Правила за пускане на обяви в раздела


Тук е мястото за обсъждане на дизеловите мотори на Subaru



Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
 Мнения за Subaru Impreza 2.0 Дизел, 150hp, 2009, хечбек 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Мар 02, 2020 12:33 am
Мнения: 1
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,

Избирам автомобил в момента и за моя изненада, докато обикалях по автокъщите, на място харесах много един представител на Субару повече от онези на марката, към която се бях насочил - Хонда. Цената ми се стори ниска, а аз нямам опит със субару до момента, за да преценя има ли проблем с автомобила или дали по принцип тази комбинация от модел/година/тип двигател са нежелани. Става дума за следния модел:

Subaru Impreza 2.0 D, 150hp, 2009, хечбек

Опитавам се да събера информация, но не съм запознат с марката.
Прочетох мнения, че дизела на Субару не бил надежден, че имало проблеми с колянов вал, чиято замяна струвала безбожно много и че хората отбягвали дизелите при импрезата. Това ме притесни.
От други прочетох, че Субарото пък било надеждно и здраво при правилна поддръжка.

Огледах я на място. Изглежда много запазена. Работи тихо. Върви мощно. Красавица е отвън. И така, сега я мисля. Любов от пръв поглед.

Намерих подробно описани данните на този модел с този двигател тук и се оказва и че е дори икономична с дизеловия двигател:
https://www.car.info/en-se/subaru/impre ... 8708/specs

Наясно съм, че поддръжката ще е по-скъпа от средностатистическото поло или астра, но не искам да се вкарам с огромни разноски ако нещо скъпо на тази кола е слабо място. Какво е вашето мнение?

Не съм експерт по колите и за това се свързах с човек, който би могъл да дойде с мен на място да и направи обстоен оглед и компютърна диагностика и това за момента възнамерявам да направя в следващите дни. Не знам колко този човек разбира от Субару, обаче, и дали ще е наясно с особеностите на марката, за да може да засече евентуални проблеми в колата, и за това реших да се допитам до вас.

Пон Мар 02, 2020 1:17 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега,

Ако си чел форума и раздел Боксер дизел, би трябвало да ти е ясен отговора.

viewforum.php?f=18&start=0

Пон Мар 02, 2020 8:54 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 2 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор