Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:35 pm



Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
 коя е най добрата нафта за Боксер Дизел? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 05, 2014 4:23 pm
Мнения: 263
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.0 2006
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
С BDC-то и аз доста километри съм навъртял. Не съм имал проблеми, та може би е вършело работа :)

Чет Яну 12, 2017 2:10 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 11:25 am
Мнения: 54
Местоположение: Sliven
Автомобил: Forester Diesel,STurbo,OUTBACKB14
Рейтинг: 4
Нов фен
Отговори с цитат
При мен: Форестър дизел еуро4 двигателя- без значение от вида на нафтата,няма проблеми освен чукане на студен двигател, което се елиминира със добавка на Бардал.
Аутбек - еуро 5 двигателя- Поради по ниската температура на изгаряне на твърдите частици (пасивни регенерации на ДПФ) с цел да не се прегрява и чупи мотора, имам проблем с всички нафти с изключение на В-пауър нитро +. Колата става мудна по време на пасивните регенерации, с голям лаг и редовно светва лампата за активни регенерации. През зимата с добавка от бардал се елиминира чукането при студен двигател. Вече година В-пауъра ме спира да разкарам ДПФ-а.

Вто Яну 17, 2017 1:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 23, 2017 12:00 am
Мнения: 6
Местоположение: София
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
-1 за прехваления Авио дизел на Еко! Желира ми се при -12 с пълен до горе резервоар.
Пуснах им оплакване на сайта, даже не ме напсуваха. Управителката на бензиностанцията точно на кръстовището Ожна дъга и Борис ми вика:
"11 тона авио съм продала за 3 дни, вие сте първият, който се оплаква." Лично тя слагала добавката на място...май обаче в нейната кола, а не в подземния резервоар!
Вече слагам ОМВ макс моушън.

Сря Яну 25, 2017 12:40 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
интересно за ЕКО - точно в най-големите студове спирам на едно софийско Еко,
казвам на човека да ми сипе от тоя мега-дизел - той отговаря "ами не го продаваме сега, спряхме го. така каза шефа"
каква е причината остава загадка, но сипах обикновен.

иначе и аз сипвам само OMV.

като цяло нямам проблеми с паленето при -5 / -8 градуса;
първите 5-10 секунди след като запали трака като стар Белаз, после се оправя.
Не знам доколко е нормално това...
Ще ми е интересно пак да паднат температурите до -15 / -20, да видим.

Нед Яну 29, 2017 8:15 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 7:20 pm
Мнения: 781
Местоположение: София
Рейтинг: 223
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
tarambuka3500 написа:
казвам на човека да ми сипе от тоя мега-дизел - той отговаря "ами не го продаваме сега, спряхме го. така каза шефа"каква е причината остава загадка, но сипах обикновен.

Колега уточни си за кой шеф става въпрос, защото аз в идентична ситуация, само че бензин 96 екстра форс на Петрол, тук във Варна ми казаха, че вече не го продавали :-? .И си заредих 95, след което обиколих половин България и се оказа, че навсякъде си продават 96.Та може да е шефа на конкретния обект (бензиностанция), да е решил така, а не като цяло. Или е някаква местна, локална (тъпа ) политика, но както и да е.

Пон Яну 30, 2017 2:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
DDD написа:
tarambuka3500 написа:
казвам на човека да ми сипе от тоя мега-дизел - той отговаря "ами не го продаваме сега, спряхме го. така каза шефа"каква е причината остава загадка, но сипах обикновен.

Колега уточни си за кой шеф става въпрос

"шефа" на бензиностанцията

Пон Яну 30, 2017 8:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор