Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:13 am



Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
 Проблем при ускорение!!! 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 24, 2011 11:48 pm
Мнения: 2
Местоположение: Germany
Автомобил: 2009 Legacy - Boxer Diesel
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги.
От доста време съм във форума, но не съм писал нищо защото несъм голям разбирач.
Разглеждам си, следя си темите, които ме интересуват и така...

От месец и нещо насам ми изникна един проблем, които засега и от сервиз на Субару в Германия немогат да решат.
Записаха данните от работата на двигателя и са пратени директно към Субару за мнение.

Проблема е следния:
Започна се от там, че колата започна да изпушва черно като я посръчкам малко. Разбира се първо реших, че може да е от нафтата (и в Германия има некачествена, не само в БГ), но явно не.
После започна да не подържа равномерни обороти докато е студена. Направиха ми реглаш на дюзите (някаква софтуерна настройка) и се оправи за около 2 седмици.
Сега вече идва и проблема, който немогат да решат.
При ускорение на 2ра с газ почти до долу има едно присецване (прекъсване) за части от секундата, колата забива и след това продължава да си ускорява нормално. Това се случва при 2200-2600 оборота. Независимо дали е загряла или студена.
При плавно ускорение, всичко е наред.
От известно време започна да ми го прави и на 3та скорост, понякога и нагоре.
Отделно на това, вече се усеща как мотора не работи спокойно. Всмисъл, притрисва на празен ход, променя обороти и това ме дразни много.

Според майсторите в сервиза, неможело да е нито от дюзите, нито горивния или въздушния филтър, защото този проблем щял да се проявява постоянно не само между тези обороти.

Ако някой има идея от какво друго може да е нека сподели. Засега чакаме отговор от Субару.

Друго което може да помогне на някой в разгадаването на проблема е:
Педала на газта стана много чувствителен... при бавно каране на 1ва и 2ра скорост неможе да се контролира плавно колата.
Може да ви прозвучи малко малоумно, но имам предвид, че както се пусне гаста колата забива и обратното, както натиснеш леко и веднага подава рязко газ. Всмисъл, че на 1ва е супер досадно да караш бавно.

Дано несъм ви прозвучал, като най големия идиот, но толкова разбирам :D

Колата е 2009 Legacy. Ако имате въпроси, които може да ви помогнат, питайте.

Благодаря ви предварително.

Чет Апр 28, 2016 2:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Звучи като проблем с помпата и съответно - божа работа :pardon:

Чет Апр 28, 2016 3:59 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Съб Апр 30, 2016 2:12 pm
Мнения: 5
Автомобил: Subaru legacy 2.0 d
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Моята правеше същото и после турбината почна да опира в охлюва. Имаше много голям луфт.

Съб Апр 30, 2016 2:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 23, 2009 3:47 pm
Мнения: 89
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.0D, Honda Prelude BB4
Рейтинг: 12
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Аз също имах този проблем със забиването на муцуната при ускорение и последващо рязко дърпане. При мен беше филтъра за твърди частици (DPF). Оправи се временно със каране извънградско - после седмица -две няма проблеми и после пак. Оправи се и за около 1.5г със добавка на Barhdal за DPF - във БГ беше около 120-140лв по спомен.

Другите проблеми не ми звучат свързани с проблема, а може и да е нещо различно, знам ли....

Вто Май 10, 2016 9:54 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 4 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор