Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:44 pm



Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
 Къде зареждате дизел? 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 12:08 am
Мнения: 787
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 548
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Точно с тая добавка (Castrol TDA), но с двойна доза от предписаната, зареждане на дизел само от Петрол и профилактично прочистване на ЕГР-а на всяка смяна на масло с предишния ми автомобил не съм имал никакви зорове с дюзи, ЕГР-и и т.н. в продължение на 3 години, а съм сигурен, че ако не я бях ползвал за оране по таван на една нива сигурно щеше да продължи да няма проблеми.

_________________
For every action there is an equal opposite malfunction!

Чет Май 01, 2014 4:13 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вече пета година наливам от Рома + добавка Ред Лайн 85+ (от почти две години) и боксерчето гони 150К км . :(

Пон Яну 11, 2016 4:46 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 9:43 pm
Мнения: 282
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз до сега карах Ford Focus 1.8 TDdi 2002 г. (стария дизел, не комън рейл) и почти винаги съм зареждал на ЕКО, но все пак съм зареждал и на всякакви незнайни бензиностанции и не съм имал проблеми никога. За боксерчето мисля,да продължа от ЕКО.

Пон Мар 13, 2017 8:02 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
някой нещо за нафтата на Марешки да каже?

Съб Мар 18, 2017 2:12 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Апр 03, 2015 9:41 am
Мнения: 155
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Honda
Рейтинг: 89
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз заредих преди няколко дни до горе, но имам 50 км в града от тогава. Не намирам разлика. Нито е по- добра, нито по- зле от другите, само където от светнала лампа до капачката беше за под 100лв. :D

Съб Мар 18, 2017 2:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ей, днес минах попътно оттам - има струпване на десетки автомобили, страшна работа.
ще кажеш, че е без пари :shock:

Нед Мар 19, 2017 11:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 01, 2010 7:34 pm
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Skype: miro461
Автомобил: Subaru Forester 2.0D 2H(Мечо)
Рейтинг: 236
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз пъл зареждах само от Марешки и на едно връщане от София , суби започна да придърпва и спря на магистралата между Читпан и Стара загора. Пътна помощ в студа -10 . Оказа се пълян с ГНЯС горивен филтър!!! Вече пълня от Ромпетрол с 4 ст по-скъпо.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Отначало момченцата се интересуват от коли , а момиченцата от кукли. По-късно ролите се разменят!
It's all we'll drive- Subaru

Пон Мар 20, 2017 6:58 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Апр 03, 2015 9:41 am
Мнения: 155
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Honda
Рейтинг: 89
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Miro1972 написа:
Аз пъл зареждах само от Марешки и на едно връщане от София , суби започна да придърпва и спря на магистралата между Читпан и Стара загора. Пътна помощ в студа -10 . Оказа се пълян с ГНЯС горивен филтър!!! Вече пълня от Ромпетрол с 4 ст по-скъпо.


Ако става на въпрос на мен на -10 ми замръзна нафта от Еко, тази зима. Добре, че бях в града.
Всички са едни и същи серсеми.

Пон Мар 20, 2017 8:34 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 9:43 pm
Мнения: 282
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
takinardi написа:
Miro1972 написа:
Аз пъл зареждах само от Марешки и на едно връщане от София , суби започна да придърпва и спря на магистралата между Читпан и Стара загора. Пътна помощ в студа -10 . Оказа се пълян с ГНЯС горивен филтър!!! Вече пълня от Ромпетрол с 4 ст по-скъпо.


Ако става на въпрос на мен на -10 ми замръзна нафта от Еко, тази зима. Добре, че бях в града.
Всички са едни и същи серсеми.

Никога не ми е замръзвала нафтата. Винаги зареждам от Еко.

Пон Мар 20, 2017 6:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
абе за зимния случай, аз си купих едно такова от един литър и си добавям:
https://www.liqui-moly.eu/liquimoly/web ... zzj56.html

дават го за един резервоар една капачка пази до -30
--
иначе, сипвам само на ОМВ и като цяло нямах проблеми със замръзване дори и когато беше -15, макар че колата едвааам палеше
тогава. При това от по-евтината нафта слагам.

Марешки явно само в топъл-слъчев ден, преди дълъг път ще се ползва ;)

Съб Мар 25, 2017 12:48 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Почти седем години зареждам от Ромпетрол. Новата машинка, продължава да се пълни от същата колонка. :good:

Нед Апр 02, 2017 1:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Интересна случка от последния месец.

По принцип сипвам само на ОМV, обикновената нафта (чат-пат от скъпата, или мушна някоя добавка).
Колата се кара може би 2/3 извънградско, 1/3 градско.

Та на връщане от Бургас, сипах пълен резервоар в един Лукойл, от по-скъпата нафта. Всичко ток.
Обаче, као се прибрах се в София и завъртях 2 дена из града, ми светна ламБата за регенерация.
И то, направо замига, т.е. трябва да се ходи до сервиза.

е, ходих, срещу 50лв ме регенерираха. Пише на листа, че бил "80% запълнен" филтъра.

не зная дали има връзка с тоя Лукойл, но много ми е съмнително, предвид че никога преди не ми е светвала тази лампичка изобщо.

Чет Юли 06, 2017 3:01 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юли 19, 2017 1:25 am
Мнения: 1
Местоположение: Асеновград
Автомобил: Impreza XV boxer
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Известно време зареждахме от останалата нафта от тира, но като светна лампичката за твърди частици на субито, бързо минахме на авио на Еко

Сря Юли 19, 2017 1:33 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 12:19 am
Мнения: 256
Автомобил: Subaru Forester 2.0 Diesel MY2009
Рейтинг: 120
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Заредих 2 последователни пъти на Еко (Бояна) и ми светна лампата на ДПФ-а.

Няма да стъпя повече там!

Сега зареждам на Газпром скъпата нафта и колата се чувства супер, няма лампи, върви добре, не трака...
За съжаление има само 2 бензиностанции в София със скъпата нафта, една в Дружба и една по пътя за Перник.

А дизела на Марешки беше прилично качество ДО изборите, след това стана помия.

Пет Юли 21, 2017 9:24 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Апр 03, 2015 9:41 am
Мнения: 155
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Honda
Рейтинг: 89
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз нямам оплаквания от Марешки. Зареждам почти само от там + Bardahl BDC в горивото. Иначе преди 2 седмици я назобах с гръцки дизел срещу скромната цена от 1.22€/ л и колата осезаемо стана по- тиха.

Пет Юли 21, 2017 10:50 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор