Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:50 pm



Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
 Смяна на ролки 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 9:55 pm
Мнения: 178
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2008 2.0 TD
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте колеги. Бихте ли ми казали на дизела кога се сменяват ролки, ремъци и кои? От известно време ми се чува че подсвирва ролката с обтегача която е. Един път докато си подсвирваше я натиснах с ръка върху планката на която лежи и при натиска спря. После като я пуснах пак подсвирваше. Преди няколко дни я чувах доста, днес примерно не свири. При подаване на газ пък ми се чува че ручи някоя ролка от дясно. Форестъра ми е на 62000 км. Ремъка изглежда много добре. Няма никакви напуквания.
Поздрави.

Пет Юли 13, 2012 11:51 am
Върнете се в началото
Профил
Think. Feel. Drive.

Регистриран на: Сря Фев 18, 2009 11:36 pm
Мнения: 1844
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Outback H6
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ремък се сменя на 105000км, за ролките не знам.
Дрънни в субару-варна примерно и ще ти кажат.

П.П. Скоро ще ги правя 105к км и ще докладвам.

_________________
If in doubt, FLAT OUT!

Пет Юли 13, 2012 1:18 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Малко уточнение за ремъците. Задвижващите ремъци (с изключение на ангренажния ремък) се инспектират на всеки 15 000 км. А на 160 000 км пълна замяна, ако не са накъсани, напукани и т.н. се сменят и по-рано. Това се отнася и за бензиновите и дизеловите мотори.
На 105 000 км се сменя ангренажен ремък на бензиновите .
На дизеловите не се проверява и подменя веригата за задвижване на разпределителните валове, понеже двигателят е оборудван с автоматичен регулатор за натягане. Ако веригата има проблем тогава се заменя. :good:

Чет Сеп 13, 2012 12:21 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Инфо за ролките и ремъците. Както съм писал в предния пост (точно преди две години), замяната им става на 160к по инструкция. Но при мен се раздрънчаха на 98 700. Смeних лагер на ролката на климатика, обтягащата ролка с обтегача и ролката на алтернатора плюс ремъка. Водната помпа си е добре, но в багажника е новата и е на st/by. След малко ще я прибера, да не хване крака... :D
Всичките дефектирали части са интернационално производство. А уж трябва да са оригинални ( от както е станал Форко кола)! Лагера на ролката на климатика е японски (NSK)- заменен от същата фирма, обтягащата ролка с обтегача е словашка, ремъка-германски и като за капак ролката на алтернатора от Китай! :facepalm: Къде е японското в тази кола? Само двигателя ли? Няма ли в Япония алтернативни части, на тези? Големи обиколки на света прави всяка част до като се вмъкне в автомобила.
Но тази китайската ролка ме вкара в размисъл какво карам, Great Wall или Subaru. :shock:
Да, знам за пазари, маркетинг и т.н., но това е недопустимо за "оригинална" част.
Прав е Миро (от сервиза във Варна, в бившия хлебозавод), че всичко неяпонско си заминава!
Едно успокоение, водната помпа е с надпис Subaru Made in Japan. :beer:
Прикачени файлове:
photo 2.JPG
Прикачени файлове:
photo 3.JPG


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Сеп 11, 2014 7:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 01, 2010 7:34 pm
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Skype: miro461
Автомобил: Subaru Forester 2.0D 2H(Мечо)
Рейтинг: 236
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тони , не виновна марката ни! До колкото знам , за да се продава една Японска кола в Европа, трябва да има Европейски части до 20% в нея! Този китайския лагер е Германската марка INA. Просто немеца си е изнесъл производството там и продава "Евтопейска част" . И на мен ми замина обтегача INA на пистовия ремък (150лв с отстъпка) . Също сдаде багажа електрониката на ABS -a ,BOSCH разбира се!

_________________
Отначало момченцата се интересуват от коли , а момиченцата от кукли. По-късно ролите се разменят!
It's all we'll drive- Subaru

Чет Сеп 11, 2014 9:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Прав си Миро! Но поне ролките да бяха на равнището на FAG или SKF. INA даже и в моята професионална практика не съм ги изполвал. :rtfm:

Пет Сеп 12, 2014 6:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 17, 2010 10:44 am
Мнения: 2539
Местоположение: варна
Автомобил: Н6'08SUBARcharged RAPTOR
Рейтинг: 179
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
tony написа:
Прав си Миро! Но поне ролките да бяха на равнището на FAG или SKF. INA даже и в моята професионална практика не съм ги изполвал. :rtfm:


неможеш ли другия път да си ги избиеш тези китайските и да си набиеш български SKF!!!
на мен ми пратиха ремонтен комплект за моя компресор-3 лагера (SKF made in bulgaria )и един ремък от пералня (някаква немска марка,пак маде ин БЪлгария) за 300АУ$...умрЕх от смЕх

_________________
ако пътят пред нас свърши,нека го направим..

Пет Сеп 12, 2014 8:27 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На дизелите не знам как е, но за по- старите EJ мотори сега продават пластмасови ролки. Моята е стара метална, на която се избива лагерчето и се сменя с koyo за 4,40лв. Това е почти 20 пъти по-евтино от нова пластмаса.
:)

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пет Сеп 12, 2014 8:38 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
valadares написа:
неможеш ли другия път да си ги избиеш тези китайските и да си набиеш български SKF!!!
Едва ли? Е как няма да ти вземат такава цена, дори още трябваше- караш H6, и сме в EU все пак... :D ROFL

Пет Сеп 12, 2014 8:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 15, 2008 10:24 pm
Мнения: 237
Рейтинг: 130
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
tony написа:
Прав си Миро! Но поне ролките да бяха на равнището на FAG или SKF. INA даже и в моята професионална практика не съм ги изполвал. :rtfm:
Много е стара книгата която прелистваш в професионалната си практика колега .. ;)
Ина и Фаг отдавна са едно и също нещо, даже и продуктите са им под един и същи парт номер ..

_________________
---------------------------------------
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА .....ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА......

Съб Сеп 13, 2014 8:02 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
martod написа:
tony написа:
Прав си Миро! Но поне ролките да бяха на равнището на FAG или SKF. INA даже и в моята професионална практика не съм ги изполвал. :rtfm:
Много е стара книгата която прелистваш в професионалната си практика колега .. ;)
Ина и Фаг отдавна са едно и също нещо, даже и продуктите са им под един и същи парт номер ..
Колега martod взех си бележка и проверих написаното от теб, просто за информация. През "далечната" 2003 INA и FAG създават, "Schaeffler Group" , а не стават един бранд. FAG си остват основни доставчеци в тежката индустрия, но имат и производство и в леката. Както виждаш и на снимката по-горе, не е записано INA/FAG или Schaeffler . Всеки е специялизиран в дадена сфера. Няма как да се пренапишат ремонтните инструкции на даден механизъм (примерно в корабостроенето) защото две имена са се обединили в групировка. ;) Ние, работим с FAG, SKF, Koyo, NSK и някои корейски фирми. Когато правим заявка за даден лагер (spare part) към Purchasing Department на фирмата, с един и същ парт номер, са пристигали описаните по-горе марки. Лагер INA не ми е доставян, освен онзи ден, когато сменях ролки.
INA и FAG си имат производство в Германия, но китайското е къде, къде по-близо до Япония! :D
Поздрави!

Съб Сеп 13, 2014 11:56 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 26, 2011 6:28 pm
Мнения: 205
Местоположение: Gorna Oriahovitsa
Автомобил: Legacy diesel
Рейтинг: 59
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Извинете за спама, tony, в други теми писах, колко разочарован бях, когато видях компонентите на аудио системата в моето Субару. Китайски, евтини, наистина подигравка. Икономиите, които японците правят ще им излязат през носа.

Нед Сеп 14, 2014 8:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 15, 2008 10:24 pm
Мнения: 237
Рейтинг: 130
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
tony написа:
Колега martod взех си бележка и проверих написаното от теб, просто за информация. През "далечната" 2003 INA и FAG създават, "Schaeffler Group" , а не стават един бранд.
Така е, но продуктите им са на абсолютно еднакво равнище, а ти по горе говориш за различни равнища и с лека ръка отхвърляш ИНА като ниско качествен продукт , за това беше и репликата ми към теб .. ;)
Пък и погледни от хубавата страна на нещата, виж по горе на ролката ти колко хубаво се римуват Ина и Чина .. :D

_________________
---------------------------------------
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА .....ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА......
 15

Пон Сеп 15, 2014 8:05 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 05, 2010 7:13 pm
Мнения: 218
Местоположение: Trun,Schweiz
Skype: dancho.ch
Автомобил: subaru Impreza 20d Limited S
Рейтинг: 200
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте Колеги :hello:
Ще ползвам тази тема за да питам за подобен проблем появил се при мен. Колата е на 136 000км. и се пови неприятно свирене от тази ролка:
Изображение
оградената с червено. Би трябвало да издържи 160 000км. но не успя :(
Въпроса ми е. Може ли да се смени само лагера или се сменя цялата? На алуминиевото тяло пише, че е от Словакия. Ако някой е провеждал такова "лечение" бих желал да сподели номенклатурата на лагера.
Благодаря предварително

Съб Авг 08, 2015 1:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 01, 2010 7:34 pm
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Skype: miro461
Автомобил: Subaru Forester 2.0D 2H(Мечо)
Рейтинг: 236
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Сменяй веднага браточка! Това е точно обтяжната ролка ИНА ! Ако се раздрънчи още ,ще закъса и пистовия ремък ,както стана при мен.

_________________
Отначало момченцата се интересуват от коли , а момиченцата от кукли. По-късно ролите се разменят!
It's all we'll drive- Subaru

Съб Авг 08, 2015 7:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 05, 2010 7:13 pm
Мнения: 218
Местоположение: Trun,Schweiz
Skype: dancho.ch
Автомобил: subaru Impreza 20d Limited S
Рейтинг: 200
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това, че ще се сменя не подлежи на никакво съмнение. Въпроса е кога? Правих сервиз на 135хил. Дали ще може да издържи до следващия който ще бъде след 8-9 месеца когато колата стане на 155хил? Което е съвсем близо до задължителната смяна. Пистовия ремък е като току що изваден от опаковката. Без напуквания или закъсвания. Ако отида сега в сервиза ще сменят всичко комплект. Тук никой не прави половинчати ремонти защото труда е доста скъп, по 130 CHF на час. А дават и гаранция 1 год за всичко ремонтирано от тях. Не че това ми е проблем, но ще си "изям" едни 20-25хил километра. :(

Нед Авг 09, 2015 9:25 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 01, 2010 7:34 pm
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Skype: miro461
Автомобил: Subaru Forester 2.0D 2H(Мечо)
Рейтинг: 236
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Смени си сам обтегача! Един болт го държи. Това е пистов ремък , не е ангренажен- няма маркери на зацепване. Става за 10 мин.

_________________
Отначало момченцата се интересуват от коли , а момиченцата от кукли. По-късно ролите се разменят!
It's all we'll drive- Subaru

Пон Авг 10, 2015 9:53 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 11:25 am
Мнения: 54
Местоположение: Sliven
Автомобил: Forester Diesel,STurbo,OUTBACKB14
Рейтинг: 4
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте. Предстои ми смяна на въпросната ролка и на двете коли и се чудя дали отново да заложа на "оригинална", след като амортисьорчето й потича след 30 000км, а лагера може и 200000 да издържи....Просто тези ролки са нещо като консуматив. Гледам че има ролки на INA двойно по евтини от оригинала с 2г. гаранция.http://www.autodoc.bg/rezervni-chasti/oem/23769aa020
Има и няколко други опции. Ако някой е ползвал, моля да сподели опит.

Вто Яну 17, 2017 12:49 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 11:25 am
Мнения: 54
Местоположение: Sliven
Автомобил: Forester Diesel,STurbo,OUTBACKB14
Рейтинг: 4
Нов фен
Отговори с цитат
Днес ми дойде ролката на Ина Словакия за 112лв. срещу 380 за оригинала....Всъщност става дума за една и съща ролка, с един и същ сериен номер предлагана под един куп търговски марки...снимките са умишлено от страната без серийни номера. Две години гаранция, от която вероятно ще се възползвам този път...

Сря Фев 22, 2017 10:52 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 11:25 am
Мнения: 54
Местоположение: Sliven
Автомобил: Forester Diesel,STurbo,OUTBACKB14
Рейтинг: 4
Нов фен
Отговори с цитат
Последно за моя изненада ми предложиха същата оригинална ролка INA в магазин в Сливен за 76лв.-Autohelp, понеже са директни вносители. От 76 до 380 си е точно 500% надценка...

Сря Мар 07, 2018 12:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 39 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор