Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:33 pm



Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
 Изчел съм 12-те страници за скъсан колянов вал, но ..... 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Апр 11, 2016 8:23 pm
Мнения: 10
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте,

Информацията е доста изчерпателна за проблема със скъсания колянов вал, но поправете ме ако греша:
На няколко от колегите със скъсани валове представителствата на Субару (най-вече във Варна и Бургас) са им сменили напълно безплатно двигателите.
Все пак не разбрах от тези 12 страници:
1. Субару Япония трябва ли да наредят за всеки отделен такъв случай смяна на българското представителство или има директива, която казва, че ако има от тук нататък такъв проблем, българското представителнство са длъжни да го сменят, защото се дължи на "заводски" дефект.
2. Има ли значение дали колата е закупена от българското представителство или от чужбина втора ръка. Има ли значчение дали колата е в гаранция или до определени километри, за да може да се смени двигателя безплатно?

Тези въпроси не са добре изяснени. Доколкото разбрах на някои от колегите са им сменени двигателите независимо дали са били в гаранция. Може би се бъркам и оплитам информацията и от чуждестранните форуми за Субару, но моля ви да отговорите - сменят ли се двигетелите със скъсан колянов вал от българското представителство и при какви обстоятелства?
Този отговор не може да се намери еднозначно в предходните 12 страници.
Питам това, защото отивам да докарам от Германия един Outback 2008г. дизел и бих искал да получа предварително информация за това какви са възможностите ако се скъса вал. Колата е на 167000 км.

Пон Апр 11, 2016 8:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 16, 2012 4:40 pm
Мнения: 654
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6
Телефон: 0898612194
Рейтинг: 194
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Първо-Няма българско представителство и никога не е имало в пълния смисъл на понятието!
Второ-За да очакваш гаранционен ремонт колата ти трябва да е гаранционна,иначе нещата клонят към"А дано ама на да ли"!
Трето и най-важно:При кола извън гаранция единствено има смисъл да контактуваш при проблем с Япония.За целта не зависимо от къде е купена колата трябва да имаш докоменти за покупка и последващо обслужване от дилар на Subaru и пак шанса ти не е особено голям.

Пон Апр 11, 2016 9:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 7:20 pm
Мнения: 781
Местоположение: София
Рейтинг: 223
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Българско представителсво няма,както ти е обяснил колегата,особено в момента нещата са плачевни.А за кола 2008г. и на тези километри,единствено може да се надяваш да е ок. или някой преди това вече да е подменил двигателя(едва ли).Иначе стигне ли се до там,никой не може да ти помогне,Япония,Китай,Русия,папата и т.н.

Пон Апр 11, 2016 9:27 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Юли 07, 2014 3:36 pm
Мнения: 71
Местоположение: Добрич/Варна
Телефон: 0898237796
Рейтинг: 34
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Интересен въпрос...
Според мен си зависи от производителя субару. Ако са издали "наредба" с която колите от еди си коя до еди си коя дата да подлежат на безплатна подмяна пр нужда, то няма значение откъде е колата и на колко хил. Км е тя.
Съмнявам се да има официялен рекал както се казва, но нее изключено горното ми предположение да е вярно.

Vw направиха така с проблемните дюзи от първите години на 2.0тди мотора си , и коли на по 150-200хил км бяха с подменен безплатно дюзи, просто акцията имаше крайна дата, но определено колите бяха извънгаранционни и откъм гдини и откъм километри.
Същото бе с тойота , които имаха дефект в пружини на клапаните и имаше рекал на всички от серията и то официален и при първо влизане за бслужване в тойота , ги подменяха.
Според мен нее лоша идеята да се пише на Японците един мейл и те да си кажат точно. Лошото е че едвали има опция за това. Аз преди години исках да пиша така на Хонда май ( не помня вече) и никъде в интернет пространството не намерх мейл направо на производителя...

_________________
Мненията са като задниците- колкото и да не ни хареса,всеки си има :)

Пон Апр 11, 2016 9:48 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 11, 2016 8:23 pm
Мнения: 10
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Хмм,
ами вече съм я капарирал и следващата седмица ще е тук. Надявам се проблемът да засяга наистина някакъв определен процент от произведените автомобили и тази скоро да не е от тях. Ще изчета тези дни пак инфото, защото не е нормално да стане нещо такова и производителя да не реагира.
До колкото пишеше в обявата, колата е обслужвана само в официален сервиз. Има валиден TUV, тоест е в движение :).
Ще пиша повече като я докарам.

Благодаря за активността за сега и приятна вечер

Мишо

Пон Апр 11, 2016 10:15 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Юли 07, 2014 3:36 pm
Мнения: 71
Местоположение: Добрич/Варна
Телефон: 0898237796
Рейтинг: 34
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Успех колега, даон е читавка колата.
Предвид ,че е дойчовкска с минат там Тюв и къ мднешна дата се кара , мисля,че това е максимално успокояващо. И предвид факта че е на 167 000 км , мисля че ще си покараш с кеф клата дълго време :) :good:
Ако нее тайна да споделиш и цената за която си спазарил колицата,че гледайки тукашните обяви и аз се замислям да търся навън и идеалният вариант е да е от частно лице там (то и тук е така де) , понеже навсякъде джамбазите са ужасни.

_________________
Мненията са като задниците- колкото и да не ни хареса,всеки си има :)

Вто Апр 12, 2016 6:16 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 11, 2016 8:23 pm
Мнения: 10
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
7900 Евро крайна цена
Е, като сметнеш и докарването и застраховката, ще излезе 9000 Евро, но пък продадохме две по-стари коли, та посъбрахме малко за тази

Вто Апр 12, 2016 6:57 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Май 27, 2015 5:19 pm
Мнения: 21
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK 2.5i/2007
Телефон: 0888 89 52 73
Рейтинг: -14
Кофти...
Отговори с цитат
Колега....не знам дали късно се включвам в разговора,но покупката на автомобил 2008-2009 г с двигател Евро 4 е пълна лудост.Това са изключително проблемни двигатели на които ремонт няма....трябва да смениш целия мотор.Проблема е лошо смазване,което води до спукване на петите на блока и превъртане на лагерите и в повечето случаи до скъсване на вала.Аз взех кола на 130 000 км и проблема не закъсня. В Субару искат 14-15 000 бона за ремонт......а за двигатели втора ръка искат по 10 бона.....всеки извива ръце колкото може......не съм предполагал че може да съществува толкова неразрешим проблем.....а ударените дизели след 2010 се изкупуват като топъл хляб.....е аз си споделих мъката.....ти реши !!!!!!

Съб Май 28, 2016 7:55 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 12:19 am
Мнения: 256
Автомобил: Subaru Forester 2.0 Diesel MY2009
Рейтинг: 120
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И сега малко суха статистика:

Проблемът с късането на коляновия вал при автомобили 2008-2010 се случва при 1% от колите.

1%

Няма дрън-дрън и чоплене в носа, просто суха статистика от Субару Нордикс, от 12 000 продадени дизел, проблемът се е появил при 117 коли.

Това е.

Сря Юни 01, 2016 10:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Може и да е така, но предполагам, че в статистиката влизат коли само в гаранция, което доста изкривява представите.

Чет Юни 02, 2016 8:09 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 16, 2012 10:31 pm
Мнения: 389
Местоположение: Bulgaria;Sofia/Ireland/Slovenia
Автомобил: Душата ми кара AMG
Телефон: +359885330030
Рейтинг: 122
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Jores написа:
И сега малко суха статистика:

Проблемът с късането на коляновия вал при автомобили 2008-2010 се случва при 1% от колите.

1%

Няма дрън-дрън и чоплене в носа, просто суха статистика от Субару Нордикс, от 12 000 продадени дизел, проблемът се е появил при 117 коли.

Това е.

Не знам дали е така аз от 50 автомобила които знам 40 имат проблем ...

_________________
Не е важно да губиш красиво,важно е да биеш грозно !
Не е важно колко коня имаш под капака, а какво магаре е зад волана!
 2

Чет Юни 02, 2016 8:18 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Май 27, 2015 5:19 pm
Мнения: 21
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK 2.5i/2007
Телефон: 0888 89 52 73
Рейтинг: -14
Кофти...
Отговори с цитат
До колегата със СТАТИСТИКАТА......влез в немското Мобиле на ударени Аутбеци и Легаси и виж статистиката,,,,над 40 дизела и все пише MOTORSHADEN....аз вече се наиграх с един такъв. На това ремонт няма,,,,задънена улица!!!
 -9

Вто Юли 26, 2016 5:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 12:19 am
Мнения: 256
Автомобил: Subaru Forester 2.0 Diesel MY2009
Рейтинг: 120
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
tommypopov написа:
До колегата със СТАТИСТИКАТА......влез в немското Мобиле на ударени Аутбеци и Легаси и виж статистиката,,,,над 40 дизела и все пише MOTORSHADEN....аз вече се наиграх с един такъв. На това ремонт няма,,,,задънена улица!!!


Нещо май не разбра, колега - нормално е от продадени 4 000 коли с дизел 2008-2010 да има 40 счупени двигателя - това е 1%, както статистиката сочи.

А и само да ти кажа - ремонт има - купуваш си нов шорт блок след 2010 и слагаш.

Аз не познавам 50 човека с дизели, от които 40 да са с проблем (скъсан вал) - най-малкото тези 40 човека щяха да продават колите или да търсят да купят нов двигател, нали ???! А тях ги няма нито по форумите, нито по сайтовете за продажба на коли!
 -3

Пон Авг 01, 2016 11:19 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Окт 28, 2016 6:46 pm
Мнения: 8
Телефон: 0897512004
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте, от няколко дни разглеждам субару Outback 2.0 D 2008/9 и доста ми харесват. Покарах две с въпросния двигател 2.0 дизел, от които единият беше със сменен двигател. Като се поразрових малко, прочетох за доста такива, които са със сменен двигател поради счупване на коляновия вал. До колкото разбрах просто от тази серия има дефект и на около 100 000 чупят колянов вал. Въпросът ми е следният, тази която покарах с вече сменения двигател преди 50k много ми хареса, изглежда поддържана, човекът има пълна сервизна история, купувана е от него от Германия, но след като споделих за намерението си за тази кола на майстора ми , той ми каза, че тези двигатели са доста капрiзни и като цяло дават проблеми, освен това субарутата са по-скъпи за поддръжка.. таа нуждая се от малко помощ в избора, защото наистина много ми хареса колата, но не искам да си купувам кола, която само да я гледам, а и да си я карам. Таа възможно ли е да ми създава доста главоболия дори след смяната на двигателя с по-нов, с нова модификация?? Благодаря :)

Пет Окт 28, 2016 8:02 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 25, 2009 10:50 pm
Мнения: 77
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Субару Аутбек 2.0 дизел
Телефон: 0882831036
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Обърнахме темата в друга посока.
Ако е писано да се чупи ще се счупи, ако е писано да се смачка от ПТП, няма да се запали и да изгори.
Жалко е, че скъпа и екзотична марка като Субару се скатават и не са излезнали с официално писмо към дилърите и сервизните представителства в Европа. Взех си Аутбак от Германия и имам книжка със всички официални сервизи в Европа - в България са познатите представителства в големите градове. Дадени са адресите и телефоните.
Колата ми харесва и не съжалявам за избора си. За 10 000 евро от Германия може да се вземе Субару 2010-2012 г. от частно лице. За същите пари съответно може да се вземе Хонда ЦРВ и Шкода Октавия Скаут на същите години.
Поздрави.

Нед Яну 08, 2017 9:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
mandata написа:
Обърнахме темата в друга посока.

Жалко е, че скъпа и екзотична марка като Субару се скатават и не са излезнали с официално писмо към дилърите и сервизните представителства в Европа. Взех си Аутбак от Германия и имам книжка със всички официални сервизи в Европа - в България са познатите представителства в големите градове.

е, чак да се скатават - проблема като цяло е разрешен преди повече от 5 години,
а всички(?) гаранционно засегнати автомобили са отремонтирани.

но ако ти е минала гаранцията и тепърва случиш на този проблем, еми, лошо, да. тук леко скатават. което (лично мнение) е типично поведение за японска фирма.

Пон Яну 09, 2017 6:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 13, 2010 10:07 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Рейтинг: 96
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Jores написа:
А и само да ти кажа - ремонт има - купуваш си нов шорт блок след 2010 и слагаш.


Кажи от къде да си го купя, като е толкова просто. По възможност да не струва колкото цял здрав форестър на старо.

Вто Яну 24, 2017 11:56 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 13, 2010 10:07 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Рейтинг: 96
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Някой да знае номерата на блоковете / разликите в тях м/у моделите до и след 2010-та година ?

Вто Фев 21, 2017 4:11 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
не знам конкнретния отговор,
но ето тук има доста информация и линков, може да намериш нещо
https://subdiesel.wordpress.com/boxer-d ... gine-info/

Вто Фев 21, 2017 10:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Май 27, 2015 5:19 pm
Мнения: 21
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK 2.5i/2007
Телефон: 0888 89 52 73
Рейтинг: -14
Кофти...
Отговори с цитат
Това е към днешна дата....31.07.2017 г.....над 30 автомобила със счупени мотори......и нека пак си говорим за статистиката....която е манипулирана....https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sear ... &scopeId=C
 10

Пон Юли 31, 2017 4:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор