Правила за пускане на обяви в раздела


Тук е мястото за обсъждане на дизеловите мотори на Subaru



Отговори на тема  [ 26 мнения ]  стр Предишна  1, 2
 коя е най добрата нафта за Боксер Дизел? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 05, 2014 4:23 pm
Мнения: 263
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.0 2006
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
С BDC-то и аз доста километри съм навъртял. Не съм имал проблеми, та може би е вършело работа :)

Чет Яну 12, 2017 2:10 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 11:25 am
Мнения: 54
Местоположение: Sliven
Автомобил: Forester Diesel,STurbo,OUTBACKB14
Рейтинг: 4
Нов фен
Отговори с цитат
При мен: Форестър дизел еуро4 двигателя- без значение от вида на нафтата,няма проблеми освен чукане на студен двигател, което се елиминира със добавка на Бардал.
Аутбек - еуро 5 двигателя- Поради по ниската температура на изгаряне на твърдите частици (пасивни регенерации на ДПФ) с цел да не се прегрява и чупи мотора, имам проблем с всички нафти с изключение на В-пауър нитро +. Колата става мудна по време на пасивните регенерации, с голям лаг и редовно светва лампата за активни регенерации. През зимата с добавка от бардал се елиминира чукането при студен двигател. Вече година В-пауъра ме спира да разкарам ДПФ-а.

Вто Яну 17, 2017 1:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 23, 2017 12:00 am
Мнения: 6
Местоположение: София
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
-1 за прехваления Авио дизел на Еко! Желира ми се при -12 с пълен до горе резервоар.
Пуснах им оплакване на сайта, даже не ме напсуваха. Управителката на бензиностанцията точно на кръстовището Ожна дъга и Борис ми вика:
"11 тона авио съм продала за 3 дни, вие сте първият, който се оплаква." Лично тя слагала добавката на място...май обаче в нейната кола, а не в подземния резервоар!
Вече слагам ОМВ макс моушън.

Сря Яну 25, 2017 12:40 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
интересно за ЕКО - точно в най-големите студове спирам на едно софийско Еко,
казвам на човека да ми сипе от тоя мега-дизел - той отговаря "ами не го продаваме сега, спряхме го. така каза шефа"
каква е причината остава загадка, но сипах обикновен.

иначе и аз сипвам само OMV.

като цяло нямам проблеми с паленето при -5 / -8 градуса;
първите 5-10 секунди след като запали трака като стар Белаз, после се оправя.
Не знам доколко е нормално това...
Ще ми е интересно пак да паднат температурите до -15 / -20, да видим.

Нед Яну 29, 2017 8:15 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 7:20 pm
Мнения: 781
Местоположение: София
Рейтинг: 223
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
tarambuka3500 написа:
казвам на човека да ми сипе от тоя мега-дизел - той отговаря "ами не го продаваме сега, спряхме го. така каза шефа"каква е причината остава загадка, но сипах обикновен.

Колега уточни си за кой шеф става въпрос, защото аз в идентична ситуация, само че бензин 96 екстра форс на Петрол, тук във Варна ми казаха, че вече не го продавали :-? .И си заредих 95, след което обиколих половин България и се оказа, че навсякъде си продават 96.Та може да е шефа на конкретния обект (бензиностанция), да е решил така, а не като цяло. Или е някаква местна, локална (тъпа ) политика, но както и да е.

Пон Яну 30, 2017 2:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
DDD написа:
tarambuka3500 написа:
казвам на човека да ми сипе от тоя мега-дизел - той отговаря "ами не го продаваме сега, спряхме го. така каза шефа"каква е причината остава загадка, но сипах обикновен.

Колега уточни си за кой шеф става въпрос

"шефа" на бензиностанцията

Пон Яну 30, 2017 8:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 26 мнения ]  стр Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор