Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:22 pm



Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
 коя е най добрата нафта за Боксер Дизел? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Привет хора-

а коя е най добрата нафта за Боксер Дизел?

че да знам какво да сипвам.
Зима иде :)

Чет Ное 19, 2015 6:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз сипвам само Макс моушън ОМВ и още е тих мотора.

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Чет Ное 19, 2015 8:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 01, 2010 7:34 pm
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Skype: miro461
Автомобил: Subaru Forester 2.0D 2H(Мечо)
Рейтинг: 236
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ведомствената [emoji12]

_________________
Отначало момченцата се интересуват от коли , а момиченцата от кукли. По-късно ролите се разменят!
It's all we'll drive- Subaru

Чет Ное 19, 2015 9:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
OMV Max motion

Чет Ное 19, 2015 9:38 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Апр 03, 2015 9:41 am
Мнения: 155
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Honda
Рейтинг: 89
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Сипвам румънска нафта, от бензиностанция на транспортна фирма ПИМК ( за Пловдив става въпрос). Откакто наливам от там спря да се задръства DPF-а. Иначе с Лукойл, Еко на 4- 5 дни градско бях на магистралата да отпушвам. OMV не съм сипвал от години.

Пет Ное 20, 2015 9:15 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 09, 2011 5:44 pm
Мнения: 144
Местоположение: Gabrovo
Автомобил: Легаси 2,0 D
Рейтинг: 46
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Зареждам само от скъпата на OMV, Лукойл и Ром петрол/обикновена/ .Вече 152000км нямам проблеми

Пет Ное 20, 2015 6:31 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
tarambuka3500 написа:
Привет хора-

а коя е най добрата нафта за Боксер Дизел?

че да знам какво да сипвам.
Зима иде :)
ТУК "палихме" нафтата. :cool:

Вто Ное 24, 2015 8:30 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Чудех се къде да постна това, знам че дизелът не е най-популярен сред нашите автомобили, но може и да е полезно на колеги с други дизелови автомобили. Споделям отговора от Шел България по повод оплакване на приятел заради замръзнала нафта. Разбира се филтъра ли е стар или нещо друго неможем да бъдем сигурно. Но от шел са дали и повечко разяснения относно стандарта за дизела в БГ по БДС изисквания. Слагам го без корекции:
Цитат:
Преди да разгледаме Вашата рекламация, бихме искали да Ви информираме какви са нормативно-техническите изисквания към дизеловите горива, какви процеси протичат в този вид горива при ниски температури и какви могат да се окажат основните причини за неизправната работа на автомобилите, работещи с дизелово гориво през зимата.

Качеството на дизеловите горива е описано в стандарт БДС EN 590. Съгласно този задължителен стандарт качеството на горивата трябва да се подобрява през зимния период (1 декември – 15 април), като точката на затлачване на студените горивни филтри трябва да се сведе до най-малко -15°C (минус петнадесет градуса по Целзий).

Дизеловите горива съдържат големи количества парафинови въглеводороди. С намаляването на температурата на горивата тези вещества преминават от течно в твърдо състояние и в резултат на това се получават утайки от парафинови кристали. Това е нормален процес, характерен за всички дизелови горива. Параметърът, който показва температурата, при която се образуват първите парафинови кристали, се нарича точка на преохлаждане (Cloud Point, CP). Този параметър не е предмет на стандартизация по БДС и с достигането му не се появяват нарушения в работата на автомобилите.
Когато температурата на дизеловото гориво слезе под тази точка (CP), парафиновите кристали стават все по-големи и започват да залепват по стените на резервоара, горивопроводите и горивния филтър. Точката на затлачване на горивния филтър (Cold Filter Plugging Point, CFPP) е температура, при която количеството парафинови кристали, утаени в горивния филтър, става достатъчно голямо, за да предизвика затлачване. В такива случаи до двигателя не достига достатъчно гориво и това може да причини проблеми в работата на автомобила (двигателят може да не запали или да угасне в движение).

През зимата може да се наблюдават проблеми в работата на двигателите, ако не са спазени нормативно-техническите изисквания по отношение на параметъра CFPP. В практиката обаче може да се стигне до ситуации, при които дори с висококачествени горива (с висока стойност на CFPP) може да се наблюдава запушване и прекъсване на работата на двигателя. Има фактори, които нямат нищо общо с качеството на горивото, но които също може да причинят затруднения в работата. Те включват

1. Замърсен горивен филтър
При нормална експлоатация примесите в горивата, се улавят от горивния филтър. Когато филтърът се замърси, достъпът на гориво към двигателя се ограничава. Освен това, уловените от филтъра частици създават условия за по-бързо отлагане на парафинови кристали, което допълнително ограничава притока на гориво. С други думи, ако горивният филтър е замърсен, затлачването му може да стане факт по-рано (преди достигане на CFPP).

2. Вода в горивния филтър
При дизеловите мотори водата, попаднала в горивопроводите, се улавя от горивния филтър. Когато температурата падне под нулата, тази вода се превръща в ледени кристали. Подобно на твърдите частици, уловени от филтъра, ледените кристали също ограничават притока на гориво, и също като тях може да предизвикат по-ранно затлачване на филтъра (преди достигане на CFPP).

3. Конструкция на горивната система
Начинът, по който е конструирана горивната система, също може да повлияе на склонноста на филтъра да се затлачва. Размерът на отворите в решетките на филтъра и системата за подгряване на горивото например са такъв фактор.

По отношение на подадената от Вас рекламация във връзка с качеството на горивото V-Power Diesel Nitro+, заредено на 05.01.2016 на бензиностанция Шел София Средец, бихме желали да Ви уведомим, че анализирахме възможността да сте заредили гориво със качество, неотговарящо на БДС стандарта.
За всички доставки на гориво, осъществени преди датата, на която сте заредили Вие, има издадени сертификати за съответствие, удостоверяващи че са спазени нормативните изисквания на стандарта БДС EN 590 (описващ изискванията за качеството на дизеловите горива). Такъв показател като „замръзване “ не е дефиниран в стандарта. Това, което е посочено е гранична температура на филтруемост ( ГТФ)- стойността на показателя е (-15) градуса по EN 590 за България. Не сме обявили различна стойност на ГТФ, освен посочената в стандарта.
Няма отчетена аларма за наличие на вода в дизеловия резервоар от системата за контролиране количество и качество на горивото в същия резервоар.

Наред с горното на 05.01.2016 г. на посочения от Вас обект Shell V-Power Nitro+ Diesel са заредили десетки други шофьори, а ние не сме получили нито едно оплакване, свързано с качеството на зареденото гориво. Тези клиенти са заредили гориво от същата партида като Вас, така че е много малко вероятно то да не е отговаряло на изискванията за качество. За въпросния обект няма нито една постъпила рекламация по отношение на качеството на зареденото от клиентите ни гориво, както за предишния ден, така и за деня след като Вие сте заредили там.

Съжаляваме за причиненото Ви неудобство и молим да приемете нашите извинения. Надяваме, че въпреки случилото се, ще останете лоялен клиент на Shell.


Общо взето скъпа, евтина нафта все замръзва на -15 #-o

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Вто Яну 10, 2017 9:33 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За каква кола става дума?

Вто Яну 10, 2017 9:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 03, 2014 8:27 pm
Мнения: 108
Местоположение: Deutschland
Автомобил: Impreza МY08 2.0R Comfort LPG ex
Рейтинг: 148
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Съгласно ФТС 1 - 34.01 Лукойл произвежда два вида дизелово гориво:
Клас А - лято – от 16.04 до 15.10 с температура на филтруемост през студен филтър 5°C
Клас E - зима – от 16.10 до 15.04 с температура на филтруемост през студен филтър -20°C

_________________
Ein Mercedes hat 1 Stern...
Gute Hotels haben 5...
EIN SUBARU HAT 6 STERNE!!!

Вто Яну 10, 2017 10:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:
За каква кола става дума?


Mazda 6. Мисля, че беше 2004та, но не съм 100 процента сигурен.

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Вто Яну 10, 2017 10:38 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
CE107 написа:
Съгласно ФТС 1 - 34.01 Лукойл произвежда два вида дизелово гориво:
Клас А - лято – от 16.04 до 15.10 с температура на филтруемост през студен филтър 5°C
Клас E - зима – от 16.10 до 15.04 с температура на филтруемост през студен филтър -20°C


Явно шел не го вземат от Лукойл знам ли:)

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Вто Яну 10, 2017 10:53 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пет Апр 03, 2015 9:41 am
Мнения: 155
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Honda
Рейтинг: 89
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В тоя ред на мисли, на Еко също им е насрана нафтата или може би кофти партида. Зареждам само от там обикновения дизел. Като паднаха температурите до -10 както си карам колата и в един момент двигателя спира да реагира, все едно нямам гориво, а имам половин резервоар. Отбивам и колата угасна. След три- минутно суетене ( никога моя кола не ме е оставяла) установявам, че подкачващата помпа е хлътнала. Понечвам да запаля и пали от раз. Работи минута и пак угасва. Горивен филтър съм сменяал преди няколко месеца, на под 2000 км е. Задърпах я до вкъщи. Междувременно буталцето на подкачващата помпа полека лека се вдигна до нормално положение. Пак я запалих и гледам как почва да потъва, явно вакуум прави откъм маркуча от резервоара и пак угасва. Свалям маркуча и почвам да духам. Няма напрежение, бълбука в резервоара. Свалям помпата, филтъра, всичко. Има някви боклуци, но не е нещо впечатляващо. Нафтата изглежда бистра. Затварям всчико и снощи 20л от макс моушън. Запалих, покарах. Днес се правих на снегорин пред къщи, никви ядове.
В друга тема писах, за замръзнал отдушник, но след като и при отворена капачка направи този проблем, явно е от горивото.

Сря Яну 11, 2017 9:20 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Почти винаги е от горивото и от кофти филтър. Имам Транспортер и под пода имам монтиран филтър директно след резервоара. Само като се наведа и в реално време виждам какво става, защото филтъра е прозрачен (1 степен груб филтър). Почне ли да се затлачва симптомите са същите - пуска гориво колкото за празен ход, дадеш ли газ гаси мотора. В началото ме побъркваше, но вече си знам - падне ли му даяна лягам и сменям. И това е при допотопна ротационна механична горивна помпа, представи си какво става със съвременен дизел с 2000 бара на инжектора - малка рестрикция на горивната система и си полу-умрял.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Сря Яну 11, 2017 9:40 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 5:45 pm
Мнения: 2159
Местоположение: София
Автомобил: Subaru OBK 2.5 SVT 2011
Телефон: 0888492747
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
От доста приятели с дизели чух оплаквания за дизел от Еко бензиностанции,за София се отнася!

_________________
Subaru Outback 3.0 2002, Subaru Outback 2.5 2011
Пламен Маринов

Сря Яну 11, 2017 9:52 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 29, 2015 2:45 pm
Мнения: 422
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru B9 Tribeca 2006
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
fixallot написа:
CE107 написа:
Съгласно ФТС 1 - 34.01 Лукойл произвежда два вида дизелово гориво:
Клас А - лято – от 16.04 до 15.10 с температура на филтруемост през студен филтър 5°C
Клас E - зима – от 16.10 до 15.04 с температура на филтруемост през студен филтър -20°C


Явно шел не го вземат от Лукойл знам ли:)


Втория е т.нар. зимен дизел, а освен това се произвежда и такъв с Температура на помътнение -10град (Cloud Point). Неговата температура на филтруемост е под -26 градуса. На Лукойл В Бургас на Трапезица и на изхода за Слънчев Бряг има такова. На бензиностанциите на франчайз май няма. Попитайте в градовете си бензиностанциите, които са на Лукойл, за такъв дизел, но не тези на франчайз. Колегите ми хвалят добавката на Бардал - 2 мл/л за през зимата http://www.bardahl.bg/bg/product/a/5005.

ПП Зимния стандарт е -15град Темп. на филтруемост. Сигурно си видял анализа на партидата - почти винаги излиза по-ниска от -15.
Търсете дизел с Температура на помътнение (Cloud Point) минус 10 градуса. Продава се от завода, купуват го, от Лукойл България най-много! Грешка - основно от Лукойл България!

Сря Яну 11, 2017 10:29 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
аз си поръчах на Liquy Moly добавката, 1литър и мисля това да ми е "зимния дизел"

Изображение

Сря Яну 11, 2017 4:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 29, 2015 2:45 pm
Мнения: 422
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru B9 Tribeca 2006
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Объркал съм добавката на Бардал! Тази е - http://www.bardahl.bg/bg/product/a/5192

Сря Яну 11, 2017 5:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
petroff написа:

:good:
С тази добавка един колега кара постоянно и явно има защо. Хвалеше се, че в студа колата му пали при положение, че са му изгорели всичките подгряващи свещи. Не било от раз, но от втория път и затова закарал да му проверят свещите. Утре ще е с 4 нови и да видим дали ще има разлика, но пък и времето омекна, та... :)

Сря Яну 11, 2017 5:23 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 09, 2011 5:44 pm
Мнения: 144
Местоположение: Gabrovo
Автомобил: Легаси 2,0 D
Рейтинг: 46
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
petroff написа:
Объркал съм добавката на Бардал! Тази е - http://www.bardahl.bg/bg/product/a/5192



:good: В по-големи студове слагам двойна доза

Сря Яну 11, 2017 5:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор