Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:12 pm



Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
 Ръчна скоростна кутия-спря да ми показва предавките на табло 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Мар 18, 2014 11:05 am
Мнения: 34
Местоположение: Велико Търново
Автомобил: Subaru Outback 2010
Телефон: 0888929058
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
След смяна на съединител /ако има връзка с проблема/на 2.0d outback 2010 забелязах че като тръгна на дълъг път след определени километри спира да ми показва на таблото на коя предавка е колата.Гася и паля и колата се оправя временно.На градско и къси разстояния няма проблем.След последното излизане на дълъг път като спря да ми показва предавките и ми светна и грешка двигател+тракшън+ръчна.Откачих за малко клемата на акумулатора и след това си изчезна грешката.Друг с този проблем?

Пон Дек 25, 2017 9:11 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Окт 24, 2017 4:16 pm
Мнения: 14
Автомобил: Legacy V, 2.0D
Рейтинг: 44
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравей колега, как решихте проблема? Точно същия проблем ми се появи и на мен, само че без никакви грешки. Освен това забелязах, че докато показва скоростта има автопилот, като изчезне няма автопилот. Все едно си мисли колата, че е натиснат съединителя, а не е.

Първо реших, че е от датчиците по педала на съединителя, но май не е там проблема. Двата прекъсвача работят със сигурност. Интересното при наште коли е че имат аналогов сензор за налягане на спирачната течност (на съединителя). Не мога обаче да намеря схеми...някой ако може да помага.

Съб Сеп 29, 2018 5:49 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Окт 24, 2017 4:16 pm
Мнения: 14
Автомобил: Legacy V, 2.0D
Рейтинг: 44
От звездите одобрен
Отговори с цитат
От това което мерих - има тра изхода, на единия имам маса, на другия 5 волта постоянно, на третия 9 волта при ненатиснат педал и пада до около 3 волта при натиснат. Което ми се вижда странно. Този сензор, който предполагам, че е вътре по документи трябва да има сигнал от 0.5 до 4.5 волта при 0-100 бара. Някой ако знае какви трябва да са стойностите да помага.

Съб Сеп 29, 2018 5:55 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Окт 24, 2017 4:16 pm
Мнения: 14
Автомобил: Legacy V, 2.0D
Рейтинг: 44
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Благодаря на колегата Даниел за споделената информация.

Да напиша и за някой друг ако се сблъска, и в двата случая се оказа датчика за неутрална на скоростната кутия. (subaru neutral position switch).

32008-AA141 е номера на фасет 15 лв, сменя се лесно на канал.
 15

Съб Окт 06, 2018 10:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 4 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор