Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Съб Май 15, 2021 11:02 am

Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
 Дизел 2008 шум в мотора 
Автор Съобщение

Автомобил: Forester 2.0D 2008
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,
Изчетох доста по темата, и имам въпрос. Субаруто е дизел 2008г. Чува се едно глухо тропане ,което е по-отчетливо при по-високи обороти(около 2000,2500об/мин) Един "Майстор" смени комплект съединител, понеже се усъмни че тропането е от там. В момента ситуацията е следната. Колата се движи, няма проблеми с мощността,съединителя е чисто нов но пустото тропане ме притеснява. Да не са познатите проблеми с блока и коляновия вал?!
Моля за мнения на хора които са имали подобен проблем и са го решили.

Сря Апр 07, 2021 9:44 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: FORESTER SH 2.0 D
Телефон: нула893/624083
Рейтинг: 90
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей, колега.
А маховика смени ли? Ако си го сменил:
Тропането при 2000-2500 оборота - под товар ли е само, или го има и на празни обороти? При натискане на съединителя увеличава ли се? При студен и топъл двигател има ли разлика в тропането?
Мисля си за превъртял на 5-ти лагер или отлепена от блока пета на някой от основните лагри (2, 3 или 4-ти).... което значи, че нещата не отиват на добре....
Ако не си сменил маховика, има вероятност да е от него тропането...

Цитат:
Моля за мнения на хора които са имали подобен проблем и са го решили.

В момента подобен проблем и аз решавам, струва ми вече трети месец чакане и почти колкото още едно такова субару като стойност... ама двигателят би трябвало да стане вечен (железен) след интервенцията... :D ...

Сря Апр 07, 2021 12:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2 мнения ]