Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:23 pm



Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
 положителна тема 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ico_tech написа:
....При цитираните цифри обаче не виждам ценово предимство на 2.0Д пред 2.5Т освен, че си на едно гориво и имаш място за резервна гума :giggle:.....


Oще повече в спекулативни периоди, както е сегашният, когато дизела го помпат изкуствено да е над 20 ст. на литър по-скъп от бензина :-x
Това го няма никъде другъде по света ](*,)

Вто Май 17, 2022 1:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ico_tech написа:
Благодаря на всички за отговорите. Както писах, интересуваше ме автомата. За ръчката нещата са ясни, за автомата по-скоро зависят от водача. Особено при CVT. По спомен предавателните числа при вариатора са по - ниски от тези на ръчката и на дълъг път разхода пада осезаемо, ако имаш нерви и не мърдаш рязко десния крак :) . При цитираните цифри обаче не виждам ценово предимство на 2.0Д пред 2.5Т освен, че си на едно гориво и имаш място за резервна гума :giggle:. Все пак мисля да пробвам един тест драйв някой ден.

Още веднъж поздрави на всички избрали дизела. Много безаварийни километри.

Е Ицо ти моята не я ли покара като я държах за продаване при
пламен?
Със 140 по магистрала 8+. Много зависи от вятъра накъде е.
Със 100 е шампион, може да падни е под 6.
Обаче в гада и 9 -10 не е невъзможно и зависи от крака.
Обаче карам само с премиум горива 3.70/л
В града филтъра прави много почистващи цикли.
Иначе си върви порядъчно. Аз съм доволен.

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Вто Май 17, 2022 3:18 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мда, десния крак.... много пречи. Съпругата ми бриса с GT-то по три пъти на ден по диагонал на целия град (Варна) и ми я връща с 12.3 среден разход по бордовия комп. Това прави около 14.3-14.5 газ. х 1.56 = 23 лв/100. Все още се ядва. Зареждам газ от където падне, но сменям първа степен филтри на 250 часа (около 10 000 км).
Както казах Ники, дизела е добре, но е много по-капризен към гориво и начин на каране. За дълъг път е комфортен и с достатъчно тяга.
Старите дизелови коли са си пушки, поне докато ги забранят. Съседа кара 25 годишна бангия с атмосферен дизел. Питам го как се оправя с тия цени - той: "Ба, тя гори 5/100 в града бе, и пет лева/лтр не мой ме уплашат" ROFL

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Вто Май 17, 2022 5:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор