Правила за пускане на обяви в раздела


Тук е мястото за обсъждане на дизеловите мотори на Subaru



Отговори на тема  [ 474 мнения ]  стр 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Следваща
 Скъсан колянов вал 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Май 11, 2010 4:31 pm
Мнения: 141
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback 3.6R 2016
Рейтинг: 13
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Направо не е за вярване, но на една моя приятелка Импрезата "умря". Колата е 2009, дизел на 70000 км.! По разказ от нея, както си кара към Пловдив с нормална скорост се чува едно "пук" и до там, всички лампи светнали. Вика пътна помощ и директно в Субару, и днес диагнозата- скъсан колянов вал!!! Там се чудят и се маят- било им за сефте, дали наистина е така не се знае! Много неприятно, но добре, че е в гаранция още, та сега 2-3 месеца и нов двигател! Не бях чувал за проблеми в такъв мащаб с боксер дизела ама......... :(

Вто Мар 06, 2012 4:29 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз не съм чул някъде да е изобретена кола, която да е "перпето-мобиле".Ако има такава, веднага си я купувам. :good:
Малко извън темата...На мен ми се е случвало да "скъсам" колянов вал на корабен двигател. Живота ми се скъси тогава с много години .Предсатави си нещото, което тежи над 100 тона, да "изпращи". Паниката е пълна.Добре че бяхме близо до бряг.Кораба беше на 8 месеца. Одобрен и сертифициран от Loyds Register (корабния КАТ), и въпреки всичко, се случи нещастие.
Но както и да е.Щом жената е жива и здрава, другото ще се оправи. :good:
П.П. А дори и на мен да ми се случи нещо подобно, ще се нервирам известно време и пак ще си взема Субару.
Поздрави. :)

Вто Мар 06, 2012 10:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Случва се на какви ли не автомобили. Преди няколко години един познат скъса вал на опел омега дизел - бмв мотора. Идва при баща ми, който е монтьор на ход без никакви проблеми, обаче със страшно тракане. Вика тука от 5-6 дена нещо се разтрака, ама не мога сега да я оставя, че много работа - вика над 130-140 спира да трака. И си покара още няколко дни само извънградско, дойде си на ход и като свалиха картера - вала на 2. Ама това значи ли, че е масов проблем на бмв/опел? Аз пък знам човек с Б13-ка 2.5, който си дойде от пловдив с 5-600 грама масло и му няма нищо на боксьора?!?

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.
 6

Вто Мар 06, 2012 10:25 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това е втория случай за който чувам. :( Преди няколко месеца в Субару Варна пак имаше дизелов мотор със скъсан колянов вал на подобни километри. Странна работа...

Сря Мар 07, 2012 10:04 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 10:14 am
Мнения: 1880
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2.0
Рейтинг: 119
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Коляновият вал на Субару е доста по-къс от на редовите и V - образните двигатели, да не кажа и 1/2 по-къс, няма баланси и противотежести, като се прибави, че е изработен от най-яката стомана (Cro-Mo) - отговора е само един - няма такава сила в колата, та да го скъса това беслеме. :giggle:
Не вярвам двигателя да е отварян, сложили са му тази диагноза за по-лесно. Я скъсан болт или нещо друго.Снимки моля.. :giggle:

_________________
FSG - Alexander doesn't tested, but Yco did it!
Нека вън да веят бури, ...а ний до дъбовото бури!

Сря Мар 07, 2012 11:02 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 6:08 pm
Мнения: 1159
Местоположение: София
Автомобил: с EWG
Рейтинг: 379
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз съм на това мнение :good: Само веднъж съм срещал подобен проблем при Аутбек дизел в subaruoutback.org , предизвикан от дефектен лагер на коляновия вал.

И разбира се че официалните сервизи търсят или научават в последствие от FHI причината, друг е въпросът какво съобщават на клиента. Смяна на гаранционен двигател е огромен разход за FHI, затова всичко се изпраща до тях за подробен анализ, след това следват инструкции към локалните дилъри.

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bigdinch.mobile

Сря Мар 07, 2012 1:17 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 1:16 pm
Мнения: 899
Рейтинг: 266
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тя цялата история е съмнителна - както си кара някой към Пловдив - изведнъж - пук, те такова пук нема - ако се скъса колянов вал при нормално каране - няма да е пук - ами мотора ше изкочи от коша. Какво са казали в сервиза е едно, какво е станало е друго

Сря Мар 07, 2012 1:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И е малка вероятността да се скъса под прав ъгъл - по-често се къса диагонално и няма да спре отведнъж.

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Сря Мар 07, 2012 3:03 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Май 11, 2010 4:31 pm
Мнения: 141
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback 3.6R 2016
Рейтинг: 13
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колеги, това което разказвам е по думи на приятелка. Не съм специалист,нито тя е специалистка, нито съм бил там. Диагнозата е поставена в сервиза и моля Ви не поставяйте думите ми под съмнение, не си измислям интересна история за уплътняване на времето :good: . Съмнението относно точната диагноза е съвсем друго нещо, което аз не мога да коментирам! Поздрави!

Сря Мар 07, 2012 3:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 13, 2010 10:07 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Рейтинг: 96
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Точно съмнението в думите на официалния сервиз обсъждаме, според мен никой не поставя твоите думи под въпрос :good: Като ползвател на такава кола и аз съм притеснен и най-вече бих искал да знам може ли да се направи нещо, за да се избегне подобен сценарий :pardon:

Сря Мар 07, 2012 5:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 10:14 am
Мнения: 1880
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2.0
Рейтинг: 119
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз също не визирам колегата fliyng pig, но обикновено най-честите случаи споменавани са за развит болт на шайбата на КВ или прецакана шпонка на същото място и оттам ставало мелето. Дори срещнах само един случай в САЩ :giggle: при изтекла гаранция в годините, но не в километрите, че уж е счупен КВ на око поставена "диагноза" от представителството им и след дълги разправии от Япония им наредили всеки да плати по равно или 1/3 от щетите, сиреч по 1600 долара на калпак - разпределението е: Субару, сервиза и собственика, и след това го питат, каква беше повредата, но има само мълчание............е споразомението си е споразумение, но не вярвам да е счупен КВ, явно е някоя от споменатите простотии.

_________________
FSG - Alexander doesn't tested, but Yco did it!
Нека вън да веят бури, ...а ний до дъбовото бури!

Сря Мар 07, 2012 7:45 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Май 11, 2010 4:31 pm
Мнения: 141
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback 3.6R 2016
Рейтинг: 13
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Не съм Ви разбрал правилно колеги относно съмненията, извинявам се!

Чет Мар 08, 2012 2:45 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 03, 2012 3:12 pm
Мнения: 72
Автомобил: outback
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Нормалното каране на Тейка е с около 200км/ч.Та за тези 70000 км колата е експлатирана на макс.От сервиа казват че вала бил дефектен.

Чет Мар 08, 2012 3:59 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 10:14 am
Мнения: 1880
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2.0
Рейтинг: 119
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На дизела, не стига, че е по-къс, ами е и по-дебел, като на Малчев, както казва Буров :giggle:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
FSG - Alexander doesn't tested, but Yco did it!
Нека вън да веят бури, ...а ний до дъбовото бури!

Чет Мар 08, 2012 5:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 13, 2010 10:07 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Рейтинг: 96
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ицо от къде ги вадиш тия неща, разбиваш ме :bow:

Чет Мар 08, 2012 5:19 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Май 11, 2010 4:31 pm
Мнения: 141
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback 3.6R 2016
Рейтинг: 13
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
dodicha написа:
Нормалното каране на Тейка е с около 200км/ч.Та за тези 70000 км колата е експлатирана на макс.От сервиа казват че вала бил дефектен.


Между другото много си прав за Тейка ама..........лош късмет!
 8

Пет Мар 09, 2012 3:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 01, 2010 7:34 pm
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Skype: miro461
Автомобил: Subaru Forester 2.0D 2H(Мечо)
Рейтинг: 236
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз пък приемам друга хипотеза, която може да се окаже вярна! Бях чел някъде в Субару бюлетин, че високите обороти ~5000 на дизела ,могат да разрушат двигателя. Я си представете сега че сме на магистралата и си караме с 170 на шеста . По някаква причина набиваме пета предавка , за да изпреварим Q7 , да ама в бързината набиваме ТРЕТА ](*,) !!! Чак ми изтръпнаха зъбите докато пиша :D . Не знам коя шпонка и кой вал ще издържи подобно натоварване. Естествено мога да греша и да се надявам моя вал да е корав :beer:

_________________
Отначало момченцата се интересуват от коли , а момиченцата от кукли. По-късно ролите се разменят!
It's all we'll drive- Subaru

Вто Мар 13, 2012 7:19 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 1:16 pm
Мнения: 899
Рейтинг: 266
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
mirovarna написа:
Аз пък приемам друга хипотеза, която може да се окаже вярна! Бях чел някъде в Субару бюлетин, че високите обороти ~5000 на дизела ,могат да разрушат двигателя. Я си представете сега че сме на магистралата и си караме с 170 на шеста . По някаква причина набиваме пета предавка , за да изпреварим Q7 , да ама в бързината набиваме ТРЕТА ](*,) !!! Чак ми изтръпнаха зъбите докато пиша :D . Не знам коя шпонка и кой вал ще издържи подобно натоварване. Естествено мога да греша и да се надявам моя вал да е корав :beer:


Преди да се потроши вала - доста други неща ще сдадат багажа, а тоз наистина изглежда по-масивен от турбо вала, който, повярвай ми, е на по-големи натоварвания и там ръгането от 5/6 на трета е ежедневие и то в диапазона 7-8 000 оборота. Ама знае ли човек...

Чет Мар 15, 2012 10:33 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 10:13 am
Мнения: 831
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5 CVT Limited
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
bubaru написа:
Това е втория случай за който чувам. :( Преди няколко месеца в Субару Варна пак имаше дизелов мотор със скъсан колянов вал на подобни километри. Странна работа...


Там исторята не е на нормално каране...

Тва докато не го видя не го вярвам... Освен това всеки казва, че е карал нормално като стане беля :)

А за сервиза в София, веднъж ходих, исках антифриз да си купя и се мъчеха да ми набутат някаф ARAL..., даже цвета му май беше различен. Аз му казвам на тоя, че оригинален ми трябва, а той ми разправя че не ползват оригинален а ARAL. От тогава за там имам особенно мнение... Даже 1 табела нямаха тогава за сервиза, мизерници. Не им вярвам на тия там хич.

Чет Май 10, 2012 2:53 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Пак тъжна новина от преди час. :cry: На колегата bekas6621 му блокира двигателя.Разказвам по негови думи. На път от Бургас за Варна, малко преди магистралата се чува същия "пук". Двигателя спира и неможе да завърти по никакъв начин. На таблото нищо не е светнало. Извикана е пътна помощ и е закаран до Субару Варна. Там се опитват на ръка да завъртят двигателя, но безуспещно. Първата и май основна причина която установяват е скъсан колянов вал. Не е на 100% сигурно, но до седмица ще се разбере. Колата е имала масло и сменени консумативи. Дизел на около 85 000 км. И по-лошото е, че е извън гаранция.
Ще ви държа в течение, какво е станало с моя приятел.

Чет Сеп 13, 2012 1:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 474 мнения ]  стр 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ваката и 4 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор