Правила за пускане на обяви в раздела


Тук е мястото за обсъждане на дизеловите мотори на Subaru



Отговори на тема  [ 39 мнения ]  стр Предишна  1, 2
 Електрически подгрев на двигател и купе 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Този нагревател какви размери има за да се монтира пр. в някой маркуч или в радиатора (моя и целия алуминиев и би могло да се монтира по-лесно ) , колко време ще е необходимо за стопляне , от акумулатор ли се захранва или ток. Нека някой колега който е изпробвал схемата да пише. Братята руснаци със сигурност имат решения , при тях студовете са доста сериозни. Въпроса ми е към Дорката.

Пет Дек 08, 2017 6:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 10:34 pm
Мнения: 56
Местоположение: София, Брюксел
Автомобил: Legacy 97, Impreza 95
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Ако разгледаш линка в началото може да си отговориш на всички чуденки. Общо взето е измислено разумно.

Изпратено от моят телефон

_________________
Legacy,Impreza, Kawasaki Versys

Пет Дек 08, 2017 7:52 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
https://www.olx.bg/ad/nagrevatel-za-mal ... ede47bc85f Това с монтажа на маркуча изглежда добре.

Пет Дек 08, 2017 8:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 3:33 pm
Мнения: 1249
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2005 3.0 R Spec B
Рейтинг: 152
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги а някой гледал ли е някой канадски форум какво казва по темата ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Пет Дек 08, 2017 8:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 10:34 pm
Мнения: 56
Местоположение: София, Брюксел
Автомобил: Legacy 97, Impreza 95
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
petko 69 написа:
https://www.olx.bg/ad/nagrevatel-za-malkiya-krag-na-antifriza-220-volta-ID5JOh8.html#ede47bc85f Това с монтажа на маркуча изглежда добре.
Това звучи добре, но няма марка за да се информира човек

Изпратено от моят телефон

_________________
Legacy,Impreza, Kawasaki Versys

Пет Дек 08, 2017 8:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Този който ги продава твърди , че са от Скандинавските страни , затова питах дали някой колега от форума е пробвал нещо подобно. 150ЛВ. е добра оферта за това устройство. :beer:

Пет Дек 08, 2017 9:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 10:34 pm
Мнения: 56
Местоположение: София, Брюксел
Автомобил: Legacy 97, Impreza 95
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
petko 69 написа:
Този който ги продава твърди , че са от Скандинавските страни , затова питах дали някой колега от форума е пробвал нещо подобно. 150ЛВ. е добра оферта за това устройство. [emoji481]
Акп има някой да казва[emoji16]

Изпратено от моят телефон

_________________
Legacy,Impreza, Kawasaki Versys

Пет Дек 08, 2017 9:08 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
adddt написа:
Колеги а някой гледал ли е някой канадски форум какво казва по темата ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Руснаците също ще имат решения. :idea:

Пет Дек 08, 2017 9:18 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 660
Местоположение: София
Автомобил: Type R, Mustang GT.
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,

Някъкво развитие по темата. Успяхте ли да монирате и какви са Ви впечатленията?

Ще се радвам да споделите впечатления.

Поздрави

Чет Авг 23, 2018 3:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 06, 2017 9:03 am
Мнения: 19
Местоположение: Варна
Skype: Smoukov
Автомобил: Subaru Outback 3.0R 2009
Телефон: 0888986684
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Аз реших проблема с аларма с дистанционно запалване.
https://www.avitel-bg.com/viper-5806v-c ... mote-start
Модела е близък до този. Поръчах от ebay + bypass модул от digital electronics. Излезе около 4-500 лева с доставката. От Авител се оказаха единствени които могат да го монтират..
Настроена е на 12 минути, които са напълно достатъчни да вляза в размразена и вече стоплена кола и през най-лютата зима. Вързана е към спирачката, а не към вратата, както е случая с фабричния вариант при Субару.

Пет Авг 24, 2018 6:52 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 7:04 pm
Мнения: 327
Местоположение: София/Димитровград
Автомобил: Legacy`07 sedan 3.0R Auto
Рейтинг: 129
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз съм с китайска Scher-Khan купена от Русия за под 200 лв и също монтирана в Авител, като единствена опция за монтаж. Има повече от достатъчно на брой фукнции и огромен обхват. Вече над 6 месеца без проблем, зимата размразява и топли, лятото охлажда. Модела ми е MagiCar 9


Sent from my Электроника using Tapatalk

Пет Авг 24, 2018 8:46 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 660
Местоположение: София
Автомобил: Type R, Mustang GT.
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Благодаря за информацията.
Все пак мисля, че идеята на ел. подгрев (и бензиновия вариант) е да няма студен старт и вече двигателя и антифриза да са достатъчно затоплени преди старта, което е доста голямо предимство.

Иначе да, и в наше село през зимата на Форко му трябват около 15-20 мин. работа на двигателя за да е ок.

Пет Авг 24, 2018 9:12 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Апр 19, 2018 10:27 pm
Мнения: 3
Автомобил: B9 Tribeca 2006
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
stoychod написа:
Колега borkata има ли някакво развитие при теб. Аз най вероятно ще си взема това след нова година: https://www.ebay.co.uk/itm/Hard-1-5kw-E ... 0705.m4780
нещо не намерих много отзиви за подобни устройста в нета. Предпочитам да е нещо което е външно и не се монтира в двигателя. Ако не работи като хората лесно може да се махне.

За подгрева на купето мислех да взема една духалка, но в сервиза ми отказаха да ми пуснат захранващ кабел. Можело пожар да стане


Искам да попитам колегата stoychod дали е купил и монтирал това устройство?

Аз също клоня към подобен тип нагревател. Чудя се къде му е най-подходящото място - дали да е преди изпарителя на газовата, който е вързан паралелно на радиатора на малкия кръг?

Пон Окт 01, 2018 10:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 10:34 pm
Мнения: 56
Местоположение: София, Брюксел
Автомобил: Legacy 97, Impreza 95
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте, при мен ситуацията е следната. Поръчаните части пристигнаха, на пръв поглед всичко изглежда добре направено. Отново съм в недостиг на време и нещата си седят по кашоните. При първа възможност ще монтирам и дам отзиви. Ето и няколко снимки на някои от нещата.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пон Окт 01, 2018 10:46 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 660
Местоположение: София
Автомобил: Type R, Mustang GT.
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Зимата идва и най-после успях да инсталирам ел. подгрев на Форко (Forester XT)
И така няколко думи за продукта, инсталацията и работата му.

Спрях се на тази норвежка фирма - https://www.defa.com/. Оказа се,че тя е с доста голям опит в областта на подгревите (създадена е 1946)
Подходящите награватели се намират тук: http://old.defa.com/en/automotive/warmu ... ne_heater/

От тях не може да се поръча дирекно, а трябва чрез дилър, който се намира ето тук: http://old.defa.com/en/corporate/contac ... up/warmup/

Първи ми отговориха поляците, така че дирекно поръчах от тях.
Поръчах само нагревател и кабели, които изглеждат ето така:
Прикачени файлове:
Photo0069.jpg

Прикачени файлове:
Photo0070.jpg


За съжаление не снимах преди да бъде поставен.

Цената с доставката излезе 150 евро.

Инстацията не е трудна - изисква се канал или подемник - аз предпочетох в сервиз.
Процедурата е следната - източва се антифриза, маха се тапата на двигателя и се поставя нагревателя по указания начин. В моя случай се изискваше да се свали и колектора, но Любо се справи и без тази операция.

По-голямата чуденка беше къде да се изведе накрайника от нагревателя. В крайна сметка без никакво рязане и дупчене се получи ето това:
Прикачени файлове:
Photo0068.jpg

Прикачени файлове:
Photo0065.jpg


И последното, което купих е един механичен таймер с който се настройва времето на включване и изключване

И така - първи впечатления. (Само да отбележа, че Фори пребивава под навес)

По указания пише, че е препоръчително да се включва при температура <= 10 градуса
В зависимост от външната температура се дават следните указания

5 - 10 градуса около час и половина
-3 - 0 градуса около 2.5 часа
под -10 градуса 3 и повече часа.

Нагревателя по спомен е 400-500W


Аз го оставих на 2.5 часа.

Последните седмици температурите в наше село са от -3 до 7-8 градуса.

След като се запали двигателя, след една минута показанието на маслото е 37-40 градуса, а на антифриза 50 градуса.
По - хубаво от това здраве му кажи.

Топлото идва след около 3-4 минути работа и е голямо удоволствие.
Само да отбележа, че преди, за да се достигнат тези нива на температура на масло и антифриз на моя Фори му трябваше да работи около 7-8 мин,
при минус 10 и повече градуса 12 и повече минути.

Друго голямо предимсство от този подгрев (освен, че се съхранява двигателя) е и разхода на бензин.
Без никакво преувеличение разхода ми се смъкна с около 1-1.5 литра.

Без съмнение мога да твърдя, че си заслужава - ако има подходящите условия.

Поздрави и безаварийно зимно шофиране


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 15

Пет Ное 23, 2018 4:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 11, 2012 2:18 pm
Мнения: 292
Местоположение: София
Skype: stoycho.danailov
Автомобил: B12 Outback H6 2003
Рейтинг: 211
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте
Аз купих това https://www.aliexpress.com/item/TopAuto ... 71b6c76a9f
и вторник го монтираха при Любо. Сутринта го пробвах. За 55 минути беше успяло да за грее от -7 до към 30. Явно ще трябва да седи включено към 90мин за да достигне оптимална температура.
За съжаление устройството идва със стандартен щепсел, кой на всичкото отгоре е и много къс. Ще трябва да се преработи, удължи и изведе на подоходящо място за включване без да се отваря капака.
Предпочитам това да стане в сервиз, но повечето сервизи не са свикнали да работят с кабели с високо напрежение и не им се занимава.
Ако може да ми препоръчате сервиз където могат да го направят. Също и от къде да взема конектори. На колегата му изглеждат кубави кабелите, но не ми се дават 80-90 евро.

Пет Дек 07, 2018 9:29 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Апр 19, 2018 10:27 pm
Мнения: 3
Автомобил: B9 Tribeca 2006
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
stoychod написа:
Здравейте
Аз купих това https://www.aliexpress.com/item/TopAuto ... 71b6c76a9f
и вторник го монтираха при Любо.


Здравей колега, бих искал да попитам къде монтираха подгряващото устройство - по пътя на връщащата се охладителна течност от парното, или ако има газова уредба - преди изпарителя?

Пет Дек 07, 2018 11:32 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 11, 2012 2:18 pm
Мнения: 292
Местоположение: София
Skype: stoycho.danailov
Автомобил: B12 Outback H6 2003
Рейтинг: 211
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Идея си нямам. Ще пробвам да погледна но не вярвам да успея да разбера. Парното работи нормално според мен.

Пет Дек 07, 2018 12:28 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 660
Местоположение: София
Автомобил: Type R, Mustang GT.
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
stoychod написа:
Здравейте
...
За съжаление устройството идва със стандартен щепсел, кой на всичкото отгоре е и много къс. Ще трябва да се преработи, удължи и изведе на подоходящо място за включване без да се отваря капака.
Предпочитам това да стане в сервиз, но повечето сервизи не са свикнали да работят с кабели с високо напрежение и не им се занимава.
Ако може да ми препоръчате сервиз където могат да го направят. Също и от къде да взема конектори. На колегата му изглеждат кубави кабелите, но не ми се дават 80-90 евро.



Ако автомобила е навън както при мен инвестирането в "истински" кабели си заслужава.
Виждам, че устройството консумира 1.5 Кв, което не е малко, така че добрия кабел и конектор е препоръчителен.

Съб Дек 08, 2018 9:09 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 39 мнения ]  стр Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор