Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:45 pm



Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
 Електрически подгрев на двигател и купе 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Този нагревател какви размери има за да се монтира пр. в някой маркуч или в радиатора (моя и целия алуминиев и би могло да се монтира по-лесно ) , колко време ще е необходимо за стопляне , от акумулатор ли се захранва или ток. Нека някой колега който е изпробвал схемата да пише. Братята руснаци със сигурност имат решения , при тях студовете са доста сериозни. Въпроса ми е към Дорката.

Пет Дек 08, 2017 6:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 10:34 pm
Мнения: 56
Местоположение: София, Брюксел
Автомобил: Legacy 97, Impreza 95
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Ако разгледаш линка в началото може да си отговориш на всички чуденки. Общо взето е измислено разумно.

Изпратено от моят телефон

_________________
Legacy,Impreza, Kawasaki Versys

Пет Дек 08, 2017 7:52 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
https://www.olx.bg/ad/nagrevatel-za-mal ... ede47bc85f Това с монтажа на маркуча изглежда добре.

Пет Дек 08, 2017 8:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 3:33 pm
Мнения: 1249
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2005 3.0 R Spec B
Рейтинг: 152
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги а някой гледал ли е някой канадски форум какво казва по темата ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Пет Дек 08, 2017 8:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 10:34 pm
Мнения: 56
Местоположение: София, Брюксел
Автомобил: Legacy 97, Impreza 95
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
petko 69 написа:
https://www.olx.bg/ad/nagrevatel-za-malkiya-krag-na-antifriza-220-volta-ID5JOh8.html#ede47bc85f Това с монтажа на маркуча изглежда добре.
Това звучи добре, но няма марка за да се информира човек

Изпратено от моят телефон

_________________
Legacy,Impreza, Kawasaki Versys

Пет Дек 08, 2017 8:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Този който ги продава твърди , че са от Скандинавските страни , затова питах дали някой колега от форума е пробвал нещо подобно. 150ЛВ. е добра оферта за това устройство. :beer:

Пет Дек 08, 2017 9:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 10:34 pm
Мнения: 56
Местоположение: София, Брюксел
Автомобил: Legacy 97, Impreza 95
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
petko 69 написа:
Този който ги продава твърди , че са от Скандинавските страни , затова питах дали някой колега от форума е пробвал нещо подобно. 150ЛВ. е добра оферта за това устройство. [emoji481]
Акп има някой да казва[emoji16]

Изпратено от моят телефон

_________________
Legacy,Impreza, Kawasaki Versys

Пет Дек 08, 2017 9:08 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
adddt написа:
Колеги а някой гледал ли е някой канадски форум какво казва по темата ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Руснаците също ще имат решения. :idea:

Пет Дек 08, 2017 9:18 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 656
Местоположение: София
Автомобил: WRX 2001
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,

Някъкво развитие по темата. Успяхте ли да монирате и какви са Ви впечатленията?

Ще се радвам да споделите впечатления.

Поздрави

Чет Авг 23, 2018 3:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 06, 2017 9:03 am
Мнения: 19
Местоположение: Варна
Skype: Smoukov
Автомобил: Subaru Outback 3.0R 2009
Телефон: 0888986684
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Аз реших проблема с аларма с дистанционно запалване.
https://www.avitel-bg.com/viper-5806v-c ... mote-start
Модела е близък до този. Поръчах от ebay + bypass модул от digital electronics. Излезе около 4-500 лева с доставката. От Авител се оказаха единствени които могат да го монтират..
Настроена е на 12 минути, които са напълно достатъчни да вляза в размразена и вече стоплена кола и през най-лютата зима. Вързана е към спирачката, а не към вратата, както е случая с фабричния вариант при Субару.

Пет Авг 24, 2018 6:52 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 7:04 pm
Мнения: 324
Местоположение: София/Димитровград
Автомобил: Legacy`07 sedan 3.0R Auto
Рейтинг: 129
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз съм с китайска Scher-Khan купена от Русия за под 200 лв и също монтирана в Авител, като единствена опция за монтаж. Има повече от достатъчно на брой фукнции и огромен обхват. Вече над 6 месеца без проблем, зимата размразява и топли, лятото охлажда. Модела ми е MagiCar 9


Sent from my Электроника using Tapatalk

Пет Авг 24, 2018 8:46 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 656
Местоположение: София
Автомобил: WRX 2001
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Благодаря за информацията.
Все пак мисля, че идеята на ел. подгрев (и бензиновия вариант) е да няма студен старт и вече двигателя и антифриза да са достатъчно затоплени преди старта, което е доста голямо предимство.

Иначе да, и в наше село през зимата на Форко му трябват около 15-20 мин. работа на двигателя за да е ок.

Пет Авг 24, 2018 9:12 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Апр 19, 2018 10:27 pm
Мнения: 3
Автомобил: B9 Tribeca 2006
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
stoychod написа:
Колега borkata има ли някакво развитие при теб. Аз най вероятно ще си взема това след нова година: https://www.ebay.co.uk/itm/Hard-1-5kw-E ... 0705.m4780
нещо не намерих много отзиви за подобни устройста в нета. Предпочитам да е нещо което е външно и не се монтира в двигателя. Ако не работи като хората лесно може да се махне.

За подгрева на купето мислех да взема една духалка, но в сервиза ми отказаха да ми пуснат захранващ кабел. Можело пожар да стане


Искам да попитам колегата stoychod дали е купил и монтирал това устройство?

Аз също клоня към подобен тип нагревател. Чудя се къде му е най-подходящото място - дали да е преди изпарителя на газовата, който е вързан паралелно на радиатора на малкия кръг?

Пон Окт 01, 2018 10:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 10:34 pm
Мнения: 56
Местоположение: София, Брюксел
Автомобил: Legacy 97, Impreza 95
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте, при мен ситуацията е следната. Поръчаните части пристигнаха, на пръв поглед всичко изглежда добре направено. Отново съм в недостиг на време и нещата си седят по кашоните. При първа възможност ще монтирам и дам отзиви. Ето и няколко снимки на някои от нещата.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пон Окт 01, 2018 10:46 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 656
Местоположение: София
Автомобил: WRX 2001
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Зимата идва и най-после успях да инсталирам ел. подгрев на Форко (Forester XT)
И така няколко думи за продукта, инсталацията и работата му.

Спрях се на тази норвежка фирма - https://www.defa.com/. Оказа се,че тя е с доста голям опит в областта на подгревите (създадена е 1946)
Подходящите награватели се намират тук: http://old.defa.com/en/automotive/warmu ... ne_heater/

От тях не може да се поръча дирекно, а трябва чрез дилър, който се намира ето тук: http://old.defa.com/en/corporate/contac ... up/warmup/

Първи ми отговориха поляците, така че дирекно поръчах от тях.
Поръчах само нагревател и кабели, които изглеждат ето така:
Прикачени файлове:
Photo0069.jpg

Прикачени файлове:
Photo0070.jpg


За съжаление не снимах преди да бъде поставен.

Цената с доставката излезе 150 евро.

Инстацията не е трудна - изисква се канал или подемник - аз предпочетох в сервиз.
Процедурата е следната - източва се антифриза, маха се тапата на двигателя и се поставя нагревателя по указания начин. В моя случай се изискваше да се свали и колектора, но Любо се справи и без тази операция.

По-голямата чуденка беше къде да се изведе накрайника от нагревателя. В крайна сметка без никакво рязане и дупчене се получи ето това:
Прикачени файлове:
Photo0068.jpg

Прикачени файлове:
Photo0065.jpg


И последното, което купих е един механичен таймер с който се настройва времето на включване и изключване

И така - първи впечатления. (Само да отбележа, че Фори пребивава под навес)

По указания пише, че е препоръчително да се включва при температура <= 10 градуса
В зависимост от външната температура се дават следните указания

5 - 10 градуса около час и половина
-3 - 0 градуса около 2.5 часа
под -10 градуса 3 и повече часа.

Нагревателя по спомен е 400-500W


Аз го оставих на 2.5 часа.

Последните седмици температурите в наше село са от -3 до 7-8 градуса.

След като се запали двигателя, след една минута показанието на маслото е 37-40 градуса, а на антифриза 50 градуса.
По - хубаво от това здраве му кажи.

Топлото идва след около 3-4 минути работа и е голямо удоволствие.
Само да отбележа, че преди, за да се достигнат тези нива на температура на масло и антифриз на моя Фори му трябваше да работи около 7-8 мин,
при минус 10 и повече градуса 12 и повече минути.

Друго голямо предимсство от този подгрев (освен, че се съхранява двигателя) е и разхода на бензин.
Без никакво преувеличение разхода ми се смъкна с около 1-1.5 литра.

Без съмнение мога да твърдя, че си заслужава - ако има подходящите условия.

Поздрави и безаварийно зимно шофиране


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 15

Пет Ное 23, 2018 4:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 11, 2012 2:18 pm
Мнения: 292
Местоположение: София
Skype: stoycho.danailov
Автомобил: B12 Outback H6 2003
Рейтинг: 211
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте
Аз купих това https://www.aliexpress.com/item/TopAuto ... 71b6c76a9f
и вторник го монтираха при Любо. Сутринта го пробвах. За 55 минути беше успяло да за грее от -7 до към 30. Явно ще трябва да седи включено към 90мин за да достигне оптимална температура.
За съжаление устройството идва със стандартен щепсел, кой на всичкото отгоре е и много къс. Ще трябва да се преработи, удължи и изведе на подоходящо място за включване без да се отваря капака.
Предпочитам това да стане в сервиз, но повечето сервизи не са свикнали да работят с кабели с високо напрежение и не им се занимава.
Ако може да ми препоръчате сервиз където могат да го направят. Също и от къде да взема конектори. На колегата му изглеждат кубави кабелите, но не ми се дават 80-90 евро.

Пет Дек 07, 2018 9:29 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Апр 19, 2018 10:27 pm
Мнения: 3
Автомобил: B9 Tribeca 2006
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
stoychod написа:
Здравейте
Аз купих това https://www.aliexpress.com/item/TopAuto ... 71b6c76a9f
и вторник го монтираха при Любо.


Здравей колега, бих искал да попитам къде монтираха подгряващото устройство - по пътя на връщащата се охладителна течност от парното, или ако има газова уредба - преди изпарителя?

Пет Дек 07, 2018 11:32 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 11, 2012 2:18 pm
Мнения: 292
Местоположение: София
Skype: stoycho.danailov
Автомобил: B12 Outback H6 2003
Рейтинг: 211
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Идея си нямам. Ще пробвам да погледна но не вярвам да успея да разбера. Парното работи нормално според мен.

Пет Дек 07, 2018 12:28 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 656
Местоположение: София
Автомобил: WRX 2001
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
stoychod написа:
Здравейте
...
За съжаление устройството идва със стандартен щепсел, кой на всичкото отгоре е и много къс. Ще трябва да се преработи, удължи и изведе на подоходящо място за включване без да се отваря капака.
Предпочитам това да стане в сервиз, но повечето сервизи не са свикнали да работят с кабели с високо напрежение и не им се занимава.
Ако може да ми препоръчате сервиз където могат да го направят. Също и от къде да взема конектори. На колегата му изглеждат кубави кабелите, но не ми се дават 80-90 евро.



Ако автомобила е навън както при мен инвестирането в "истински" кабели си заслужава.
Виждам, че устройството консумира 1.5 Кв, което не е малко, така че добрия кабел и конектор е препоръчителен.

Съб Дек 08, 2018 9:09 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор