат на Субару?"
https://www.autoscout24.ch/de/d/subaru- ... 10%26r%3d5
Ако за някои 420 000 км. са малко, то за мен са повече от достатъчни.
Форито е все още в добро здраве и може да се кара без проблем.
 15

Съб Сеп 30, 2017 7:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
dancho.danev написа:
Здравейте колеги!
Днес разглеждах вторичния пазар на автомобили в Швейцария и попаднах на една обява която доста категорично отговаря на въпроса "Сполучлив ли е дизеловия агрегат на Субару?"
https://www.autoscout24.ch/de/d/subaru- ... 10%26r%3d5
Ако за някои 420 000 км. са малко, то за мен са повече от достатъчни.
Форито е все още в добро здраве и може да се кара без проблем.


На всичкото отгоре е и Евро 4.
Километрите са от значение, но всички знаем, че по-голямо значение има и как са навъртени и за колко години.
Ако колата в чужбина е карана основно по магистрали, с равномерни обороти, с хубава нафта, поддържана с качествени консумативи - тези километри не са чак толкова страшни. А и не знам защо масово хората се лъжат, че 5- годишни коли нов внос от големите Европейски страни са са на по 120-130 000 км, и то дизели, които основно се купуват там за по-дълги разстояния. По-страшен вариант би бил същият автомобил на 180 000 км., но душмански шофиран, и експлоатиран със знайни и незнайни консумативи - най-вече масла.

Чет Окт 05, 2017 4:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 90 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор